9 ‌زن و کودک پس از مصرف این شربت در بیمارستان بستری شدند

پلیس در تعقیب عامل توزیع شربت مسموم در دهدشت

سارق حرفه ای که با شکلات مسافران بین شهری را مسموم و بیهوش می‌کرد و اموال آنها را به سرقت می‌برد، توسط ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۷۳۳۶۰۵
سرقت از مسافران بین شهری با شکلات مسموم

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، دهم خرداد ماه سال جاری، جوان دانشجویی با مراجعه به کلانتری 208 ترمینال جنوب به مأموران اعلام کرد که سه روز پیش و زمانی‌ که با اتوبوس بین شهری بیرجند – تهران قصد آمدن به تهران را داشت، توسط یکی از مسافران بیهوش شد و پس از سه روز در بیمارستان به هوش آمده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف به شیوه بیهوشی و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

جوان دانشجو پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز هفتم خرداد ماه به قصد آمدن به تهران، در کمربندی قم سوار یک دستگاه اتوبوس بین شهری شدم که از بیرجند به تهران عازم بود؛ پس از سوار شدن به اتوبوس، مرد میانسالی به عنوان مسافر در کنارم نشست؛ این شخص پس از دقایقی باب صحبت را باز کرد و برای تعارف یک شکلات به من داد؛ زمانی که دیدم این شخص از شکلات‌های خودش می‌خورد، من هم شکلات تعارفی را خوردم اما پس از دقایقی کوتاه دچار سرگیجه شدیدی شدم و پس از آن دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم؛ زمانیکه به هوش آمدم، متوجه شدم که سه روز است که در بیمارستان بستری هستم؛ آن زمان بود که فهمیدم تمامی وسایل همراهم شامل یک دستگاه لپ تاپ، گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی و تمام وجوه نقدم سرقت شده است.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار با دوازده سابقه دستگیری به نام محمد . ن (42 ساله) شدند که مالباخته به محض مشاهده تصویر این شخص، وی را به طور کامل و دقیق مورد شناسایی قرار داد؛ بررسی سوابق محمد . ن نشان داد که وی از سال 76 تاکنون، بارها و به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، قاچاق موادمخدر، سرقت خودرو، سرقت داخل خودرو، قاچاق مشروبات الکلی و ... دستگیر شده است.
پس از شناسایی هویت «محمد . ن» و با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه متهم در منطقه پیروزی شناسایی شد و پس از دستگیری،‌ به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد که پس از مواجه حضوری، مجدداً از سوی مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه داود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف موادمخدر از نوع شیشه، با اعلام این خبر گفت: با توجه به تعدد سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف و با توجه به شناسایی دقیق وی از سوی مالباخته، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم به منظور شناسایی دیگر جرائم ارتکابی به ویژه سایر مالباختگانی که توسط وی مورد سرقت قرار گرفتند از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می‌شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان شهدای پانزدهم خرداد مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها