jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۲۹۲۱۲   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی گفت: با گذشت بیش از 3 سال از تحولات سوریه، همه طرف‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که رویکرد ایران و جریان مقاومت در مبارزه با تروریست‌های وارداتی درست و اصولی بوده است.

همه متوجه رویکرد درست ایران در مقابله با تروریست‌ها شده‌اند

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز در دیدار سمیر مقبل، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار آمادگی برای کمک‌های تسلیحاتی به ارتش لبنان، آماده انتقال تجربیات خود برای ارتقاء امنیت در لبنان و منطقه و مبارزه با جریان‌های تروریستی می‌باشد.

شمخانی با اشاره به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت همه جانبه از گروه‌ها و جریان‌های اصیل لبنانی تاکید کرد: پشتیبانی از ملت، ارتش و مقاومت در لبنان همچنان در دستور کار ایران قرار خواهد داشت.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی تصریح کرد: با گذشت بیش از 3 سال از تحولات سوریه، همه طرف‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که رویکرد ایران و جریان مقاومت در مبارزه با تروریست‌های وارداتی درست و اصولی بوده و راهبرد طرف مقابل در تقویت این گروه‌ها و استفاده از ابزار تروریسم علیه دولت‌ها نه تنها به ضرر امنیت و ثبات در سوریه تمام شده بلکه سایر کشورهای منطقه را نیز با چالش امنیتی مواجه ساخته است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری بحران سوریه بر امنیت لبنان و سایر کشورهای منطقه، اتخاذ راهکارهای سیاسی مبتنی بر خواست و اراده مردم سوریه را تنها مسیر پایان دادن به خونریزی و ویرانی در این کشور عنوان کرد و افزود: رشد فزاینده تروریسم و ناامنی در خاورمیانه که ریشه در سیاست‌های نادرست برخی کشورهای منطقه و حامیان غربی آنها دارد، تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی بوده و موجب تحمیل هزینه‌های هنگفت مادی و انسانی به کشورهای اسلامی شده است.

شمخانی افزود: جمهوری اسلامی ایران به منویات ائتلاف شکل گرفته به رهبری آمریکا در مبارزه با داعش با تردید نگاه می‌کند و معتقد است مبارزه اصلی با تروریسم از طریق وادار سازی کشورهای حامی آنان به قطع کمک‌های مالی، اطلاعاتی و نظامی ممکن خواهد بود و عملیات هوایی یا دخالت نظامی نیروهای فرامنطقه‌ای موجب تشدید بحران و ناامنی خواهد شد.

سمیر مقبل، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران گفت: لبنان در حال حاضر در شرایط خاصی به سر می‌برد و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم تجهیز ارتش لبنان به سلاح‌های مورد نیاز و مدرن، این اقدام را موجب ارتقاء قدرت عملیاتی ارتش در مقابله با گروه‌های تکفیری و تروریستی و حفظ ثبات و آرامش این کشور دانست.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر