چند ساعت پس از انتشار ویدئوی گردن زدن " پیتر کاسیگ" گروگان آمریکایی به دست داعش، وزارت کشور فرانسه از وجود یکی از اتباع این کشور درمیان عناصر داعش خبر داد.
کد خبر: ۷۳۹۴۲۲
جلادهای فرانسوی و انگلیسی داعش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم "برنار کازنوو" وزیر کشور فرانسه گفت؛ به احتمال زیاد یکی از اتباع فرانسوی در بریدن سر نظامیان سوری در ویدئوی جدید داعش مشارکت داشته است.

به نوشته روزنامه الحیاة چاپ لندن، کازنوو تصریح کرد: این امکان وجود دارد که ماکسیم هوشار (متولد سال 1992 در شمال غرب فرانسه) که اوت 2013 به سوریه رفت و قبل از آن در سال 2012 در موریتانی اقامت گزیده بود، از جمله عناصر داعش باشد که در سر بریدن نظامیان آمریکایی مشارکت داشته اند.

کازنوو افزود: "تجزیه و تحلیل دستگاه های اطلاعاتی فرانسه نشان می دهد به احتمال بسیار زیاد یک شهروند فرانسوی به طور مستقیم در اجرای این گونه اقدامات پست داعش مشارکت دارد".

درهمین ارتباط، یک انگلیسی به نام "احمد المثنی" امروز گفت، گمان می رود پسرش که دانشجوی رشته پزشکی بوده، از جمله عناصر گروه داعش باشد که در ویدئوی منتشر شده درباره گردن زدن سر گروگان آمریکایی دیده می شود.

دیلی میل به نقل از احمد المثنی نوشت که به احتمال زیاد، پسر بیست ساله اش ناصر، یکی از 16 تروریستی است که در نوار ویدئویی مربوط به گردن زدن کاسیگ دیده می شوند.

المثنی که در شهر کاردیو ولز اقامت دارد، افزود: "مطمئن نیستم ولی به نظر می رسد که او پسرم باشد".

اعلام قتل کاسیگ، پنجمین گروگان غربی که توسط داعش گردن زده می شود، در یک نوار ویدئویی به مدت 15 دقیقه نمایش داده می شود و دراین ویدئو ، عناصر داعش دست کم 14 نفر را گردن می زنند که به گفته این گروه، این افراد خلبانان و افسران طرفدار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هستند.

گروه داعش قبلاً نوارهای ویدئویی را پخش کرده است که گردن زدن دو مرد آمریکایی و دو مرد انگلیسی را نشان می دهد و دراین نوار ویدئویی، یک فرد تندرو با نقاب سیاه و شمشیر به دست دارد و به زبان انگلیسی سخن می گوید و رسانه های انگلیسی به وی لقب "جان جهادی" داده اند.

اما اغلب عناصر تندرویی دراین نوار ویدئویی که دیروز پخش شد، بدون نقاب بودند و روزنامه دیلی میل نوشت که مردی که به نظر می رسد ناصر المثنی باشد، در کنار "جان جهادی" ایستاده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها