jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۷۲۷۸۶۳   ۲۳ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۲۲

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ذوالفقار عسگریان، حافظه تاریخی موسیقی خراسان به علت بیماری در بیمارستان بستری هستند.

دوتار نواز برجسته خراسانی در بستر بیماری است

حمید طباطبایی ضمن آروزی سلامتی برای این استاد برجسته موسیقی استان گفت: استاد عسگریان از تاریخ 17 مهر ماه به علت تشدید در بیماری دیابت در بیمارستان امام زمان مشهد بستری شده اند.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی استاد عسگریان به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل خواهد شد.

طباطبایی با بیان اینکه این دوتار نواز برجسته، حافظه تاریخی موسیقی خراسان محسوب می شود، افزود: حال جسمانی ایشان مدت هاست که خوب نیست و از بیماری دیابت رنج می برد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این دوتار نواز برجسته خراسانی به دلیل تشدید بیماری به بیمارستان امام زمان(عج) مشهد منتقل و بستری شد ه اند که امیدواریم هر چه زودتر بهبود پیدا کنند.

وی در معرفی این چهره موسیقی خراسان گفت: وی متولد 1311 بوده و از هفت سالگی به یادگیری دوتار نزد پدر پرداخته است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: ایشان به واسطه استعداد و زندگی سیالی که داشته اند موفق به یادگیری و اجرای مجموعه ارزشمندی از موسیقی سراسر خراسان ازشمال تا جنوب شده اند که همین ویژگی وی را از تمام نوازندگان خراسان متمایز می کند.

وی گفت: استاد عسگریان در جشنواره های مختلف موسیقی در داخل و خارج کشور شرکت کرده و موفق به کسب دیپلم افتخار سومین، چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره موسیقی فجر و اجرای برنامه در کشورهای ایتالیا، فرانسه، سوئیس، هلند، بلژیک شده است.

طباطبایی افزود: در واقع تکنیک های خاصی که استاد عسگریان در دوتار نوازی دارد، سبب شده تا نامش به عنوان یک نوازنده صاحب سبک شناخته شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر