jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۳۲۵۲۹   ۰۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۲

پس از آن که یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت آیت الله هاشمی رفسنجانی تمایلی به کاندیدا شدن برای ریاست مجلس خبرگان را ندارد، روزنامه جمهوری اسلامی در خبری این ادعا را تکذیب کرد.

هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجلس خبرگان می‌آید

به گزارش جام جم آنلاین اما این تکذیب با واکنش نماینده مجلس خبرگان رهبری هم همراه بود و او سخنان تازه‌ای از تمایل نداشتن آقای هاشمی رفسنجانی گفت.

روزنامه جمهوری اسلامی که به نقل از یک منبع نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر تمایل وی را منتشر کرده و سخن آقای سید احمد خاتمی را تکذیب کرده،نوشته است، یک منبع نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهارات یک عضو مجلس خبرگان رهبری که گفته است آقای هاشمی رفسنجانی گفته اند تمایلی به کاندیدا شدن برای ریاست مجلس خبرگان رهبری ندارند را تکذیب کرد.

این منبع گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره کاندیدا شدن برای ریاست مجلس خبرگان رهبری نه تنها چنین مطلبی نگفته‌اند، بلکه در پاسخ به سؤالی در همین زمینه گفته‌اند درصورتی که بعضی افراد که آنها را برای ریاست خبرگان صالح نمی‌دانم قصد کاندیدا شدن داشته باشند، آمادگی خود را برای کاندیداتوری ریاست این مجلس اعلام خواهم کرد.

البته باید پرسید که چرا یک منبع آگاه این موضع را از سوی آقای هاشمی رفسنجانی مطرح کرده و چرا خود ایشان درباره نامزد شدن برای ریاست مجلس خبرگان شخصا اظهرا نظر نکرده است.

در پی تکذیب منبع نزدیک به آقای هاشمی رفسنجانی، سید احمد خاتمی عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان گفت: شایسته نیست آقای هاشمی حرف خود را تکذیب کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان در گفتگو با «نسیم» در واکنش به تکذیبیه امروز دفتر هاشمی رفسنجانی افزود: فعلا در مورد افرادی که مدنظر هاشمی است و راز و رمز مخالفت وی با آنها سکوت می‌کنم

آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگو با «نسیم» در خصوص اظهارات منتسب به یک منبع نزدیک به هاشمی رفسنجانی مبنی اینکه وی هیچ بحثی درباره کاندیدا نشدن مطرح نکرده است و تاکید بر آمدن داشته است،‌ اظهار داشت: در مصاحبه‌ای که با شبکه العالم داشتم نام کاندیداهای احتمالی خبرگان را گفتم، از من پرسید که آیت الله هاشمی کاندیدا هستند یا نیستند، من بر اساس اطلاعات مستند که دوباره هم چک کردم گفتم که ایشان ابراز تمایلی به ریاست خبرگان ندارند.

وی تصریح کرد: البته در عرصه سیاسی ممکن است تصمیمی در یک زمان بگیرند و بعد از تصمیمشان برگردند، اشکالی هم ندارد بعد گفتم خدا در قرآن دارد که "خداوند کل یوم هو فی شأن" اما "سیاستمداران کل ثانیه هو فی شأن" هستند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: انتظار این را نداشتم که بر اساس بیان یک احتمال مستند واکنش این چنینی مسئول دفترشان داشته باشند، بنده همانجا هم گفته‌ام اگر ایشان می‌خواهند کاندیدا شوند حقشان هست اما مناسب نیست که حرفی را که خود گفته‌اند تکذیب کنند، حق دارند برگردند این حق ایشان است و بنده هم بنای بر جنجال ندارم و الا اسم آن بزرگان را می‌بردم، بزرگانی که به صراحت از زبان خود هاشمی شنیده‌اند.

وی اظهار داشت: به هر حال فرموده‌اند که اگر افرادی بیایند که به نظر من مثلاً صلاحیت خبرگان را نداشته باشند می‌آیم خوب این حقشان است، حتی اگر افراد صلاحیت‌دار هم آمدند ایشان می‌تواند به عنوان یک کاندیدا باشد در هر حال ما طلبه‌ایم ایشان هم عالم دینی است، موضوع‌گیری‌های ما باید از جنس طلبگی باشد، جنس طلبگی صداقت، صراحت و شفافیت است حرفی را ایشان گفته‌اند بگویند گفتم اما حاشیه هم دارد این حرف من و آن حاشیه‌اش این است که باید ببینم که افراد صالح بیایند.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: چون نمی‌خواهم جنجالی باشم در این مقطع نام چهره‌هایی که مد نظر ایشان هستند را نمی‌برم ولی اگر ببینم بازی‌های رسانه‌ای ادامه دارد هم نام آنها را می‌برم و هم راز و رمز مخالفت آقای هاشمی رفسنجانی را با اینها می‌برم ولی در این مقطع من سکوت می‌کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر