صحبت در مورد تیم‌های پایه نوشدارو بعد از مرگ سهراب است

کریمی: چه کسی گفته با تیم دوم بنفیکا بازی کردیم؟

حسن بابک از گزینه‌های احتمالی می‌گوید

آغاز اردوی کشتی فرنگی جوانان بدون سرمربی

مهم‌ترین ابهام این روزهای کشتی فرنگی نامشخص بودن نام سرمربی تیم جوانان است، تیمی که هر چند از دیروز تمرینات خود را برای حضور در یک دوره رقابت بین‌المللی آغاز کرد و بنا به گفته مدیر تیم‌های ملی قرار است تا پایان این ماه سرمربی آن مشخص شود، اما مهم‌ترین هدف پیش روی کشتی فرنگی ایران تکرار عنوان قهرمانی تیم ملی بزرگسالان در جام جهانی است.
کد خبر: ۷۲۷۹۹۵
آغاز اردوی کشتی فرنگی جوانان بدون سرمربی
بازی‌های آسیایی اینچئون و کسب هفت مدال توسط تیم ملی کشتی فرنگی که دو هفته پیش از آن قهرمان جهان شده‌بودند، پایان کار کشتی فرنگی ایران در سال جاری نبود و با توجه به برنامه‌های متعددی که تیم‌های رده‌های سنی مختلف در پیش دارند از دیروز دور جدید تمرینات تیم جوانان آغاز شد. این تمرینات در حالی آغاز شد که هفته گذشته رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان کشور برگزار شد و متعاقب آن رویداد، از هر وزن دو کشتی‌گیر به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند، اردویی که البته فعلا سرمربی ندارد. تیم کشتی فرنگی جوانان در حالی در چنین شرایطی به سر می‌برد که قرار است طی روزهای دوم تا چهارم آبان امسال در رقابت‌های بین‌المللی جام ‌جمهوریت ترکیه حضور یابد. علیرضا کارگر، رضا خدری، مهدی یونسی‌فرد، عرفان سعادتی‌فر، مهدی ابراهیمی، مهدی فلاح، محمد بیرانوند و پوریا عباسی به ترتیب در اوزان 50 تا 120 کشتی‌گیرانی هستند که به دنبال قهرمانی در قابت‌های قهرمانی کشور نامشان در فهرست اعزامی به رقابت‌های ترکیه گنجانده شده است. اما ماجرای سرمربی این تیم چیست؟

رنگرز، چمن‌گلی یا....

پس از آن‌که در ماه‌های گذشته تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در جایگاه نازل هشتم قرار گرفت ادامه همکاری عبدالله چمن‌گلی سرمربی این تیم در سمت خود در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و بنا شد پس از بازی‌های اینچئون درباره هدایت این تیم تصمیم‌گیری شود.

در شرایطی که نام برخی گزینه‌های هدایت این تیم دهان به دهان می‌چرخد، حسن بابک مدیر تیم‌های ملی در این باره به جام‌جم گفت: هنوز حضور هیچ کس در این سمت قطعی نشده است و چهار، پنج گزینه مد نظر خود را به شورای فنی کشتی فرنگی معرفی می‌کنیم تا در این شورا نام سرمربی تیم ملی مشخص شود. آنچه مسلم است این مهم تا پایان ماه جاری نهایی خواهد شد.

در این باره بهرام مشتاقی یکی از اعضای شورای فنی کشتی فرنگی نیز در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود حسن رنگرز گزینه اصلی هدایت تیم جوانان است به جام‌جم، گفت: هنوز هیچ کس انتخاب نشده است، اما شنیدیم که حسن رنگرز این پیشنهاد را نپذیرفته است، با وجود این باید دید مدیر تیم‌های مالی در نهایت چه کسانی را به ما پیشنهاد می‌کند. این را هم اضافه کنم هیچ بعید نیست که عبدالله چمن‌گلی نیز به کار خود در این سمت ادامه دهد و نمی‌توان با این استدلال که چون در جهانی امسال شکست خورده دیگری جایی برای فعالیت او وجود ندارد چرا که در گذشته هم تیم‌های شکست خورده با دادن فرصت مجدد به کادرفنی آنها به جاده موفقیت برگشته‌اند.

چهره‌های مستعد در راه بزرگی

به هر ترتیب اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان با حضور برترین‌های رقابت‌های قهرمانی کشور آغاز شد و حسن بابک درباره سطح کیفی رقابت‌های قهرمانی کشور و کشتی‌گیران دعوت شده به اردو، گفت: این رقابت‌های چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی در سطح خوبی برگزار شد و کشتی‌گیران توانمندی را در این رویداد دیدم که با توجه به شرایط سنی آنها دو، سه سالی می‌توانند در رده جوانان روی تشک بروند و توانایی خود را نشان دهند مثلا کشتی‌گیران سنگین وزنی مثل پوریا عباسی از استان فارس و حمیدرضا کریمی از آذربایجان شرقی با توجه به شرایط سنی و قابلیت‌هایی که از خود بروز دادند، قطعا در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

بهرام مشتاقی عضو شورای فنی کشتی فرنگی نیز با تائید صحبت‌های بابک به جام‌جم گفت: جایی که بیش از 240 کشتی‌گیر از 30 استان در رقابت‌های قهرمانی کشور شرکت می‌کنند و چهره‌های مستعدی توانایی خود را به رخ می‌کشند، مطمئن باشید که این شرایط نویددهنده پشتوانه‌سازی و ادامه روزهای خوش کشتی فرنگی در سال‌های آینده خواهد بود. به هر حال در شرایطی که ما تا بازی‌های المپیک باید کشتی‌گیران فعلی‌مان را بخوبی حفظ کنیم باید حواسمان به این جوانان مستعد نیز باشد تا بتدریج به تیم ملی بزرگسالان راه یافته و در راه بزرگی قدم بردارند.

وی در عین حال نسبت به جدی گرفتن مقوله مبارزه با دوپینگ هشدار داد و تصریح کرد: متاسفانه در جریان رقابت‌های قهرمانی کشور خبری از گرفتن تست دوپینگ نبود این در حالی بود که ما چند مورد مشکوک از سوی کشتی‌گیران هنگام مسابقات مشاهده کردیم و امیدواریم در این زمینه نیز جدیت لازم وجود داشته باشد و حیف است در رده‌های سنی پایه نیز شاهد دوپینگ و بر باد رفتن سرمایه‌های کشتی باشیم.

مهم‌ترین میدان؛ جام جهانی تهران

اما در حالی که اعضای تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان این روزها دوران استراحت خود را سپری می‌کنند که برای دومین دوره پیاپی رقابت‌های جام جهانی این رشته قرار است اسفندماه در تهران برگزار شود.

حسن بابک، مدیر تیم‌های ملی، درباره این رویداد گفت: به دنبال هفت، هشت ماه تمرینات سنگین ملی‌پوشان طبیعی است که آنها به این استراحت نیاز دارند، اما با توجه به این‌که در دوره گذشته قهرمان جام جهانی شده‌ایم قطعا با تمام توان و برای تکرار این عنوان در جام جهانی تهران حاضر خواهیم شد. علاوه بر این دیگر برنامه‌های ما در رده سنی بزرگسالان شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیایی تایلند در اردیبهشت ماه، برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی طی روزهای بیستم تا بیست و سوم آبان ماه، شرکت در رقابت‌های جام تختی، برگزاری رقابت‌های بین‌المللی جام یادگار در رده سنی نوجوانان و پیکارهای جام شاهد در رده سنی جوانان دیگر برنامه‌های مد نظر کشتی فرنگی در ماه‌های آینده خواهد بود.

برچسب ها: کشتی فرنگی رنگرز
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها