اولین بالگرد پیستونی چهار نفره ایرانی و پهپاد ابابیل 3 به همراه شبیه ساز امروز در آیین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت هوایی و هوانوردی ایران در کیش رونمایی شد. پهپاد سورنا جهت آموزش ، گشت زنی و استفاده در حوادث ساخته شده است.
کد خبر: ۷۳۹۷۸۴
بالگرد ایرانی سورنا و پهپاد ابابیل 3 رونمایی شد

این دو محصول امروز (سه شنبه) با حضور مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش ، جهانگیریان رییس سازمان هواپیمایی کشور ، منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی و برخی از مسئولان کشوری و محلی رونمایی شد.

اولین بالگرد پیستونی چهار نفره ایرانی تولید شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران (پنها) جهت آموزش ، گشت زنی ، استفاده در حوادث و ماموریت های سازمان هلال احمر ساخته شده است.

این بالگرد با شرایط اقلیمی ایران از لحاظ ارتفاع تا 14 هزار پا قابلیت پرواز داشته و بدنه این بالگرد از کامپوزیت و دارای 300 اسب بخار قدرت موتور است.

دیگر محصول رونمایی شده پهپاد ابابیل 3 دارای قابلیت شناسایی در تمامی حوزه های نظامی ، تجاری و تحقیقاتی است. این پهپاد قابلیت پرواز تا ارتفاع 15 هزار پا را داشته و نیز می تواند در 8 ساعت به لحاظ مداومت پرواز در پروژه های تحقیقات نظامی و تجاری عمل کند.

همچنین شبیه ساز بدون سرنشین (سمیلاتور) این پهپاد که به منظور آموزش خلبان ها انجام می شود نیز فردا (چهارشنبه) با حضور مسئولان کشوری و محلی مورد رونمایی قرار خواهد گرفت.

هفتمین نمایشگاه دوسالانه بین المللی صنعت هوایی و هوانوردی ایران با حضور بیش از 100 شرکت داخلی و خارجی از امروز (سه شنبه) به مدت 4 روز باهدف ارائه توانمندی های صنایع هوایی داخلی و خدمات هوایی کشوردر جزیره کیش برپا شده است.

این رویداد در دو بخش نمایشگاهی و نمایش هوایی برگزارمی شود که در بخش نمایشگاهی توانمندی های صنایع هوایی کشور ، شرکت های دانش بنیان و سازندگان و طراحان قطعات هوایی به نمایش در خواهد آمد و در بخش نمایش هوایی یا ' airshow ' علاقمندان شاهد پرواز پرنده های مختلف خواهند بود.

علاوه بر شرکت های داخلی، شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه از کشورهای امارات ، چین ،روسیه ، آلمان، ایتالیا ،سوئد، فرانسه، اوکراین و جمهوری چک آخرین تولیدات و دستاوردهای صنعت هوایی خود را در به نمایش می گذارند.(ایرنا)

برچسب ها: پهپاد بالگرد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها