jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۹۱۰   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از افزایش مراکز توانبخشی خانواده و کودک نابینا و کم‌بینا خبر داد و گفت: تا پایان سال، تعداد این مراکز برای ارائه خدمات توانبخشی و توانمندسازی کودکان دارای اختلالات بینایی در سطح استان‌های کشور افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، یحیی سخنگویی افزود: چند سال است که این مراکز غیردولتی برای ارائه خدمات و توانمندسازی کودکان نابینا و کم‌بینا و خانواده‌های این افراد راه‌اندازی شده است، به طوری که هم‌اکنون تعداد این مراکز به 11 رسیده و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان سال تعداد آنها افزایش پیدا کند. وی با اشاره به این‌که بودجه توانبخشی امسال 35 میلیارد تومان است، ادامه داد: این اعتبار امسال صرف هزینه خرید وسایل و تجهیزات توانبخشی و مورد نیاز معلولان و نابینایان خواهد شد.معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در مورد تعداد افراد نابینای تحت پوشش سازمان عنوان کرد: براساس آمارهای به دست آمده 115 هزار نابینا و کم‌بینا به طور مستمر از خدمات سازمان برخوردار می‌شوند و هر سال نیز طرحی برای شناسایی افرادی که در معرض کم‌بینایی و اختلالات بینایی قرار دارند، اجرایی می‌شود و برهمین اساس خدمات بینایی‌سنجی ویژه‌ای در اختیار آنان قرار می‌گیرد.وی اظهار کرد: در طرح تشخیص بینایی سال گذشته دو میلیون و 833 هزار و 780 کودک سه تا شش سال مورد معاینه کارشناسان بهزیستی قرار گرفتند که از این تعداد حدود 85 هزار کودک به اختلالات بینایی دچار بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر