jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۴۶۶۳۴   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۳۰

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ورزش گفت: امکان فروش صددرصد سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس به یک نفر فراهم شد.

امکان فروش 100 درصد سهام سرخابی ها به یک نفر

امیررضا خادم در گفت​وگو با واحد مرکزی خبر افزود: در جلسه امروز شورای قیمت گذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس که با حضور وزرای ورزش و جوانان ، دادگستری و امور اقتصاد و دارایی به عنوان رییس مجمع 2 باشگاه برگزار ، اجازه واگذاری باشگاه های سرخآبی ها قطعی شد.

وی ادامه داد: در جلسه امروز که دو ساعت و نیم طول کشید ، قطعی شد که صددرصد سهام 2 باشگاه در یک بلوک قابلیت واگذاری به یک نفر را دارد و خریدار اعم از فرد یا شرکتی که ورود می کند می تواند کل سهام را خریداری کند.

خادم گفت: با توجه به بدهی های فراوان 2 باشگاه و اعطای اختیار تام به خریدار مورد نظر ، این امکان برای فرد یا شرکت خریدار فراهم شد.

معاون وزیر ورزش درباره شرایط فرد یا شرکتی که امکان خرید سهام 2 باشگاه را دارند افزود: اهلیت فرد یا شرکت مورد نظر اعم از مسائل حقوقی و مالی ازجمله شرایط مهم برای خرید سهام این باشگاهاست.

خادم گفت: در این جلسه قرار شد امکان فروش 20 درصد از سهام باشگاه برای پیشکسوتان 2 باشگاه فراهم شود.

نماینده تام الاختیار وزارت ورزش در بحث خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس افزود: نکته مهم دیگر مطرح در جلسه امروز نگرانی های موجود درباره عدم امضای حسابرسی های انجام شده از طرف هیات مدیره و مدیران عامل 2 باشگاه به جهت بهم ریختگی های مالی این 2 باشگاه بود که قرار شد بعد از برگزاری جلسه مشترک با سازمان خصوصی سازی این مساله هم انجام شود.

معاون وزیر ورزش درباره علت بازداشت حمیدرضا سیاسی مدیرعامل پرسپولیس هم گفت: به علت پرونده های گذشته که از مدیریت های سابق وجود داشته و متاسفانه هنوز تعیین تکلیف نشده است قاضی دادسرای فرهنگ و رسانه با احضار آقای سیاسی حکم بازداشت موقت او را صادر کرد.

خادم افزود: متاسفانه استقلال و پرسپولیس مشکلات مالی گسترده و بدهی های زیادی برای آنها برجای مانده و اکنون ما باید جوابگو باشیم و امیدوارم با حل آنها بتوانیم روند واگذاری 2 تیم را سرعت بخشیم.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در امور 2 باشگاه افزود: با توجه به مشکلات گسترده ای که گریبان 2 باشگاه را گرفته است ، این احتمال دارد همین مشکلات گریبان استقلال را هم بگیرد و در حقیقت قبول مسولیت چنین ماجراهایی هم به دنبال دارد و کسی که وارد آب می شود باید خیس شدن را هم به جان بخرد.

خادم گفت: امیدوارم با کمک قوه محترم قضاییه با آرامش بخشی و بدور از حاشیه روند واگذاری 2 باشگاه با سرعت و دقت جلو برود و شاهد این موارد در آینده نباشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها