jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۰۱۹   ۲۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور از رکوردشکنی پروازهای عبوری از آسمان ایران خبر داد و گفت: ‌در بیستم مهر رکورد بی‌سابقه ۱۰۱۵ پرواز عبوری در تاریخ هوانوردی ایران ثبت شد.

به‌ گزارش تسنیم، ابراهیم شوشتری اظهار کرد: پروازهای عبوری ایران در بیستم مهر در حالی به رقم بی‌سابقه 1015 پرواز در روز رسیده است که این رقم در سال گذشته و در همین تاریخ 559 پرواز بود.

وی با اشاره به افزایش پروازهای عبوری گفت: پس از تمایل شرکت‌‌های هوایی برای عبور از فضای امن ایران به‌دنبال حوادث عراق و اوکراین، اقدام به احداث پنج راه‌ هوایی جدید کردیم و اکنون با اصلاح مسیرهای ورودی و خروجی به امارات و بحرین تعداد راه‌های هوایی به 96 رسید. وی مجموع پروازهای انجام شده در نیمه نخست امسال را 240 هزار و 699 پرواز اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1/18 درصد افزایش داشته است.

شوشتری با بیان این‌که پروازهای عبوری در شش ماه گذشته نسبت به نیمه دوم سال قبل، 1/32 درصد رشد داشته است، افزود: در مدت مذکور 109 هزار و 206 پرواز عبوری ثبت شد در حالی که این رقم در شش ماه سال 92، حدود 82 هزار بوده است.

معاون عملیات هوانوردی میزان افزایش پروازهای داخلی و بین‌المللی را به ترتیب 5/3 و 7/21 درصد اعلام کرد و گفت: بر این اساس در نیمه نخست امسال 85 هزار و 861 پروازداخلی و 40 هزار و 672 پرواز بین‌المللی ثبت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر