jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۴۱۳۳۱   ۰۱ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۱:۰۵

سانحه هوایی برای بالن های اینترنت گوگل این بار در آفریقای جنوبی

بالن‌های گوگل هم دچار سانحه شدند!

شرکت گوگل در راستای دسترسی بیش از 5 میلیارد نفر از جمعیت جهان به اینترنت پرسرعت وای فای، پروژه بالن های اینترنتی گوگل با نام Google´s Project Loon را از سال گذشته شروع کرده است. این بالن ها در ارتفاع 19 کیلومتری از سطح زمین و بالاتر از جو زمین شروع به پرواز مداوم می کنند. این ارتفاع 2 برابر بالاتر از ارتفاع هواپیمای مسافربری است.

بالن‌های گوگل هم دچار سانحه شدند!

جام جم کلیک: شرکت گوگل در راستای دسترسی بیش از 5 میلیارد نفر از جمعیت جهان به اینترنت پرسرعت وای فای، پروژه بالن های اینترنتی گوگل با نام Google´s Project Loon را از سال گذشته شروع کرده است. این بالن ها در ارتفاع 19 کیلومتری از سطح زمین و بالاتر از جو زمین شروع به پرواز مداوم می کنند. این ارتفاع 2 برابر بالاتر از ارتفاع هواپیمای مسافربری است.

این بالن ها تا به حال 3 بار دچار سانحه شده اند که آخرین آنها در منطقه (کارو) آفریقای جنوبی بوده است. داستان از این قرار است که چوپان پیری که در آن حوالی مشغول زندگی بوده است به ناگاه به این بالن برخورد می کند و به علت اینکه سواد کافی برای تشخیص نام گوگل بر روی آن را نداشته است تصمیم می گیرد که از آن به عنوان بوم نقاشی استفاده کند.

دختر این چوپان متوجه کاربرد این بالن می شود و آن را در اختیار مسئولین قرار می دهد.

به گفته گوگل این بالن بیش از 3 میلیون کیلومتر پرواز کرده است و در حال آزمایش دچار مشکل گردیده است. چند روز پیش گوگل از شروع این پروژه در کشور استرالیا با همکاری اپراتور مخابراتی Telstra پرده برداشت.

امیدواریم هدف این پروژه دسترسی بیشتر مردم به اینترنت سریع و بدون قطعی در مناطق صعب العبور باشد و هدف دیگری از قبیل جاسوسی و اهداف غیر متعارف نداشته باشد.

مهدی روانبخش
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر