jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۳۰۰۲۷   ۰۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۶

دو هفته از زمانی که وحشت و ناامنی، صفای اصفهان را دزدیده و اقدام تروریستی از جنس اسیدپاشی قلب مردم ایران را جریحه دار کرده است،‌می گذرد؛ زخمی که آرام نمی گیرد مگر آن که پرونده اسید پاشی هرچه سریع تر به خط پایان برسد و مجرمانش به اشد مجازات محکوم شوند تا درس عبرتی برای همه مجرمان بالقوه ای شود که جرم شان از جنبه عمومی، امنیت ملی را به خطر می اندازد.

همه چیز درباره پشت پرده اسیدپاشی های اصفهان

به گزارش جام جم آنلاین، حالا دیگر حتی آن ور آبی هایی که دم از بخشایش انواع جانیان در کشورمان می زدند و اعدام مجازات جانیان خطرناک را در ایران خلاف حقوق بشر می دانستند، در برابر تقاضای ایرانی ها برای دستگیری و به دار آویختن هرچه سریع تر مجرم یا مجرمان اسیدپاشی در ایران، سکوت کرده‌اند.

این اولین بار نیست که اسیدپاشی در ایران رخ می دهد و این اتفاق پیش از این نیز بارها در کشورمان تکرار شده است اما نکته ای که این بار مردم را به شدت پریشان کرده وجه تروریستی این حادثه است چرا که این اتفاق چندبار در اصفهان رخ داده که ثابت می کند عامل یا عاملان این جنایت ، محاربانی هستند که خیال می کنند هرگز به چنگ قانون نمی افتند و به همین علت می‌توانند با اهدافی خاص امنیت ملی را در کشور به خطر بیندازند و حتی سبب ساز چالش های اعتقادی میان مردم شوند.

طبیعی است که 4 بار اسیدپاشی ، اکنون مردم را بدبین و نگران کرده و حتی خبر دستگیری چند مظنون در ارتباط با این پرونده ، آرام و قرار را به دل آنها برنگردانده باشد، شاید چون هنوز ، اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه انجام نگرفته و مراجع امنیتی اطلاعات کاملی در اختیار مردم قرار نداده و آنها حتی نمی‌دانند با یک مجرم اسید پاش طرف شده‌اند یا گروهی از مجرمان که تصمیم دارند در تروری دسته جمعی، استان شان را ناامن کنند.

البته ماجرای خشم و بدبینی مردم، روی دیگری هم دارد . ظاهراً دروغ پردازی رسانه های خارجی و قضاوت سوگیرانه آنها در این حوادث کافی نیست و حالا برخی رسانه های داخلی هم با ارائه اخبار دروغ ، مردم را نسبت به راستگویی رسانه ها و مطالعه اخبار بدبین کرده‌اند و برای افزایش شمار مخاطبان شان ، در یکی دو روز گذشته اخباری نادرست ارائه داده‌اند .

برای نمونه برخی رسانه ها در اخباری اعلام کردند که عاملان اسیدپاشی دستگیر شده اند و این پرونده تمام شده است حال آن که هنوز هیچ تاییدی از سوی پلیس در این زمینه وجود ندارد و حتی دیروز سرهنگ حسین حسین زاده ، جانشین فرمانده انتظامی اصفهان اعلام کرد: هنوز مظنون اصلی پرونده اسید پاشی در اصفهان دستگیر نشده است، هرچند برخی افراد مظنون در این زمینه بازداشت شده اند.

نخستین اخبار درباره وقوع دو اسیدپاشی به زنان در اصفهان آنقدر کمرنگ بود که حتی رسانه های داخلی این استان آنها را پوشش ندادند و قربانیان نیز به پلیس و مراجع انتظامی برای پیگیری مساله مراجعه نکردند اما همین تاخیر برای درخواست پیگیری قانونی موضوع و سکوت رسانه ای پس از نخستین اسیدپاشی باعث شد دو اسیدپاشی دیگر نیز رخ دهد و مجموع اسیدپاشی ها در اصفهان به 4 مورد در مهر امسال برسد.

البته « 4 مورد اسید پاشی » آماری است که از سوی مراجع رسمی اعلام شده است اما مراجع غیر رسمی خبر از مجروح شدن 7 نفر با اسید داده اند و حتی مدعی اند که یکی از قربانیان به علت شدت سوختگی، فوت کرده است.

آخرین قربانی اسیدپاشی که بیش از دیگران آسیب دیده است « سهیلا جورکش» نام دارد که هم اکنون در بیمارستانی در تهران ( نام بیمارستان در دفتر جام جم آنلاین محفوظ است ) بستری است. شدت سوختگی او به حدی زیاد است که پرستارها ناچارند هر بار برای پانسمان بدنش او را بیهوش کنند.

به گفته والدین سهیلا، مردمی که برای کمک به دخترشان اطرافش جمع شده اند از علت فریادهای دختر بی خبر بوده اند و در لحظات اول گمان کرده اند او دچار جنون شده است و او را بار دیگر به داخل خودرویش برگردانده اند در حالی که داخل خودرو پر از اسید بوده و این کار باعث شده است سطح وسیع تری از بدن سهیلا دچار سوختگی شود.

اسیدپاشی که سیاسی - مذهبی جلوه اش دادند

آب که گل آلود باشد، سودجویان هم بالاخره از راه می رسند. در پی این حوادث برخی رسانه های داخلی و تقریباً همه رسانه های خارج از کشور تلاش کردند تا ماجرای اسیدپاشی ها را چالشی مذهبی جلوه دهند و آن را به عنوان حرکتی از سوی گروهی متعصب مذهبی در اصفهان معرفی کردند حال آن که چنین چیزی نیست و تنها یک فضا سازی علیه ارزش‌های اسلامی و اخلاقی به شمار می رود.

سردار عبدالرضا آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان تاکید می‌کند که شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره احتمال ارتباط اسیدپاشی ها با بدحجابی به کلی مردود است و مجرم احتمالا دچار اختلال روانی شخصیت ضد اجتماعی است یعنی قصد آسیب زدن به مردم جامعه را دارد و برای رسیدن به هدفش اسیدپاشی را انتخاب کرده است.

اسید، روان شد و به تهران رسید!

بلافاصله پس از انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی در اصفهان، تب شایعات در این زمینه در سراسر کشور بالا گرفت و افرادی با اهداف خاص، با استفاده از نرم افزارهای ارتباطی در فضای مجازی اخباری درباره اسیدپاشی زنجیره ای در تهران منتشر کردند.

از دیدگاه روانشناسی اجتماعی هرچه دروغی که به جامعه گفته می شود با جزئیات بیشتر باشد، باور پذیری آن بیشتر است و آنها که شایعه سازی می‌کنند هم به این اصل باور داشتند و به همین خاطر اسیدپاشی های خیالی در تهران را با ذکر جزئیات و حتی محل وقوع جرم به مردم خبر می دادند. برای نمونه یکی از این پیام ها به زنان هشدار می داد که اسیدپاشی در ساعت 19 و 30 دقیقه شنبه این هفته مقابل روسری فروشی (.....) در میدان توحید رخ داده است.

اما مراجعه خبرنگار جام جم آنلاین به این منطقه ثابت کرد هیچ جرمی در آنجا رخ نداده است و حتی ساکنان منطقه از شایعه سازی ها درباره محله شان بی خبر بودند . شایعات درباره اسید پاشی ها به همراه پخش تصاویری از مصدومان اسیدپاشی اصفهان و برخی مصدومان اسیدپاشی های پیشین که همه به نام اسیدپاشی های اخیر در تهران منتشر می شد، اذهان عمومی را نگران کرد تا جوی از ناامنی در پایتخت حاکم شود. شایعه پراکنان به مردم هم هشدار می دادند که نباید شیشه خودروی شان را پایین بکشند یا در ساعاتی خاص از خانه خارج شوند.

با انتشار این اخبار سرانجام پلیس آگاهی تهران به اهالی پایتخت اطمینان داد که هیچ اسیدپاشی در تهران رخ نداده است و حتی یک پرونده اسیدپاشی کشف نشده در اداره آگاهی تهران وجود ندارد.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران ماجرای انتشار پیامک های مربوط به اسیدپاشی را یک بازی هالیوودی می داند و ماجرای اسیدپاشی های زنجیره ای در تهران را دروغ می‌خواند.

به نظر می رسد یکی از عللی که باعث شده است تهرانی ها شایعات درباره اسیدپاشی های زنجیره‌ای مشابه در شهرشان را باور کنند حضور سهیلا در بیمارستان ... باشد که برخی گمان کرده‌اند در تهران ، قربانی اسیدپاشی شده است.

اسید ، دامن مشهد را گرفت !

در ماجرای دامن زدن به شایعه اسیدپاشی در استان های دیگر بجز اصفهان ، رسانه های داخلی نقش پر رنگی داشتند که البته مثل همیشه با آنها برخوردی قاطع نشد. برای مثال یکی از سایت های خبری نسبتاً پر مخاطب در فضای مجازی با جستجوی اینترنتی و بدون توجه به تاریخ خبر ، درباره اسیدپاشی در مشهد به یک مادر و دختر در استان خراسان خبری منتشر کرد که چند دقیقه بعد باعث وحشت عمومی شد و مردم را به شدت نگران کرد و دست به دست در محیط های گفتگوی اینترنتی چرخید.

این خبر اما که از اخبار روزنامه خراسان به عاریه گرفته شده بود، مربوط به آبان دو سال پیش بود و باعث شد روزنامه خراسان در این باره به شکل کتبی در خبری تذکر دهد که البته این هشدار از وحشت عمومی که بر قلب مردم چنگ انداخته بود ، چیزی کم نکرد .

جو ایران باید ناامن شود چون ....

هدف اصلی چنین اقدامات غیر انسانی، غیر اسلامی و غیر اخلاقی ایجاد فضای ناامنی در کشور است. اکنون ایران یکی از کشورهای امن در منطقه و حتی دنیا محسوب می‌شود. نگاهی به کشورهای همسایه این ادعا را اثبات می‌کند به همین خاطر است که هر از گاهی می‌بینیم چنین اقدامات تروریستی با شکل و شمایل متفاوت انجام می‌شود.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند نسبت دادن مسأله اسیدپاشی به جنگی از سوی تندروهای مذهبی هم باید دامی برای رسیدن به همین هدف یعنی ایجاد تفرقه میان ایرانیان باشد چرا که هم اکنون کشورمان آرام ترین کشور در منطقه خاورمیانه است.

به همین علت با انتشار اخبار اسیدپاشی در اصفهان و با گسترده شدن شایعاتی در باره ارتباط این حوادث با جریان های متعصب وکور که خود را به مذهب منتسب می‌کنند،‌ مسئولان گوناگون نسبت به این حادثه واکنش نشان دادند که هیچ یک از آنها ارتباط اسید پاشی با چنین جریان هایی را تایید نکرده و خواستار اشد مجازات برای عامل یا عاملان این حوادث شده اند.

  • حجت‌الاسلام صادقی ، معاون فرهنگی قوه قضاییه: این ( اسیدپاشی ) کار گروه‌های معتقد نیست. این روش، هم حرام است و هم از نظر قانونی ممنوع. هیچ آمر به معروف از این ابزار برای کارش استفاده نمی‌کند اگر کسی از این روش استفاده کند خودش یک منکر بزرگ است.
  • رسانه‌ها نباید این اتفاق را به گروه‌های معتقد نسبت دهند. این کار جفاست. تبلیغات منفی قطعاً دیگران خواهند داشت و موج رسانه‌ای دشمنان با این فرضیه‌ها ایجاد می‌شود اما گروه هایی که ما می‌شناسیم و اعتقاد اسلامی دارند هیچ وقت چنین کاری نمی‌کنند و از آن تبری می‌جویند. (آریا)
  • حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان : این کار محکوم است، پیگرد قانونی، مجازات شرعی و دیه دارد و اگر کسی مرتکب چنین کاری شده، باید پیگیر بود چون اینگونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد.
  • من این موضوع را شنیده‌ام و باید آن را پیگیری کنم تا از جزئیات آن باخبر شوم و تحقیق بیشتری انجام دهم تا بتوانم بهتر اظهارنظر کنم، اما با این وجود چنین کاری به هر بهانه‌ای محکوم است، حتی اگر یک زن به بدترین وضع به خیابان بیاید مجازاتش چنین چیزی نیست. کسی حق ندارد از این کارها بکند. اگر کسی چنین کارهایی را کند مجازات شرعی دارد و حکم قرآن و قصاص دارد.
  • من نگفتم که تذکر فراتر از لسانی باشد، گفتم آنچه وظیفه یک مسلمان است تذکری ناصحانه، مشفقانه و مودبانه است. اگر قرار باشد برخوردی صورت بگیرد باید به صورت قانونی باشد و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی چنین مساله‌ای را پیگیری کنند تا کسی خودسرانه وارد این گود نشود. این اقدامات خودسرانه به هیچ وجه صحیح نیست. ( ایسنا )
  • شهلا میرگلو بیات، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی : همزمانی جنایت اسیدپاشی‌ها در اصفهان و بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی را نباید نادیده گرفت و قطعا تحت تأثیر قرار دادن این طرح و ساختن چهره‌ای مخدوش از موضوعاتی مانند عفاف و حجاب چیزی جز نقشه دشمن نمی‌تواند باشد.

بر اساس اخبار منتشر شده 4 خانم قربانی این جنایت شده اند که دو نفر از آنها چادری بوده است بنابراین موضوعی که از سوی رسانه‌های بیگانه مطرح می‌شود مبنی براینکه اسیدپاشی‌ها طرحی برای برخورد با بدحجابی است کاملا منتفی می‌شود و این کار نیاز به یک انگیزه قوی‌دارد که فرد حاضر می‌شود خود را درگیر مسائل قضایی و قانونی کند و سلامت و حتی زندگی یک نفر را به مخاطره بیندازد. ( فارس)

  • محمد علی اسفنانی نماینده مردم فریدن و چادگان: باید از حیثیت کسانی که در دفاع از امر به معروف و نهی از منکر زحمت می‌کشند دفاع شود، زیرا چنین برداشت‌هایی کار اشتباهی است و حرکت ددمنشانه افرادی که اقدام به اسیدپاشی در استان اصفهان کرده‌اند، به هیچ عنوان ارتباطی با مباحث مربوط به امر به معروف و نهی از منکر نیست و این اقدام زشت را هیچ انسان عاقلی انجام نمی‌دهد. ( فارس)
  • غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه : مجازاتی سنگین برای عامل اسیدپاشی های اصفهان در نظر می گیریم و در تعقیبیم که هرچه سریعتر دستگیر شود و به اشد مجازات برسد و دادسرا، دادگاه و مرجع تجدید نظر خارج از نوبت به این ماجرا رسیدگی می کنند. باید مجازاتی بازدارنده برای اسیدپاش در نظر گرفته شود تا دیگر کسی به خودش اجازه ندهد چنین کارهایی کند. ( واحد مرکزی خبر )

زور قانون به اسید نمی رسد

بر اساس قانون مصوب در 16 اسفند 1337 ، مجازات اسیدپاشی منجر به قتل، اعدام است اگر اسیدپاشی موجب مرض دائمی یا فقدان یکی از حواس قربانی شود مجازات آن حبس با اعمال شاقه است. اگر مجرم باعث قطع یا نقصان یا از کار افتادگی عضوی شود به حبس از دو تا 5 سال محکوم می‌شود و مجازات شروع به جرم نیز بین دو تا پنج سال حبس است.

در ماده 35 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری نیز که به موارد صدور اجباری بازداشت موقت اشاره شده از اسیدپاشی هم نام برده شده است و این یعنی از دید قانون با مجرم اسید پاشی باید مانند قاتل، محارب و مفسد فی الارض برخورد شود و به هیچ وجه نباید با وثیقه یا کفالت آزاد شود.

قاضی بهروز مهاجری ، حقوقدان در گفتگو با جام جم آنلاین اعتقاد دارد در مواردی که اسیدپاشی منجر به قتل می شود ، خلا قانونی وجود ندارد و حتی اگر خانواده مقتول مجرم را عفو کنند قاضی می تواند از منظر عمومی جرم ، اسیدپاش را اعدام کند.

او نقص واقعی را در بخش های دیگر قانون اسیدپاشی می بیند و توضیح می دهد که در این بخش ها اسیدپاش از جنبه عمومی جرم به حبس و از جنبه خصوصی به قصاص یا مطالبه دیه یا ارش محکوم می‌شود اما بر اساس ماده 272 قانون مجازات اسلامی قصاص شرایط خاصی دارد و فقط در صورتی قابل اجراست که باعث از بین رفتن عضو دیگری نباشد یا بیش از اندازه جنایت نشود.

از آنجا که فراهم کردن این شرایط تقریبا ناممکن است معمولا حکم قصاص برای اسیدپاش صادر نمی شود و بنابر این حتی وقتی قرار باشد اشد مجازات برای اسیدپاشی در نظر گرفته شود او فقط به چند سال زندان محکوم خواهد شد و این دقیقا همان بخشی از قانون است که از دیدگاه این قاضی باید در آن تجدید نظر شود.

گواه گفته های این قاضی آن است که قانون مربوط به مجازات اسیدپاشی در سال 1337 زمانی تصویب شد که مجرمی به صورت قاضی پرونده اش اسید پاشید و قانونگزارها با تصویب این قانون ، راهی برای مجازات مجرم پیدا کردند .

در آن زمان اسیدپاشی پدیده ای نادر بود و طبیعتا قانونگزارها لزومی برای پرداختن به جزئیات این قانون یا قرار دادن موارد بسیار بازدارنده در آن نمی دیدند اما امروز ، اسیدپاشی به جرمی تبدیل شده که ده ها بار در جامعه رخ داده است و بنابر این قانون 56 ساله دیگر نمی تواند از بازدارندگی کافی برای پیشگیری از اسیدپاشی برخوردار باشد.

آمنه بهرامی : بخشش اسیدپاش، رها کردن گرگ در جامعه است

در پی انتشار اخبار اسیدپاشی در اصفهان خیلی ها از آمنه یاد می کنند که آبان سال 1383، قربانی اسید پاشی شد اما در سال 90 ، از حق قصاص گذشت و مجید موحدی را بخشید. برخی اعتقاد دارند که اگر آمنه ، اسیدپاش را نبخشیده بود و حکم قصاص را اجرا می کرد شاید امروز خیلی از مجرمان عبرت می گرفتند و مرتکب چنین جرمی نمی شدند.

آمنه در گفتگو با جام جم آنلاین اعتراف می‌کند: هر بار که خبری درباره اسیدپاشی ها بویژه اسیدپاشی اصفهان می شنوم ، خودم را مسئول می دانم و حس می کنم شاید درست تر آن بود که اسیدپاش را نمی بخشیدم .

او البته دولت و دادگستری را نیز به علت طولانی شدن 10 ساله پرونده اش در قوه قضائیه دخیل می‌داند. با این حال اعتقاد دارد در بخشش موحدی اشتباه کرده است وتوضیح می دهد: اگر فرصت دوباره ای به من داده شود تا درباره اسیدپاشم تصمیم بگیرم دیگر از قصاصش نمی‌گذرم بخصوص که حالا او بدون پرداخت دیه من که شرط بخشش او بوده ، آزاد شده است.

او با تأثر اظهار می کند: از لحظه ای که گفتم مجید را به شرط پرداخت کامل دیه ام می بخشم و او در لحظه عفوش به من فحاشی کرد، فهمیدم اشتباه بزرگی مرتکب شده ام و گرگی را در جامعه رها کرده ام.

آمنه می گوید: خوشحالم که سخنگوی قوه قضائیه ، بر پیگیری سریع پرونده و حکم اشد مجازات برای عامل اسیدپاشی های اصفهان تاکید می کند و اعتقاد دارم این نوع احکام باید برای همه اسیدپاش های دیگر در کشور هم صادر شود.

در مغز اسیدپاش ها چه می گذرد؟

به گفته دکتر فربد فدایی، روان پزشک و مدیر گروه روان پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی، فرد اسیدپاش مسلماً یک اختلال روانی دارد اما این اختلال جز در مواردی که فرد مبتلا به جنون کامل باشد او را از مسئولیت کیفری مبرا نخواهد کرد.

فدایی به جام جم آنلاین توضیح می دهد که امکان دارد اسیدپاش مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی باشد که برای این تشخیص باید دوران نوجوانی او و تکرار رفتارهای خلاف قانونش بررسی شود. مبتلایان به اختلال شخصیت ضداجتماعی معمولا رفتارهایی پرخاشگرانه دارند و هرگز از خطاهای شان احساس پشیمانی یا ندامت ندارند.

اختلال دیگری که این روانپزشک آن را در برخی اسیدپاش ها مشاهده کرده است « اختلال انفجاری دوره ای » است که مبتلایان به آن دچار حملات پرخاشگرانه شدید می شوند و نمی توانند رفتارشان را کنترل کنند و یکی از نمونه های آن پدرانی هستند که با شنیدن گریه نوزاد او را خفه می کنند و بعد ابراز ندامت می کنند.

این استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تاکید می کند که فقط مبتلایان به جنون از دید قانون ، مسئولیت کیفری ندارند و برای درمان به مراکز روانپزشکی ارجاع می شوند اما مبتلایان به اختلال شخصیت ضد اجتماعی و اختلال انفجاری دوره ای ، بر اساس قانون باید در برابر عمل شان پاسخگو باشند و مجازات می شوند.

نکته ای که فدایی و بسیاری از کارشناسان علوم اجتماعی درباره آن اتفاق نظر دارند لزوم اجرایی کردن مجازات های بازدارنده برای برخورد با اسیدپاش هاست. به گمان فدایی یکی از مسایلی که باعث رواج جرایم خشنی همچون اسیدپاشی در جامعه شود انتشار بدون تحلیل روانشناسی و جامعه شناسی اخباری در این خصوص و هیجان زده کردن مردم برای حمایت از مسبب های چنین جرایمی است.

فدایی هشدار می دهد که گاهی افرادی با عنوان فعالیت انسان دوستانه ، برای مجرمانی طلب آزادی می کنند و گروه های دفاع از آنها را تشکیل می دهند اما آن مجرمان با آگاهی کامل از عواقب عمل شان و بدون احساس پشیمانی مرتکب جرم شده اند .

در مجموع به نظر می رسد اگرچه برخی رفتارها در خصوص مجرمان حرفه ای که مرتکب قتل عمد یا اسیدپاشی شده اند در سال های اخیر باعث شده است دستگاه قضا به چشم مردم خشن و سختگیر جلوه کند اما واقعیت آن است که اعمال مجازات های سختگیرانه اغلب به عنوان وسیله ای برای مراقبت از جامعه در برابر مجرمان و بازداری از تکرار اعمال مجرمانه ، لازم و ضروری است.

مریم یوشی زاده -خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عاصی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اصلا خیلی راحت اصل ماجرا را هم منكر بشوید ...
۰
۰
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
لعنت بر انسان جاهل
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
جام جم عزیز،چرا این قدر دیر پی گیری كردی.بعد از 2هفته.
۰
۰
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اگر قوه قضائیه از كنار اسید پاشی های قبلی به راحتی عبور نكرده و اونها را به اشد مجازات میرساند الان كسی به خودش به این راحتی اجازه نمیداد این كار رو انجام بدهد به نظر من اسید پاشیدن از سر بریدن داعشی ها وحشیانه تر است
۰
۰
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
نیروهای نظامی ما امنیت خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند را در دست دارد / نیروی هوایی ما تمام كنترل اسمان ایران را در دست دارد و بقول خودشان حتی ورود یك گنجشك را رصد می كند پس چطور نیروی انتظامی در دستگیری این داعشی های متعصب خودی هنوز به نتیجه ای نرسیده است
۰
۰
ناشناس
Germany
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
ما كه خودمون تو اصفهان هستیم و داریم میبینیم چه خبره هم از آمار درست اطلاع داریم و هم از دلیل نحوه عملكرد نیروی انتظامی از دستگیری عاملین و هم از حاشیه ها
۰
۰
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
تا وقثی رسانه ملی و نیروی انتظامی خود را در برابر این اتفاق شوم منفعل نشان دهداین شایعات نیز باید در بین مردم پخش شود.درست شدن این شایعات فقط به خاطر ضعف اطلاع رسانی صدا وسیماست حالا به هر دلیلی كه نمیدانم چرا واقعا به این موضوع رسیدگی جدی نمیكند و....
۰
۰
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
فرض كنند اسید پاشها هم گروهند 6ساعته تمومش میكنند
۰
۰
سوگند
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
من شك ندارم ك دلیل این اسید پاشی یا قضیه ای شخصی بوده و یا یك عمل تروریستی
برای ناامن نشون دادن ایران و ایجاد فضا برای كسانی كه با دین و رهبرو و..... مخالفن
ادم خوبه یكم عاقلانه فكر كنه اونایی كه میگن به خاطر بی حجابی اسید پاشی شده
اولا جواب بدن كه چرا تو اصفهان؟؟؟؟؟؟ اتفاقا تهران بخصوص سمت غرب خانم ها
بی حجاب ترن.... دوما شماها از دهن كی این حرفارو میزنید؟ از دهن خود شخصی كه مورد هجوم
قرار گرفته یا از دهن رسانه های خارجی دنبال این جوسازی ها هستن؟
....
۰
۰
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
امیدوارم به یاری خداوند در محرم كه همه مردم در خیابان هستند، اتفاقی رخ ندهد!
۰
۰
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اسید پاش را باید گرفت اسیدرا قطره قطره همه جای بدنش درملا عام ریخت
۰
۰
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
سلام مردم فهیم اصفهان مواظب باشید افراد ضد دین و اسلام وانقلاب از احساسات پاك شما سوئ استفاده نكنند خواسته همه ملت ایران اجرای عدالت است ومردم مسلمان ایران نیاز به امنیت دارند پس باارامش پیگیر خواسته های بحق خود هستیم ولی به دشمنان نظام هم اجازه هیچ گونه دخالتی رادر مملكت خود نمی دهیم واز رسانه های بیگانه می خواهیم به امور مملكت خود برسن و بروند دنبال خبر تیر اندازی در مدرسه وكشته شدن چند دانش اموز در كشورشان ما از پس مسائل كشور اسلامی خود برمی اییم و از مسئولین می خواهیم سریعا به این مسائل كه امنیت جامعه را به خطر انداخته رسیدگی كنند و پاسخگوی مردم باشند
۰
۰
امیر ارسلان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
نامردا مردم را چه شكلی كردن ...
۰
۰
شهروند اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
من یك شهروند اصفهانی هستم وبخاطر ترس ووحشتی كه داشتم شغل خودرا از دست دادم ،چون به موقع وكامل نتونستم سر كارم حاضر شم.ناراحت از اینكه شغلمو از دست دادم نیستم بالاخره بهتر از اینه كه یك عمر نتونم به خودم تو ایینه نگاه كنم ونتونم همسرم،خانوادم و...در آینده فرزند خودرا ببینم.فقط خواهش میكنم مثل بقیه پرونده هااااایییی (مواد فروش وتجاوز و........)ك پیگیری میكردین ،به همون صورت این پرونده را پیگیری كنید.این از انرژِی هسته ای هم مهمتره ......!باید همه امور را رها وفقط به امنیت مردم فكر كنید.اگر امنیت نباشه مردمی نیست كه وسیله آنها به دستاوردهای بالا برسید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عاجزانه خواهش میكنم.
۰
۰
ایو
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
حقایق هیچوقت گفته نخواهدشد ....
۰
۰
منوچهر
United States
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اقای ریس جمهوربعلت سستی عوامل زیر مجموعه شما باید همگی از وزیر اطلاعات كشور استاندار اصفهان فرماندهی ناجا اصفهان ورییس اطلاعات اصفهان همگی استعفا دهند و یا خودتان مسولیتش را بعهده بگیرید و همه را بركنار كنید همانطور كه ادعا میكنید كه كشوری بیشرفته از هر نظر هستیم و نشان دهید برای یكبار هم كه شده مردم از همه چیز بالاتر هستند .و از مفام ارزشمندتر هستند . ایا چنین شهامتی را در بیشگاه خداوند و مردم ایران زمین دارید .من به شما رای دادم فقط بخاطر لباستان كه شهامت داشتن از افتخارات این لباس میباشد
۰
۰
ایو
United States
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
بنده براستی ناراحت شدم وشنیده هایم خونم
رابه جوش اورد.اما به راحتی هم نمی شود قضاوت كرد.
احساس می كنم خود من نیزدچارپیش داوری شدم.
امیدوارم هرچه سریعترعاملان راپیداكنندوبه سزای عمل زشتشان برسند.
۰
۰
اسما
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
سلام. من كاملا با نظر خانم آزیتا موافقم اما اگر قصد و نیت دیگه ای پشت این اسیدپاشی نباشه... باید به بدترین نحو قصاص بشه... امیدوارم كار داعش نباشه... من این چند روز حتی جرات نكردم از خونه بیرون برم... . ترس... وحشت... ناامنی... خدا به ما رحم كنه
۰
۰
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
در صورتی كه حكم قاطع برای جرم اجرا شود مجرمان جرات این بی شرمی ها را پیدا نمی كنند . مردم و مسئولین همه باید در دستگیری این جنایت كار دست به دست هم دهند من اگر او را ببینم حتما با ماشین زیرش میكنم
۰
۰
ه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اعدام اگرطرف دعوا هم بخشید دولت نباید گذشت كند ...
۰
۰
ایمان احمدی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
بنده یك نكته ای را تذكر دهم فكر نكنید كشور های دیگه مثه امریكا خیلی امنیت دارند تازه وضع انجا از اینجا بد تر است اسلحه كشی در انجا رایج است و ....

ولی خب در واكنش به این ها این كشور های سازمان های امنیتی خیلی قوی دارند cia fbi و میشود گفت مجرمان باید خیلی دل و جرئت داشته باشند برای مقابله با ان ها ولی باز هم گاهی اوقات كاری از دست این سازمان ها بر نمی اید ولی به ندرت مسئله اسید پاشی خیلی دیده نمیشود ولی جرایم بیشتری در ان كشور ها هستند از قبیل قتل دزدی تجاوز و ..
۰
۰
ونوس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
چرا الكی میگید كه همه خانمها امروز سركارشون و درس و دانشگاه حاضر شدن. دانشگاه ما كه از 4 شنبه تعطیل شد. جرأت نداریم از خونه بیایم بیرون.
صدا و سیما چراتظاهرات مردم اصفهان را توی رسانه ها پخش نمیكنید، با این كار شایعات روز به روز بیشتر میشه. لطفا با دل و زبان مردم یكی باشید و واقعیت را بیان كنید.
آقای روحانی و دیگر مسئولین كجایید، چرا خبری ازتون نیست.....
سرچهارراه ها مأمور گذاشتین فقط برای جریمه كردن ماشین و موتور، چرا امنیت را برقرار نمیكنید.
ما خواهان زجركش كردن عاملان اسیدپاشی در ملأ عام هستیم. همین و بس.
۰
۰
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
واقعا متاسفم چرا بایداین طوری بشه ...
۰
۰
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
مگ میش بااین همه دوربین نتونن بعد1ماه پیداشون كنند.خود سهیلا جوركش میگ موتور2پشته بعد پلیس میاد میگ 1نفره!!!!!!!!چطور متر به متر گشت هس ك بگن خانم موهاتو بكن تو اونوق موقعی كه اسید میپاشن نیستن؟؟؟؟؟؟اول به بی حجابا پاشیدن بعد كه تو ماهواره گفتن طرح برا بی حجابا شرو كردن به باحجابا هم بپاشن حالا اگ ندیدید چن وقت دیگه هم كلا جمش كردن و اصن كسی نمیفهمه كی بود!!!!!!
۰
۰
رضاا
United Kingdom
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
لطفا از بسیج استفاده تا همه ی این عوامل دستگیر شوند فقط كار بسیجه نه تنها نیروی انتظامی
۰
۰
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
به نظر من نیت این حیوانهای انسان نما هرچی باشه اول باید همین بلا را سر خودشون اورد بعدش هم در ملا عام اعدامشون كرد
۰
۰
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
من با شاهین موافقم باید مقابله به مثل باشه.
بچه هاااااااااا توروخدا مراقب خودتون باشید .خدای نكرده اگه این اتفاق براتون بیفته دیگه زندگی معنی نداره...
۰
۰
davod
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
به نظر من قصاص این كار فرهنگ است فرهنگ و فرهنگ , وگرنه ما تو این مملكت هیچ مشكلی نداریم فقط و فقط بی فرهنگیم من با كسی كاری ندارم وقتی به خودم نگاه می كنم می بینم تمام مشكلاتم فرهنگیه همه باید از خودشون شروع كنن و كاری به بقیه نداشته باشن همه برن اول فرهنگ خودشونو اصلاح كنن تمام مشكلات اقتصادی سیاسی امنیتی اعتیاد اجتماعی ووووو......... حل می شه .فرهنگ فرهنگ فرهنگ
۰
۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اگه این اسیدپاسی بخاطر بی حجابیه كه تو بعضی خیابون های تهران باید روزی 50 بشگه اسید مصرف بشه! اونهایی كه دارن این رو به بی حجابی ربط میدن یا آدم های ساده هستن یا می خوان از آب گل آلود ماهی بگیرن. ان شالله عاملان این جنایت بزودی دستگیر و به اشد مجازات برسند تا دیگه كسی فكر و خیال اذیت كردن این مردم و ناامن جلوه دادن این مملكت و بازی با آبروی مسلمانان نیفته.
۱
۰
رمضانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
با سلام به همه ی مردم محترم ایران زمین
اولین كار با عاملان اسیدپاشی قصاص به مثل است بعد بگذارین تا آخر عمر زجر بكشن و ماهی یك بار از صدا و سیما با عامل اسید پاشی مصاحبه كنند تا این جرم بزرگ فراموش نشود.
به حق دعای مردم خوبمان عاملان اسید پاشی به قصاص اعمالشان برسند .
۰
۰
دختر ی از نسل كورش
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
تا كی میخواین همه چیزو مخفی كنین دلم واسه این گربه ی هفت هزار ساله میسوزه
۰
۰
فرانك
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
افرادی كه شایعه پراكنی میكنن فقط آب به آسیاب دشمن میریزن..و عقده های خودشونرو خالی میكنن
۰
۰
شیوا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
سلام
قصاص. فقط قصاص نه چیز دیگه. قصاص با اسید
۰
۰
پریسا
United States
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
اینم از امنیت ما....
خسته شدیم به قرآن. یكی نیس به داد مردم برسه؟؟؟
۰
۰
یه ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
توروخدا بیاین همه باهم به فكر امنیت مملكتمون باشیم
اگه همه باهم باشیم چن تا ارازل ك سهله، عینه همیشه جلو دنیای پراز ظلم می ایستیم!!!!!!!!
۰
۰
ﺷﺎﺩﯼ
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
ﺧﺪﺍ ﻋﺎﻗﺒﺖ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺧﺘﻢ ﺑﻪ ﺧﯿﺮ ﮐﻨﻪ .ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﻋﺎﻣﻼﻥ ﺍﯾﻦ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﻭﺣﺸﯿﺎﻧﻪ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮ ﺑﺸﻦ ﻭﺑﻪ ﺑﺪﺗﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﻣﻤﮑﻦ ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﮐﻨﻦ
۰
۰
ارش
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
در زمان های نه چندان قدیم موادفروش رو بندانگشتان روقطع میكردن كه این درس عبرتی شد برای مابقی فروشندگان مواد.ویه همچین قانونی تصویب بشه برای اسیدپاشان امروز دچاراین نبودیم اگه هم بودیم خیلی خیلی كم بود.زمان گذشته اسیدپاشی بخاطرعشق صورت میگرفت اماحالا......
۰
۰
آریا
United Kingdom
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
اسید باشی بسیار وحشتناك است كه حتی قصاص با اسید و اعدام هم برای مجرم كمه واقعا غم انگیزه
ولی داعش رو هم دست كم نگیرید كاش سربریدن بودو تمام تجاوزات و خرید و فروش دختران و زنان جوان و سربریدن نوزادان قربانی كردن مردانشان خدا نصیب گرگ بیابان هم نكند چنین حیوانهای كثیفی رو
واقعا ایران نسبت به كشورهای همسایه كشوری امن هست و باید خدارو صدهزار مرتبه شاكر باشیم تا بدتر از این نصیبمان نشود .
۰
۰
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
این دیگه چه وضعشه! قانون كه دچار ضعف اجرایی باشه نتیجه اش میشه این من خواستار قصاص هستم اونم با همون درصد اسیدی كه پاشیده رو قربانیا اونم تو ملا عام نه یه بار به تعدادقربانیا خدا لعنتشون كنه بی فرهنگا پلیس هم سرع تر ی كاری كنه موضوع امنیته
۰
۰
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
با این كارا دخترا محجبه میشن .با رعب و وحشت اندازی تو كشور چی نصیب عاملان جنایت میشه
۰
۰
رضوی
United States
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
صد رحمت به داعشی خون اشام
۰
۰
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
كسانی كه به روی خانمی بااسیدحمله میكند واقعا انسان نیست باید اعدام بشه لعنت خداوند بهشان
۰
۰
ناراحت
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
آیا دور بینهای اصفهان از كار افتاده ؟؟؟؟؟؟
۰
۰
بهرٱم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
چرا صدا وسیما خبر به این مهمی منعكس نمیكنه چرا اخبار ضد ونقیض. اقای روحانی شما فقط دستور میدید كو پس اصلا اگه گرفتینشون هر كاری كردین چه فایده برای قربانیاش داره باید فضای جامعه برای عاملین ناامن بشه. طبق قانون اسلام باید قصاص بشن چرا از قانون خدا اطاعت نمیكنید اگر قبلا این كار را كرده بودید الان این اتفاقات رخ نمیداد اقای. رییس قوه قضاء
۰
۰
محمد
United Kingdom
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
نیروی انتظامی بچه هایی را كه تابستان آب بازی میكردند درسه سوت دستگیر میكرد ! حالا چرا این كار رو نمی كنند ؟
۰
۰
majid asadi
United States
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
واقعا دردناكه. شماباید طوری مجرمان روقصاص كنید كه صداش تا ایران كه هیچ تا اونور جهان بره تا كسی دیگه جرئت این كارو نداشته باشه
۰
۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
شما كه تو یه خبر دیگه نام بیمارستان رو بردید !!!! اینجا نوشتید ( نام بیمارستان در دفتر جام جم آنلاین محفوظ است )
۰
۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
تو رو خدا مردم با هم باشید به حرف رسانه های خارجی و كشورهای خارجی گوش نكنید اگه اینطوری باشیم میتونیم از اتفاق افتادن این جرما خیلی كم كنیم . به خدا بدونید اون آمریكایی كه داره دم از حقوق بشر میزنه و میگه به فكر ما ایرانیاس همش دروغه اونا فقط دارن تظاهر به این كار میكنن وگرنه از اول دشمن ما بودن. این مجرما رو هم نباید به راحتی از كنارشون رد شد باید برای این جرما اشد ترین مجازات رو در نظر گرفت چون یه جوون اونم یه دختر از درون میپاشه گریبان خانوادشم میگیره خواهشم از قانونمدارها اینه كه اینطور جرما رو بدترین مجازاتو براش در نظر بگیرن تا بلكه كم بشه. به امید ظهور حضرت مهدی و رهایی از این همه كثافت تو جهان.
۰
۰
ایران
United States
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
فاطمه! چرا برای ماندن یا نماندن فرزندان این مملكت در سرزمین ابا اجدادی خود تصمیم میگیری؟؟؟ خواب زده هایی چون تو و امثال تو هستند كه همیشه به دنبال پاك كردن صورت مساله هستند بجای دفاع از این عمل جنایت بار و شنیع كه حاصل تراوشات ذهنی بیمار و مالیخولیایی یك مشت واپس خورده اجتماع میباشد ثانیه ایی خودت را بجای همان دختری بگذار كه تنها چیزی كه برایش مانده درد است ودرد و درد... اگر پلیس كارش را درست انجام میداد تا بحال جلوی این كج رفتاری ها و تندروی های اقلیتی كه برای پیاده سازی افكار خطرناكشان دست به هر جنایتی میزنند را میگرفت...اگر كمی فقط كمی فكر كنی القاعده،طالبان،بوكو حرام واكنون هم داعش زاییده همین خط فكری و تندوری هایی است كه از هیچ جنایتی فروگذار نیستند اطمینان داشته باش كه فرزندان ایران نمیگذارند داعشی دیگر در این سرزمین متولد شود امنیت حق مسلم هر شهروند است و اگر تو تحمل شنیدن خواسته بحق این مردم را نداری سكوت كن...
۰
۰
بی نام
Ireland
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
هر روز یك چیز میگید ... یه بار میگید یه نفر بوده یه بار میگید باند بوده .. یه بار میگید دستگیر شده یه بار میگید فردا دستگیر میشه ..
مردم رو چی فرض كردید ؟؟؟؟؟
۰
۰
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
خدا لعنتشون كنه كسایرو كه میخوان ایران رو نا امن كنن
۰
۰
HulK
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
فقط مقابله به مثل
۰
۰
طوفان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
به نظر من باید به اسید پاش اسید خوراند تا ..............................
۰
۰
سید مسعود
United States
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
من خودم اهل نصف جهانم.فقط یه سوال از اون همشهریای عزیزم دارم كه میان تو اصفهان تظاهرات.
تو سوریه و عراق تو روز روشن جنایاتی انجام میدن كه آرزو دارم هیچ انسانی اونا رو نبینه!خلاصه اینكه دست در دست هم دهیم به مهر دشمن خویش را كنیم نابود.صلوات
۰
۰
بهار تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
من امروز بیرون بودم تمام مدت دستهای مردهایی رو كه از دور میومدن چك میكردم كه مبادا چیزی دستشون باشه حتی وقتی منتظر اتوبوس بودم رفتم تو پیاده رو كه یه وقت كسی با موتور نیاد سر وقتم خدا بهمون رحم كنه چه گناهی كردیم كه دختر شدیم ؟؟ خدایا نگاه كن به دادمون برس
۰
۰
ارزو
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
به نظر من باید این افرادو به شدت مجازات كنن.اونم در حضور همه مردم. اگه چندبار با شدت باای افراد برخورد كنن دیگه كسی جرئت نمیكن بازندگی مردم اینطوری بازی كنه بنظر من این دختر نباید این مرد رو ببخشه چون اگه ببخشه افراد دیگه هم میبینن این كارشون مجازات خاصی نداره و باز دست به این عمل زشت میزنن.
به خدا الان ماهم میترسیم بریم تو خیابونا.هرموتور سواری از كنارمون رد میشه قلبمون وامیسه نكنه اسید دستش باشه......
۰
۰
نیا وكیلیان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
به نظر من وقتی این از خدا بی خبر گرفتنش ب ازای هر چند نفر ك به روشون اسید پاشیده بهمون اندازه روش اسید بپاشن زخمشو ترمیم كن تا لحظه خوب شدن باز قصاص بعدی شروع بشه
۰
۰
ناهید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
با نظر شاهین موافقم.باید مقابله به مثل بشه با طرف تا بفهمه نباید این كار رو میكرده.كسی كه با اسید كسی رو میكشه و یا از بین میبره صورتش رو نباید به سادگی رها كرد.باید ذره ذره وجودش رو به آتش كشید نه با ی چوبه اعدام سر 2 دقیقه خلاصش كرد.باید خودشم اسید بریزن و بعد ده دقیقه یا بیشتر دارش بزنن اینجور ادمهای عوضی رو تا بفهمه دنیا دست كیه
۰
۰
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
من میخوام از برخی دوستان سوال كنم چرا كشور ما را با امریكا و عراق و سوریه و.... مقایسه میكنند؟؟؟ ما چیكار داریم به كشورهای دیگه؟ یعنی چون تو امریكا هم از این ناامنیها هست (كه نیست) ما شكایت نكنیم از اوضاع؟ مثلا ما كشور مسلمونی هستیم اگر قرار تو آرامش نباشیم فرقمون دقیقا از نظر مذهب و دین با آمریكا و اروپا چیه؟؟؟ مگه اسلامو واسه آرامش انتخاب نكردیم؟؟؟
این پلیس انتظامی هم خوب بلده هی مردمو جریمه كنه ....ولی.....
۰
۰
رضا ایتی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
به نظر من قوه قضاییه نباید كوتاه بیاید و این كارها نتیجه كوتاهی دادگاه ها و تصمیمات دیر هنگام برای این قبیل اشخاص می باشد ما سال های پیش هم این مطالب را می شنیدیم ولی اقدام عملی از نیروی انتظامی و قوه قضایی ندیدیم چرا قوه قضاییه این قدر تعلل میكند و چرا قانون را روی افراداجرا نمی كند زندان های ما شده محل استراحت این افراد زندان باید جایی باشد كه فرد خاطی لرزه بر اندامش بیفتد به نظر بنده كار از ریشه خراب است و ما باید اول قوه قضاییه اسلامی بسازیم و بعد اینگونه شیطان ها را دنبال كنیم مرگ بر كسی كه نمی تواند اقتدار ایرانی را ببیند .
۰
۰
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
به نظرمن اعدام حكم ناعادلانست
بایدبدن خوددختره روی اون روانی اسیدبپاشه تابفهمه خراب كردن زندگی یه دختر چ عواقبی داره.
البته بااین مملكتی كه ماداریم احتمالاتاچندوقت دیگه كلا بیخیال پرونده میشن همونطوركه مجیدروبدون دادن دیه ازادش كردن
فقط بلدن جانمازاب بكشن انگاری مملكت اسلامی یعنی اینكه بیفتن توخیابونادختراروبخاطربدحجابی بگیرن انگاركه كل مسایل مملكت حل شده فقط مونده همین بی حجابی واقعاجای تاسف داره,....
۰
۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
سلام.مگر در دین اسلام قصاص حلال نیست..؟مگر این اسید پاشهای روانی كسی و اعدام كردند كه میگین اعدام؟به نظر من فقط باید به اندازه ای كه روی اون چهار نفر اسید ریختن همونقدر روی اسید پاشها بریزن..اعدام خوب نیست.فقط باید زجر بكشن
۰
۰
meysam
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
مرسی كه خوب اطلاع رسانی كردید. از نگرانی در اومدیم.
۰
۰
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
بچه ها این برنامه مثل فتنه ۸۸ است دوباره قراره سرمایه خارجی بیاد توی مملكت وچهارتاجوان بروند سركار احتمالا زیر نظر انگلیس است ما باید با هم متعهد باشیم و هوشیار باشیم وكمك كنیم به دولت تا بتوانند این بی شرفها را دستگیر كنند
۰
۰
آریا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
خیلی ممنون از این كه پیام منو حذف كردید ؟
كدام قسمت پیامم به مذاقتان خوش نیامد!!!!!!!
۰
۰
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
سزای عاملین جنایت اسید + شعر

شك نكنید كه بی دین و خنگ و احمقید
دشمن دینید، مثل ابن سعد و خولی و یزید

از بس كه حقیر و فرومایه و خسید
مرگ هم كمتان است بس كه ناكَسید

نفرین امتی كم است؟ هل من مزید؟
اللهم العن مُجرِمی جنایةِ الاسید

سعید نصراللهی نسب - 1393/8/4
۰
۰
nima
Canada
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
شما خودت میگی هنوز كسی دستگیر نشده از اونور هم میگی گروهی قصد دارن این جریانو به مقاصد سیاسی مذهبی مربوط كنن كه اصلن اینچنین نیست .....
۰
۰
خدایا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
كی گفت مملكت ماامن نیست خیلی هم امنه،اسیدپاشی كارامریكا،انگلیس باهمكاریدموسادوغرب ودست نشاند ه های منافقشون به اتفاق داعش همراه بااستكبارجهانی درراس اونها اسراییل خبیث با دست نشانده های خودشون داعش وفتنه گران وافرادبی بصیرت و
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
به نظراین جانب كارافراطیون داخلیه .....
۰
۰
سونیا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
باید با همون اسید زجر كش بشه
۰
۰
fariborz
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
سلام من هم یك ایرانیم نمی دونم باید دهقان فداكار باشم یا چوپان دروغگو چون همه از بیرون نظاره گر در داخل هستند یك روز خفاش شب داریم حالا اسید پاش . خلاف كار رو نباید اعدام كرد چون خودش متوجه اشتباهش نمی شه بلكه این افراد باید تا ابد برای جامعه رایگان كاركنند بدون هیچ ملاحظه ای ،تا یاد بگیرند كه در یك جامعه سالم با افراد سالم زندگی كردن یك قاعده ست
۰
۰
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
من واقعا داغونم الان ی عكس هایی دیدم هیچوقت صورتشون درست نمیشه ................................هه اونوقت تو قانون نوشتن 2-5 سال حبس واقعا متاسفم..................
امیدوارم درست شه.........!!!!!!!!(زهی خیال باطل)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰
حامد اطهری
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
سلام
به نظر من باید با اسید پاش ها در هر نقطه ایران كه باشد دولت فرد اسید پاش را در جمع قصاص كند . هر كسی به هر نحوی امنیت و ارامش مردم و جامعه را به هم بزند راهزن محسوب می شود
امام صادق (ع) : برای دولتمردان و حاكمان مملكتی كوتاهی در سه كار جایز نیست : 1.نگهداری و حفاظت از مرزهای كشور در مقابل تهدیدات دشمن 2.برگزیدن مومنان صالح برای تصدی پستهای حكومتی 3.در رسیدگی ظلمی كه به مردم ستمدیده و فاقد قدرت از جانب ظالمان پر نفوذ قدرت وارد شده.
امام صادق (ع) : كسی كه مومنی را ناراحت كند پس دنیا را به او بدهد كفاره گناهش نمی شود و از این بابت اجری هم نصیبش نمیشود.
۰
۰
سحر
Hungary
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
چه كسی قصه ساختگی شمارا باور میكنه؟؟؟؟
۰
۰
رسح
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
باید ببینی چه خبره كه صداشم در نمیارن
واقعا اونا كه ازایران میرن بهترین كارو میكنن
۰
۰
رضا از خوی
United States
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
دشمن با این كارای مسخرش میخاد مملكت اسلامی رو نابود كنه نه اصلا امكان نابودی نیست در فتنه 88 هم خاستن نشد و هزاران هزاران نقشه مفت،بجای این كارا برن به عاقبت خودشون فكر كنن.//مـــــا تـــا آخر ایســـــــتاده ایم//
مرگ بر ماهواره دروغ*مرگ بر آمریكای ضعیف
۰
۰
سوگل
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
ولی هر كی بوده خیلی حساب شده كار كرده جاهایی اسید پاشیده دوربین نبوده دوم اینكه معلومه جایی كمین میكرده طعمه هاشو انتخاب میكرده حجاب افراد هم خیلی براش مهم نبوده چون خود سهیلا گفته بود اون روز حجابم معمولی بوده اگه قصدش امر به معروف بوده خیلی بدتر از سهیلا وجود داشت
۰
۰
سالار
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
برخلاف ادعای شما ما فقط واقعیت اخبار را از رسانه های بیگانه مطلع شدیم امیدوارم اسید پاش ها بسرعت افرادی هپی كه دستگیر شوند. و در انظار عمومی به مجازات اعدام برسند چون این عمل ضد دین انسانیت و اجتماع میباشد
۰
۰
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
چقدر متاثر كنندس كه برخی از آقایان بی توجه به وحشت و نگرانی ایجاد شده در جامعه مخصوصا بین خانم ها ، شوخی كردنشون گرفته و با پاشیدن آب به صورت دختران و زنان اونها رو به مرض سكته می رسونند و امنیت روانی و اجتماعی را همچنان تهدید می كنند تا بلكه بخشی از زمان بی ارزششون رو تلف كرده باشند .نمی دونم تحلیل این بی ظرفیت ها و رفتارای غیراخلاقی بعضی ها چطور می تونه باش و آیا این باعث نمیش كه انگ بی ظرفیتی به مردم ایران در اذهان مردم دنیا زده بش؟
۰
۰
حجت طرفی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
باسلام.
من خواهشمندم ازتمام ریاست هاكه این ادم های جانی وبی غیرت رادستگیرو دست خود ادم های داغ دیده بدهندكاشكی حداقل توصورت ماپسرهامیریختن دخترواقعاگناه داره
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶
انشاءالله به حق همین شب های محرم كسانی كه این كار را انجام داده اند به مجازاتشان برسند.خیلی ظلم و بی انصافی است كه بر صورت دختران بی گناه و جوان این بلا را می آورند. مگر آن ها چه كار كرده اند.این كار فقط از دست آدم های روانی برمی آید.لعنت بر اسید پاشان.این دختران جوان.ضربه روحی و عاطفه ای بدی خورده اند كه هیچ چیز نمی تواند جبرانش كند.خدا خودش حقشونو از این اسید پاشان بی همه چیز بگیرد.
۰
۰
پریسا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶
مگه شخص متعصب و افراط گرای مذهبی نمی تونه بیماری روانی داشته باشه كسی كه متعصب افراطی باشه هر نوع حجابی رو بد می دونه پس انقدر بیخودی نگید ربطی به حجاب نداره
۰
۰
حمیده
United States
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
اولا، اخبار اسیدپاشی با چند روز تاخیر پخش شد درداخل كشور و این اهمال باعث فضادادن به رسانه های خارجی بود،ثانیا، تناقض گویی در اطلاع رسانی بسیار زیادبوده درداخل و هست..
۰
۰
ر.ت
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
خدا نبخشد كسی را كه اولین بار این ها رو عفو كرد . اگر یه بار مثل هیتلر یه اعدام در ملاعام میشد الان وضعیت چیز دیگه ای بود .
۰
۰
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
حقشونه نامردارو باید به اشد مجازات محكوم كنن
۰
۰
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
درود. به نظر من مجرمان اسید پاش نباید اعدام بشن باید با به صورت و بدن اونها اسید پاشیده بشه بعد بگن نمیر برو تو جامعه زندگی كن. مردن مجازات كمی است. و هر كس هم كه اینا رو می بینه درس عبرتی می شه تا دیگه تو جامعه تكرار این موضوع رو نداشته باشیم.
۰
۰
ارمین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
چطوره اعلام میش اگه یه پشه از رو هوا رد بشه ما اونو زیره نظر داریم ولی یه ادمی كه تو روز روشن بر روی هموطن من اسید میپاشند رو نمی تونن پیداكنن .....
۰
۰
محمدمهدی اصغری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵
اسید پاشو باید بدن دست متخصص مثل داعش
میندازه تو دیگ پر از اسید اونم اسید بالا بعدش مغزشو در میاره میسوزونه
۰
۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۷
ربطی نداره كه طرف پشتش پره كه نتونستن بگیرنش، حتی نمیتونیم تصور كنیم كه نیروی انتظامی چقدر تحت فشاره كه اینو بگیره، طرف باید فوق العاده آدم باهوشی باشه كه ساعت ها برنامه ریزی كرده كه چطور ردی از خودش بجا نذاره، ... دنبال شهرت بوده
۱
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها