jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۱۴۴۵   ۰۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۲۵

متهم: در یک لحظه پس از مشاجره با همسرم عصبانی شدم و او را خفه کردم

راز قتل زن جوان در دفترچه خاطرات

۱

مرد جوان که پس از قتل همسرش گریخته بود، نمی‌دانست مقتول قبل از مرگ جنایت او را در دفترچه خاطراتش فاش کرده است.

راز قتل زن جوان در دفترچه خاطرات

به گزارش جام‌جم، زن و مرد میانسال چند بار با خانه دخترشان تماس گرفتند اما او پاسخگو نبود، به همین دلیل راهی خانه او در خیابان آزادی 91 مشهد شدند. هر چه در زدند کسی در را باز نکرد، به همین دلیل در را شکستند و با جسد مریم در حالی که آثار کبودی روی گردنش وجود داشت مواجه شدند.

با اطلاع این جنایت به پلیس، تیمی ‌از ماموران همراه قاضی سیدجواد حسینی، بازپرس ویژه قتل مشهد خود را به محل قتل رسانده و در بررسی‌های اولیه مشخص شد زن جوان از‌سوی قاتلی آشنا به قتل رسیده و هیچ سرقتی از خانه صورت نگرفته است. همزمان با قتل نیز همسر مریم به نام مهران ناپدید شده بود.

خانواده مریم در جریان تحقیقات به بازپرس گفتند: دیشب با خانه دخترمان تماس گرفتیم اما مهران به تلفن جواب داد و مدعی شد مریم خواب است. از صبح امروز هم چند بار با خانه او تماس گرفتیم که کسی پاسخگو نبود. به اینجا آمدیم و با جسد مریم روبه‌رو شدیم. مریم و مهران حدود یک سال است با هم اختلافات دارند اما هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم این درگیری‌ها باعث قتل شود.

در بازرسی خانه نیز دفتر خاطرات زن جوان کشف شد که مریم در آن درباره اختلافاتی که با همسرش داشت نوشته بود. کشف دفتر خاطرات ماموران را مطمئن کرد که قتل از سوی مهران رخ داده است. زن جوان شب حادثه در دفترچه‌اش، درباره درگیری‌اش با مهران و ترس از واکنش او نوشته بود.

پس از بررسی‌های مقدماتی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تیمی‌ از کارآگاهان تحقیقات برای دستگیری متهم را آغاز کردند. با توجه به این‌که احتمال داشت متهم به محل جنایت بازگردد، ماموران اطراف خانه مقتول را به‌صورت نامحسوس زیر نظر گرفتند.

سرانجام پس از دو روز از جنایت مهران به خانه‌اش بازگشت که از سوی ماموران دستگیر شد.

مرد جوان پس از انتقال به دادسرا در بازجویی‌ها به قاضی حسینی گفت: در مرحله ترک موادمخدر بودم، از این‌رو وضع روحی خوبی نداشتم. حدود یک سال با همسرم اختلاف داشتم. روز حادثه از مراسم خاکسپاری یکی از بستگان به خانه آمدیم و دوباره با هم درگیر شدیم. در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و او را خفه کردم. وقتی به خودم آمدم، مریم دیگر نفس نمی‌کشید. از کار خود پشیمان شدم اما کاری نمی‌توانستم انجام دهم. تا صبح کنار جسد همسرم بودم و همزمان با روشن شدن هوا خانه را ترک کردم.

وی ادامه داد: مدتی در شهر پرسه زدم تا این‌که به‌دلیل سرمای هوا تصمیم گرفتم به خانه بازگردم که از سوی پلیس دستگیر شدم. من مریم را دوست داشتم و تحت تاثیر شرایط بد روحی دست به قتل زدم.

مرد جوان پس از اعتراف به قتل با قرار قانونی روانه زندان شد تا بزودی صحنه قتل همسرش را بازسازی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
غلام.محبت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲
من.توصیه.میكنم.به.زوجین.جوان.بادرگیری.اولین.مرتبه.نگذارند.كار.پیچیده.شود.با.افراد.تجربه.دار.مشورت.كنند.تا.این.مصیبت.پیش.نیاید.هر.مساله.ای.راه.حل.خودش.را.دارد.بدانند.پشیمانی.هرگز.سودی.ندارد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر