jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۸۶۵۶   ۲۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

گروه تروریستی بوکوحرام پس از آن‌که هزاران نفر از ساکنان شهر چیبوک را وادار به فرار از خانه‌هایشان کرد، این شهر را به اشغال خود درآورد.

به گزارش ایرنا، بانا لاوان، رئیس دولت محلی چیبوک واقع در ایالت بورنو گفت: تروریست‌های بوکوحرام، روز پنجشنبه با وانت و موتورسیکلت وارد این شهر شدند و شروع به تیراندازی کردند. وی در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس افزود: به دنبال این حمله، ساکنان این شهر خانه‌هایشان را رها کرده و از آنجا گریختند.

بوکوحرام در ماه آوریل (فروردین‌/ ‌اردیبهشت) حدود 300 دانش‌آموز دختر را از مدرسه‌ای در همین شهر ربود. ده‌ها نفر از این دانش‌آموزان توانستند از چنگ تروریست‌ها بگریزند، اما همچنان 219 نفرشان در بند بوکوحرام هستند.

براساس این گزارش، تلاش‌ها برای تماس با والدین یکی از دختران ربوده شده ساکن چیبوک بی‌نتیجه ماند، چون معمولا اعضای بوکوحرام پس از هجوم به شهرها، دکل‌های مخابرات را نابود می‌کنند تا ارتباط با مناطق تحت حمله قطع شود.

بوکوحرام دو شهر هونگ و گومبی در استان اداما در شمال شرق نیجریه را تحت کنترل درآورده است. یکی از اهالی گومبی در گفت‌وگو با منابع محلی گفت که بوکوحرام در مناطق مختلف شهر ایست‌های بازرسی برپا کرد و با سلاح‌های سنگین مرکز پلیس، مقر شهرداری و بازار شهر را به آتش کشید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر