jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۲۸۲۵۸   ۲۵ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۶

روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به ماجرای نقص فنی در هواپیمای وزیر امور خارجه آمریکا در فرودگاه وین نوشت که به نظر می آید هواپیمای جان کری که نتوانست از وین پرواز کند ایرانی‌ها را به واکنش واداشت.

واکنش ظریف به نقص فنی هواپیمای کری

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا صبح روز‌ پنج‌شنبه پس از مذاکرات با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی اش و کاترین اشتون، نماینده گروه 1+5‌ در مذاکرات هسته‌ای با ایران قصد بازگشت به واشنگتن را داشت که به دلیل نقص فنی در باک هواپیمای شخصی اش مجبور شد از یک پرواز تجاری استفاده کند.

تیم مذاکره کننده ایرانی که برای بازگشت به تهران به فرودگاه وین مراجعه کرده بود از این ماجرا باخبر شد در حالی که نقص فنی هواپیمای کری هنوز برطرف نشده بود.

محمدجواد ظریف به یکی از خبرنگاران پایگاه خبری المانیتور گفت که پس، فقط هواپیماهای ما نیستند که دچار مشکل می‌شوند .

به نوشته این روزنامه آمریکایی این اولین باری نیست که هواپیمای شخصی جان کری دچار نقص فنی می‌شود. وی پیش از این در ماه اوت نیز به دلیل بروز یک مشکل الکتریکی در هواپیمایش مجبور شد برای بازگشت از یک پرواز دیگر استفاده کند. هواپیمای وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در ماه ژانویه در سوئد دچار نقص فنی شده بود.

آمارهای وزارت امور خارجه آمریکا نشان می‌دهد که جان کری از زمان روی کار آمدنش تا کنون به 55 کشور سفر کرده و 249 روز در سفر بوده است. بنابراین خطوط هوایی که وی از آن استفاده می‌کند پروازهای زیادی را باید پوشش دهد.

نیویورک تایمز همچنین نوشت:‌ مشکل هواپیمای جان کری این بار به دلیل مخزن سوخت آن بوده است از این رو وی مجبور شده است از یک پرواز تجاری برای بازگشت به واشنگتن استفاده کند. مقامات ایرانی بعداز ظهر پنج شنبه پس از آنکه برای بازگشت به تهران به فرودگاه مراجعت کردند از اینکه دیدند این هواپیما هنوز نتوانسته وین را ترک کند تعجب کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد نقص فنی هواپیمای جان کری مشکلاتی را برای وی به وجود آورده است. چون هر دقیقه از زندگی یک وزیر امور خارجه برنامه ریزی شده است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسن
Netherlands
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۵
چرا تا حال هیچ كدام از این نشست ها در تهران بر گزار نشده , در تركیه , عراق , اتریش , سویس , روسیه , آمریكا فقط برگزار شده خب یكبار هم در تهران بر گزار شود
۰
۰
جوان ایرانی
Netherlands
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۵
به كشته شدگان مرزبانان ایرانی هم واكنش نشان بدید كه پاكستان اینقدر تبدیل به محل پرورش تروریست صادراتی به ایران نباشد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر