jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۹۵۹۶   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۸

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که به نیروهای پیشمرگ کرد عراق کمک‌های لازم را برای عبور از مرز و رفتن به کوبانی جهت جنگ با داعش ارائه می‌دهد.

ترکیه اجازه ورود کردهای عراق به کوبانی را داد

به گزارش شبکه اسکای نیوز، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با منجی حامدی، همتای تونسی خود گفت: ما به پیشمرگ‌ها برای رفتن به کوبانی کمک می‌کنیم. مذاکرات در این باره در جریان است.

اگرچه چاووش اوغلو توضیح زیادی درباره این مذاکرت نداد اما منابع وزارت خارجه ترکیه تایید کردند که عبور پیشمرگ‌ها از مرز ترکیه آغاز شده است.

وی تاکید کرد: ما به هیچ عنوان دوست نداریم شاهد سقوط کوبانی بدست افراط‌گرایان باشیم.

وزیر خارجه ترکیه هیچ اظهار نظر مستقیمی درباره ارسال کمک‌های هوایی نکرد و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که ترکیه در حال ارزیابی آخرین اقدامات آمریکاست.

مسئول دستگاه دیپلماسی ترکیه افزود: ما همکاری کاملی با ائتلاف داریم و می‌خواهیم از تمامی تهدیدهای موجود در منطقه خلاص شویم.

همچنین منابع دیپلماتیک ترکیه اعلام کردند که ارتش آمریکا از حریم هوایی ترکیه برای ارسال سلاح و مواد غذایی برای مبارزان کرد در کوبانی استفاده نکرده است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر