jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۳۴۷۷۴   ۱۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۵

اعتصاب سراسری لوکوموتیورانان در آلمان از ساعت 15 فردا (چهارشنبه) درحالی آغاز می شود و باید آن را بی سابقه ترین اعتصاب در تاریخ این کشور دانست که برای نخستین بار در روزهای کاری هفته آغاز خواهد شد و 5 روز به طول خواهد انجامید.

بی​سابقه​ترین اعتصاب سراسری در آلمان

براساس اعلام اتحادیه لوکوموتیورانان آلمان، این اعتصاب اعتراضی از ساعت 15 فردا با دست از کارکشیدن رانندگان قطارهای باری آغاز و در ادامه از ساعت 2 بامداد صبح روز پنج شنبه کلیه قطارهای مسافری شهری و بین شهری را نیز در بر خواهد گرفت.

اعتصاب 5 روزه قطارهای آلمان درحالی از فردا آغاز می شود که شهروندان این کشور خود را برای برگزاری جشن های بیست و پنجمین سالروز فروپاشی دیوار برلین در روز یکشنبه آینده ( 9 نوامبر) آماده می کنند.

با انجام این اعتصاب و با توجه به ایجاد محدودیت های ترافیکی در منطقه مرکزی شهر به خاطر برپایی جشن ها و مراسم 9 نوامبر، پیش بینی می شود پایتخت در روزهای آخر هفته که با هجوم صدها هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی مواجه است، به صورت کامل به حالت فلج درآید.

معترضان در اعلامیه اعتصاب سراسری خود اعلام کرده اند که در ساعت 4 صبح روز دوشنبه 10 نوامبر و یک روز پس از برگزاری جشن ها و مراسم سالروز فروپاشی دیوار برلین به اعتصاب خود پایان خواهند داد.

اعتصاب 5 روزه که از فردا آغاز خواهد شد، ششمین اعتصاب رانندگان قطار در شهر های مختلف آلمان است که طی امسال و در اعتراض به نامساعد بودن شرایط کار و همچنین ناکافی بودن میزان دستمزدها انجام شده و تاکنون نیز با بی توجهی کارفرمایان و مسوولان ذی ربط مواجه بوده است.

حمل و نقل شهری به ویژه قطارهای زیر زمینی و خیابانی نقش ویژه ای در جا به جایی مسافران و مردم در شهرهای بزرگ آلمان برعهده دارد و در مواقع بروز چنین اعتصاب هایی تردد در سطح شهرها به شکل بی سابقه ای با مشکل مواجه می شود.

اتحادیه لوکوموتیورانان آلمان خواستار توجه کارفرمایان به خواسته های خود و رفع نیازهای اساسی این دسته از شاغلان شده که تاکنون مورد بی توجهی قرار گرفته است.

ماه گذشته اعتصاب سراسری خلبانان در فرودگاه های بزرگ آلمان از جمله فرانکفورت، هامبورگ و مونیخ موجب لغو هزاران پرواز و سرگردانی صدها هزار مسافر این فرودگاه ها شد.

شرکت لوفت هانزا اخیرا در اطلاعیه ای اعلام کرد که اعتصاب های انجام شده از سوی خلبانان و کادر پرواز، رقمی معادل 170 میلیون یورو به این شرکت هواپیمایی خسارت مالی وارد کرده است. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر