jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۲۹۶۲۲   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

موجود دریایی مرموز با 100 شاخک بازو مانند موجب تعجب ماهیگیر سنگاپوری شد و با وجود کمک کارشناسان هنوز این موجود مرموز شناسایی نشده است.

موجود ناشناخته ای که 100 پا دارد + عکس

اخیرا «اونگ هان بون» 54 ساله در مکان مورد علاقه خود در جزیره «سنتوزا» مشغول ماهیگیری بود و هرگز انتظار دیدن موجود شکار شده با قلاب خود را نداشت. وی بسیار گیج و مبهوت بود و تصور می‌کرد موجود صید شده آماده جنگ و حمله است.

این ماهیگیر گفت: موجودات زیادی در دریا دیدم اما تاکنون هرگز موجودی شبیه به این را که تمامی شاخک‌ های بازو مانندش موج‌دار باشد، مشاهده نکرده‌ام.این موجود، حیوانی مرموز و یا به نوعی متغیر است.

این موجود ناشناخته تا حدودی شبیه اختاپوس است، اما بیش از هشت بازو و حدود 100 شاخک متحرک بازو مانند دارد.

این ماهیگیر سنگاپوری تصمیم گرفت تصویر این موجود را به صورت آنلاین منتشر کند تا اگر فردی در این مورد اطلاعی داشت این مشکل را برطرف کند، اما هیچ کس نتوانست کمکی کند.

برخی این موجود را متعلق به گروه ستاره‌های دریایی سبد مانند و برخی نیز آن را موجود دریایی جهش یافته نامیدند.

ستاره‌های دریایی سبد مانند نوعی ستاره شکننده دریایی است که دارای پیچ وتاب بسیار و توده‌ای بازو که هر کدام دارای قلاب هستند و برای شکار استفاده می‌شوند و معمولا جانوران شناور زمانی که یکی از بازوهای خود را از دست می‌دهند، به راحتی بازوی دیگری در بدن آنها دوباره رشد می‌کند.

ستاره دریایی سبد مانند در اعماق اقیانوس‌ها و عمق حدود 1.2 کیلومتری دریا زندگی می‌کند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو