jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۳۰۰۲۲ ۲۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۱

در آخرین روزهای مهر ماه، خیابان‌های اطراف حرم امام رضا به دست کسانی که چندی پیش شب‌هایشان در خیابان‌های شهر و در میان دود و افیون به صبح می‌رسید، از فیلتر سیگار و زباله پاک شد.

عهد پاک زیستن با امام رافت و ضمانت + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه طلوع بی نشانها، کارتن‌خواب‌های بهبود یافته از اعتیاد جمعیت خیریه طلوع بی نشان‌ها در میان مهر و نوع‌دوستی تعداد زیادی از همراهان و عاشقان بهبودی و پاکی و تعدادی از مسئولان و متولیان مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر از جمله دکتر فرید براتی سده، مدیر کل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر رضا جهانگیری فر معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه، دکتر سیاوش شهریور، مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و همچنین تعدادی از مدیران و مسئولان خدمات اجتماعی شهرداری و نیروی انتظامی تهران به قصد زیارت امام هشتم بدرقه شدند و صبح سه شنبه با لباس‌هایی یک دست سپید با نیت، زمین پاک، جسم پاک، روح پاک، به پاکسازی اطراف حرم امام رضا (ع) از زباله و فیلتر سیگار پرداختند.

بهبود یافتگانی که با تکیه بر نیروی برتر و امید و ایستادگی، روزهای تلخ و سیاه اعتیاد را از سر گذرانده‌اند به نشانه رهایی از اسارت افیون، کبوترانی را در آسمان حرم رضوی به پرواز درآوردند تا امام ضمانت، ضامن پاک ماندن و پاک زیستنشان باشد.

همچنین چند تن از بهبود یافتگان خراسانی که سال ها در تهران کارتن خواب بوده‌اند پس از بهبودی ، در این سفر به خانواده‌هایشان وصل شدند تا باقی روزها را در آغوش امنیت خانواده و با پاکی سپری کنند.

سه شنبه شب نیز به رسم هر هفته جمعیت طلوع بی نشان‌ها، هم زمان با تهران در مشهد نیز آیین مهرورزی برگزار می‌شود و 500 پرس غذا با آرزوی شفا و بهبودی برای تمامی مبتلایان به اعتیاد، در میان آنها پخش خواهد شد.

در مسیر بازگشت نیز جنگل ناهار خوران گرگان و ساحل بابلسر، به دست کارت‌خواب‌های بهبود یافته از اعتیاد از زباله پاک خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر