jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۹۵۹۶   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۸

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که به نیروهای پیشمرگ کرد عراق کمک‌های لازم را برای عبور از مرز و رفتن به کوبانی جهت جنگ با داعش ارائه می‌دهد.

ترکیه اجازه ورود کردهای عراق به کوبانی را داد

به گزارش شبکه اسکای نیوز، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با منجی حامدی، همتای تونسی خود گفت: ما به پیشمرگ‌ها برای رفتن به کوبانی کمک می‌کنیم. مذاکرات در این باره در جریان است.

اگرچه چاووش اوغلو توضیح زیادی درباره این مذاکرت نداد اما منابع وزارت خارجه ترکیه تایید کردند که عبور پیشمرگ‌ها از مرز ترکیه آغاز شده است.

وی تاکید کرد: ما به هیچ عنوان دوست نداریم شاهد سقوط کوبانی بدست افراط‌گرایان باشیم.

وزیر خارجه ترکیه هیچ اظهار نظر مستقیمی درباره ارسال کمک‌های هوایی نکرد و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که ترکیه در حال ارزیابی آخرین اقدامات آمریکاست.

مسئول دستگاه دیپلماسی ترکیه افزود: ما همکاری کاملی با ائتلاف داریم و می‌خواهیم از تمامی تهدیدهای موجود در منطقه خلاص شویم.

همچنین منابع دیپلماتیک ترکیه اعلام کردند که ارتش آمریکا از حریم هوایی ترکیه برای ارسال سلاح و مواد غذایی برای مبارزان کرد در کوبانی استفاده نکرده است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر