jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۰۸۴۶   ۰۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

گروه تروریستی داعش بسیاری از رشته های دانشگاهی و برخی از واحدهای درسی در دانشگاه موصل را خلاف شرع دانست و تعطیل کرد.

داعش بسیاری از رشته های دانشگاهی را لغو کرد

بر اساس تصمیم سرکردگان داعش تمام دروسی که در آنها از دموکراسی و مدنیت سخن به میان می آمده است شرک به خدا و خروج از شریعت اسلامی خوانده و ملغی شد.

یکی از اساتید دانشگاه موصل گفت: داعشی ها رشته های حقوق، علوم سیاسی و شاخه های هنر را تعطیل کرده اند زیرا تحصیل در این رشته ها را با اصول اسلامی در تضاد می دانند ضمن اینکه از استادان دانشگاه خواسته اند به طور رسمی اسم «جمهوری عراق» را از کتاب ها و برگه های امتحانی حذف و به جای آن «دولت اسلامی»را جایگزین کنند چنانچه دستور دادند وزارت آموزش عالی باید به دیوان آموزش تغییر نام داده شود و دانشگاه تفکیک جنسیتی شود البته تعداد دانشجویان بسیار اندک است زیرا بسیاری از خانواده ها از حضور فرزندانشان در دانشگاه جلوگیری می کنند.

40 نیروی نظامی وابسته به داعش در دانشگاه موصل مستقر شده است. این نیروها دختران را وادار می کنند چهره هایشان را بپوشانند ضمن اینکه منابعی خبر داده اند افراد مسلح داعشی با زیر نظر داشتن دانشجویان، گاه به ربودن دختران زیبا اقدام می کنند.

در خبر دیگری از عراق آمده است دیوان معارف وابسته به گروه داعش، بیانیه ای را در استان نینوا منتشر کرد که در آن آمده است درس تربیت بدنی از مدارس برچیده و به جای آن درس «تربیت جهادی» جایگزین شود.

بر اساس تصمیم داعش همچنین دروس جغرافیا، تاریخ و تربیت ملی نیز از مدارس نینوا حذف شده است.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها