jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۳۶۱۰۳   ۱۸ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

یک متخصص طب فیزیکی گفت: افراد مسنی که دچار شکستگی یا آسیب‌های استخوانی می‌شوند، در مراحل درمان خود باید از رژیم‌های غذایی کنترل شده و پرکلسیم و تحرک بدنی کافی برخوردار باشند.

دکتر بهروز توانا در گفت‌و‌گو با جام‌جم افزود: رژیم غذایی چنین افرادی باید از کالری کافی برخوردار باشد، بویژه مصرف مکمل‌های کلسیمی یا غذاهایی که در تسریع غضروف‌سازی موثر است، مثل پاچه گوسفند و پای مرغ توصیه می‌شود.از سوی دیگر این افراد برای تسریع روند بهبودی باید حداکثر از یک هفته پس از آسیب‌دیدگی، حتی اگر تحت جراحی قرار گرفته باشند، از جایشان بلند شوند و زمان مشخصی را بایستند یا با احتیاط و با کمک واکر یا عصا به مدت 10 دقیقه تا یک ربع حرکت کنند. وی تاکید کرد: حتی در رختخواب نیز این دسته بیماران باید ورزش‌های درجا انجام دهند و درمان‌های فیزیوتراپی را نیز به سرعت آغاز کنند. همچنین کنترل وزن و پیشگیری از افزایش وزن در این افراد بسیار ضروری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر