jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۴۳۷۶۶   ۰۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۲

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان پاپ فرانسیس در دومین روز از سفر سه روزه خود از بسیاری نقاط شهر استانبول دیدار کرد.

مسیحیان خاورمیانه، دستورکار پاپ فرانسیس در ترکیه

سفر پاپ فرانسیس به ترکیه اولین دیدار او از یک کشور اسلامی محسوب می شود.

آروه دیمون خبرنگار این شبکه در استانبول در گزارشی گفت: تاکنون چهار بار پاپ به ترکیه سفر کرده و بار قبل سال 2006 بوده است که پاپ بندیکت شانزدهم این سمت را بر عهده داشت. تفاوت این سفر با سفر قبلی به تحولات کنونی و اوضاع اسف بار مسیحیان در خاورمیانه مربوط می شود. پاپ فرانسیس بر گفتگو میان ادیان بسیار تاکید می کند. او باب گفتگو را با همه حتی داعش باز گذاشته است.

این درحالی است که این گروه تروریستی مستقیما واتیکان را تهدید کرده است. پاپ امروز در بازدید از مراکز تاریخی و دیدنی استانبول به مسجد سلطان احمد و بعد از آن به مسجد ایاصوفیا رفت. مسیحیان ترکیه اغلب ارتدکس هستند و سفر پاپ به دعوت رهبر مذهبی آنها بوده است و اقدامی نمادین برای تحکیم روابط بین دو کلیسا محسوب می شود.

سی ان ان افزود: این سفر شاید بیشتر برای گفتگو با غیرمسیحیان انجام شده و همانطور که پاپ در سخنانش گفت تلاشی است برای گفتگو بین ادیان. او در سخنانش بارها گفته است برای حل مشکلات منطقه و نه فقط مسیحیان حتی برای حل مشکلات مسلمانان هم نباید از اقدام نظامی کمک طلبید. او همچنین اقدامات داعش و اسلام هراسی را محکوم کرد. (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها