مردی که با اجیر کردن آدمکش 15 میلیون تومانی قصد تصاحب اموال 5 میلیاردی رفیقش را داشت از سوی پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شد.
کد خبر: ۷۳۰۹۷۰
اجیر کردن قاتل 15 میلیونی برای تصاحب ثروت 5 میلیاردی

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ساعت 21 روز پنجم تیرماه امسال، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره کشف جسد در یک واحد آپارتمانی در خیابان فاطمی به کلانتری 125 یوسف آباد اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که پیرمردی 80 ساله که به تنهایی زندگی می کرده ، توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و تمامی اموال و مدارک داخل گاوصندوق خانه اش نیز سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی بوستان زاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نحوه کشف جسد

با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان به تحقیق از خدمتکار مقتول پرداختند که این شخص در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مدتی است که به عنوان خدمتکار به منزل مقتول رفت و آمد دارم و به همین علت ، دسته کلید خانه وی را در اختیار دارم و بعد از ظهر هر روز برای انجام کارهای خدماتی از قبیل نظافت و دادن غذا و ... به خانه مقتول می رفتم و در روز کشف جسد نیز طبق روال همیشگی ، در ساعت 20 به خانه مقتول رفتم، ابتدا تصور کردم که مقتول در حال استراحت است، اما پس از گذشت مدتی ، زمانیکه از وی خبر نشد ، برای دادن دارو به داخل اتاق خواب رفتم و در آنجا بود که متوجه شدم ، سرش از ناحیه پیشانی شکسته و رشته ای پلاستیکی نیز به دور گردنش پیچیده شده است که به او نزدیک شدم و پس از باز کردن رشته پلاستیکی چندین بار صدایش کردم اما مقتول نفس نمی کشید.

در ادامه کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل زندگی مقتول و بررسی صحنه جنایت اطمینان پیدا کردند که قتل توسط فرد یا افرادی انجام شده که یا مقتول آنها را می شناخته و در خانه را برایشان بازکرده و یا دسته کلید خانه مقتول را در اختیار داشته و از محل گاوصندوق و محل نگهداری کلید آن نیز اطلاع دقیق داشته‌اند که با توجه به نتایج بدست آمده از محل جنایت، بررسی فرضیه "ارتکاب جنایت توسط افراد مرتبط با مقتول" در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با توجه به نتایج اولیه بدست آمده در پرونده، کارآگاهان قصد تحقیقات از اعضای خانواده مقتول را داشتند که اطلاع پیدا کردند که تمامی اعضای خانواده مقتول یک پسر و یک دختر در خارج از کشور زندگی می‌کنند و مدتها پیش، پس از اختلافات شدید خانوادگی ایجاد شده مابین مقتول و اعضای خانواده‌اش، وی به تنهایی به ایران بازگشته است.

در ادامه، کارآگاهان موفق به شناسایی فردی بنام حسین. ق ( 50 ساله ) شدند که در زمینه کارهای ساختمانی فعالیت داشت؛ در تحقیقات از حسین . ق مشخص شد که مقتول بواسطه اعتمادی که به او داشته، کلید خانه‌اش را در اختیار وی قرار داده و نیز بواسطه دوستی با مقتول، به او سرکشی می کرده، در تحقیقات بعدی نیز، حسین . ق در اظهارات اولیه عنوان کرد که چند روز قبل از کشف جسد وی به همراه اعضای خانواده و تعدادی از بستگانش، برای گردش و تفریح به شمال کشور رفته است که تحقیقات بعدی در این خصوص نیز صحت اظهارات وی را تأیید کرد.

در ادامه تحقیقات و با توجه به سرقت تمامی اسناد و مدارک متعلق به املاک متوفی به ارزش تقریبی 5 میلیارد تومان ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول پیش از مرگ خود اقدام به انتقال محضری اسناد بنام حسین . ق کرده و این شخص تنها کسی است که از مرگ مقتول ، منتفع می شود.

با توجه به دلایل بدست آمده در خصوص انگیزه احتمالی جنایت ، کارآگاهان به تحقیقات گسترده ای در خصوص "حسین . ق " پرداخته و به نحوه ارتباط حسین با یکی از کارگرانش بنام مشکوک مجید . ر ( 27 ساله ) شدند که بنا بر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که حسین ، حمایت مالی ویژه ای از مجید انجام داده به‌گونه ای که شرایط را برای اسکان خانواده مجید در تهران فراهم و یک واحد مسکونی در خیابان جیحون برای آنها پیش بینی و فراهم کرده بود ؛ حتی میزان حقوق مجید را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده بود . با توجه به شواهد بدست آمده ، کارآگاهان به تحقیق از مجید در خصوص آشنایی احتمالی او با مقتول و اطلاع از جنایت پرداخته اما او در تحقیقات اولیه منکر هرگونه آشنایی با مقتول و اطلاع از جنایت می شود.

اعتراف به جنایت

در شرایطی که مجید در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از جنایت و مرگ مقتول در خیابان فاطمی شده بود ، اما کارآگاهان با سلسله اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که مجید روز جنایت ، در خانه مقتول حضور داشته است که با توجه به دلایل ، شواهد و قرائن بدست آمده ، مجید در روز 23 مهرماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد اما وی همچنان مدعی بیگناهی خود بود ؛ سرانجام با وجود اصرار مجید مبنی بر بیگناهی ، وی به ناچار در برابر دلایل ارائه شده از سوی کارآگاهان و پس از چند روز ، مجبور به اعتراف شده و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

مجید که ناچار به اعتراف و بیان حقیقت شده بود ، در خصوص جنایت به کارآگاهان گفت : "طرح و نقشه اصلی جنایت توسط حسین . ق ریخته شد و قرار بود تا پس از ارتکاب جنایت مبلغ 15 میلیون تومان به من پرداخت کند اما زمانیکه نتوانست این مبلغ را یکجا پرداخت کند ، قرار شد تا حقوق ماهیانه مرا به میزان 300 هزار تومان افزایش دهد ".

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت : "کلید در ورودی ساختمان و آپارتمان را حسین در اختیار من گذاشت و تمامی اطلاعات لازم در خصوص محل گاو صندوق ، محل نگهداری کلید گاوصندوق ، زمان خواب و استراحت مقتول را به صورت کامل در اختیارم گذاشت . پس از مشخص شدن زمان جنایت ، حسین به همراه خانواده اش از تهران خارج شد و به شمال رفت و من نیز در ساعت 14 روز پنجم تیرماه با اطلاع از اینکه مقتول پس از خوردن دارو در حال استراحت است به خانه اش رفتم . همانگونه که حسین گفته بود ، او کاملا خواب بود ؛ ابتدا با میله آهنی ضربه ای محکم به قسمت پیشانی مقتول زدم اما ناگهان مقتول بیدار شد و با ایجاد سر و صدا قصد کمک گرفتن از همسایگان را داشت که با مقتول درگیر و تسمه پلاستیکی همراه خود را به دور گردنش انداخته و آنقدر تسمه را فشار دادم تا مقتول از نفس کشیدن افتاد . پس از جنایت نیز تمامی اسناد ، مدارک و وجوه نقد گاوصندوق را سرقت کرده، وجوه نقد را برای خودم برداشته و اسناد و مدارک را به حسین تحویل دادم ".

با توجه به اعترافات صریح مجید . ر در خصوص آمریت حسین در جنایت ، کارآگاهان اداره دهم اقدام به دستگیری حسین . ق در محل سکونتش در خیابان کارگر شمالی کردند و او نیز پس از مواجه حضوری با مجید بناچار لب به اعتراف گشوده و صحت اظهارات مجید را تأیید کرد .

حسین . ق در اعترافاتش با اشاره به نحوه آشنایی خود با مقتول و انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت : در سال 81 زمانیکه به همراه خانواده به شمال کشور رفته بودم ، در کنار دریا با مقتول آشنا شدم و پس از گذشت مدتی ارتباط مقتول با من و خانواده ام بسیار نزدیک شد ؛ آن زمان بود که متوجه شدم مقتول به علت اختلافات شدید خانوادگی ، اعضای خانواده اش را در آمریکا ترک کرده و خودش به تنهایی به ایران بازگشته است ؛ پس از گذشت مدتی و به پیشنهاد مقتول ، او تمامی اموال خودش به ارزش تقریبی 5 میلیارد تومان را به شرط اینکه تا زمان مرگش اختیار اموالش را به طور کامل در اختیار داشته باشد ، به نام من کرد اما پس از گذشت چند سال از این ماجرا ، اخیرا از لحاظ مالی به شدت در تنگنا قرار گرفته بودم و همین موضوع باعث شد تا تصمیم بگیرم تا با مرگ مقتول ، اختیار تمامی اموال را بدست بگیرم ؛ به همین علت موضوع را با یکی از کارگران خود بنام مجید . ر در میان گذاشتم و با دادن وعده پول و آوردن خانواده اش به تهران و ... ، قبول کرد تا مقتول را به قتل برساند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمین برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها