اعلام رسمی برنامه مذاکرات هسته‌ای

نشست سه‌جانبه کری،ظریف و اشتون 18 و 19 آبان در عمان

روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به ماجرای نقص فنی در هواپیمای وزیر امور خارجه آمریکا در فرودگاه وین نوشت که به نظر می آید هواپیمای جان کری که نتوانست از وین پرواز کند ایرانی‌ها را به واکنش واداشت.
کد خبر: ۷۲۸۲۵۸
واکنش ظریف به نقص فنی هواپیمای کری

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا صبح روز‌ پنج‌شنبه پس از مذاکرات با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی اش و کاترین اشتون، نماینده گروه 1+5‌ در مذاکرات هسته‌ای با ایران قصد بازگشت به واشنگتن را داشت که به دلیل نقص فنی در باک هواپیمای شخصی اش مجبور شد از یک پرواز تجاری استفاده کند.

تیم مذاکره کننده ایرانی که برای بازگشت به تهران به فرودگاه وین مراجعه کرده بود از این ماجرا باخبر شد در حالی که نقص فنی هواپیمای کری هنوز برطرف نشده بود.

محمدجواد ظریف به یکی از خبرنگاران پایگاه خبری المانیتور گفت که پس، فقط هواپیماهای ما نیستند که دچار مشکل می‌شوند .

به نوشته این روزنامه آمریکایی این اولین باری نیست که هواپیمای شخصی جان کری دچار نقص فنی می‌شود. وی پیش از این در ماه اوت نیز به دلیل بروز یک مشکل الکتریکی در هواپیمایش مجبور شد برای بازگشت از یک پرواز دیگر استفاده کند. هواپیمای وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در ماه ژانویه در سوئد دچار نقص فنی شده بود.

آمارهای وزارت امور خارجه آمریکا نشان می‌دهد که جان کری از زمان روی کار آمدنش تا کنون به 55 کشور سفر کرده و 249 روز در سفر بوده است. بنابراین خطوط هوایی که وی از آن استفاده می‌کند پروازهای زیادی را باید پوشش دهد.

نیویورک تایمز همچنین نوشت:‌ مشکل هواپیمای جان کری این بار به دلیل مخزن سوخت آن بوده است از این رو وی مجبور شده است از یک پرواز تجاری برای بازگشت به واشنگتن استفاده کند. مقامات ایرانی بعداز ظهر پنج شنبه پس از آنکه برای بازگشت به تهران به فرودگاه مراجعت کردند از اینکه دیدند این هواپیما هنوز نتوانسته وین را ترک کند تعجب کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد نقص فنی هواپیمای جان کری مشکلاتی را برای وی به وجود آورده است. چون هر دقیقه از زندگی یک وزیر امور خارجه برنامه ریزی شده است.(ایسنا)

برچسب ها: ظریف کری
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
حسن
Netherlands
۲۰:۱۱ - ۲۵ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
چرا تا حال هیچ كدام از این نشست ها در تهران بر گزار نشده , در تركیه , عراق , اتریش , سویس , روسیه , آمریكا فقط برگزار شده خب یكبار هم در تهران بر گزار شود
جوان ایرانی
Netherlands
۲۲:۳۶ - ۲۵ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
به كشته شدگان مرزبانان ایرانی هم واكنش نشان بدید كه پاكستان اینقدر تبدیل به محل پرورش تروریست صادراتی به ایران نباشد

نیازمندی ها