jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۴۴۶۸۰   ۱۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۸

مسوولان وزارت بهداشت امروز در همایش روز جهانی ایدز آمار مبتلایان به ایدز تا تاریخ اول مهر ماه امسال را 28 هزار و 663 نفر اعلام کردند.

وجود 56 هزار بیمار ایدزی ناشناخته در کشور

این در حالی است که به گفته آنان تخمین زده می شود 85 هزار مبتلا به ایدز در کشور وجود داشته باشد.

یعنی در این بین دقیقا 56 هزار و 337 بیماری وجود دارند که از ابتلای خود به ایدز خبر ندارند یا از آن بدتر در حال پنهان کردن بیماری خود به دلیل انگ اجتماعی آن هستند.

فاصله بین آمار رسمی و ثبت شده با آمار برآورد شده از آنجا مهم است که بیماری ایدز یک بیماری واگیردار به شمار می رود و از طریق استفاده از سرنگ های مشترک بین معتادان تزریقی و ارتباطات جنسی محافظت نشده یا از مادر به کودک منتقل می شود.

اگر این بیماران شناسایی نشوند در آینده نه چندان دور باید شاهد افزایش بیش از پیش و چند برابری ایدز باشیم و شیب صعودی ایدز افزایش می یابد.

مسوولان اعلام کرده اند که اگر این تعداد از بیماران شناسایی نشوند تا سه سال آینده رقم مبتلایان به ایدز در کشور به 120 هزار نفر خواهد رسید.

از همین رو دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت از همه افرادی که فکر می کنند ایدز دارند خواسته تا به مراکز مشاوره و آزمایشگاه های ویژه رایگان مراجعه کنند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها