jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۳۵۲۶۸ ۱۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

منابع هندی اعلام کردند که پالایشگاه‌های این کشور 500 میلیون دلار از بدهی نفتی هند به ایران را در قالب اقساط توافق ژنو پرداخت کردند.

به گزارش رویترز، منابع صنعتی هندی خبر دادند، پالایشگاه‌های هند پرداخت 900 میلیون دلار از دارایی‌های بلوکه شده درآمدهای نفتی ایران بر اساس توافق موقتی ژنو را روز گذشته تکمیل کردند.یکی از این منابع آگاه گفت، نخستین قسط 400 میلیون دلاری هند ماه گذشته تسویه شد و دیروز شرکت‌های پالایشگاهی هندی دومین قسط 500 میلیون دلاری را پرداخت کردند.

به گفته این منابع هندی، هر کدام از شرکت‌های پالایشگاهی مانگالور و پتروکمیکال و اسار اُیل، نزدیک به 220 میلیون دلار و شرکت ایندین اُیل نیز حدود 60 میلیون دلار و شرکت هیندوستان پترولیوم حدود پنج میلیون دلار از 500 میلیون دلار این قسط را پرداخت کرده‌اند.

پالایشگاه‌های هندی حدود 45 درصد پرداخت‌های نفتی خود را به روپیه و از طریق یک بانک محلی انجام می‌دادند. ایران از این پول برای پرداخت پول کالاهای وارداتی از هند استفاده می‌کرد.

به گزارش فارس، مبالغ پرداخت شده از سوی هند اقساط سوم و چهارم ایران برای تمدید توافق موقتی ژنو به شمار می‌رود که قرار بود به ترتیب بیست و ششم شهریور و هجدهم مهر ماه پرداخت شود.

قسط سوم به مبلغ 400 میلیون دلار از سوی هند در تاریخ بیست و نهم مهر ماه به حساب بانک مرکزی ایران در امارات واریز شد. به این ترتیب، قسط سوم با تاخیر 35 روزه و قسط چهارم به مبلغ 500 میلیون دلار با تاخیر 27 روزه به ایران پرداخت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر