jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۳۷۷۳۴   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۱

یک شرکت سوئیسی با سفارش بستگان فرد درگذشته از خاکستر این افراد سنگ هایی از جنس الماس می سازند تا بستگان این سنگ ها را به نشانه یادبود متوفیان خود نگهداری کنند.

تبدیل مردگان به الماس در سوییس+ تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از راشاتودی، این شرکت سوئیسی که «آلگوردانزا» به معنای «یادبود» نام دارد اجساد مردگان را بنا به درخواست بازماندگان می سوزانند و تبدیل به خاکستر می کنند تا با آن سنگ های الماس یادبود از پیکر فرد مرده بسازند و اینگونه یاد آنها همیشه برای بستگان زنده بماند.

رسم سوزاندن مردگان ریشه ای شرقی دارد و به شکل خاص هندوها از دیرباز به آن اقدام می کردند اما طی سالیان اخیر در کشورهای غربی و پیروان دین مسیح نیز شیوع کم سابقه ای یافته است.

ساخت سنگ های الماس از خاکستر مردگان در کارگاه های پیشرفته شرکت سوئیسی مذکور با استفاده از فرآیند شیمیایی استخراج کربن از بقایای جسد پیش از تبدیل آن به گرافیت انجام می شود.

این فرآیند نسخه برابر با اصل اتفاقی است که در دل زمین طی تشکیل سنگ های الماس می افتد.

بعد از این فرآیند، گرافیت در دستگاه مخصوص قرار داده می شود تا در معرض درجه حرارت بالا (حدود 2 هزار و 732 درجه فارنهایت برابر با هزار و 500 درجه سانتیگراد) قرار گیرد و بعد از چند هفته الماس تشکیل می شود.

شرکت آلگوردانزا سالانه حدود 850 قطعه یادبود می سازد که بهای هر کدام از این سنگ های قیمتی به طور متوسط بین 10 تا 32 هزار دلار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.