jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۲۷۸۴۸   ۲۳ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

رکورد تازه ای در دنیای خودروهای برقی سرعتی به ثبت رسید.

رکورد سرعت در دنیای خودروهای برقی شکسته شد + عکس

چند ماه پیش گروهی از دانشجویان دانشگاه «نیوساوت ولز» استرالیا خودروی برقی سرعتی را مورد آزمایش قرار دادند که به ادعای آنها سریعترین نمونه در این دسته از خودروها در جهان است.

این رکورد تازه که در پیست 2.4 کیلومتری مرکز تحقیقات خودروی استرالیا به ثبت رسید، نشان می دهد خودروی «eVe» با یک بار شارژ باتری به میانگین سرعت 106.966 کیلومتر بر ساعت دست یافته است.

این میانگین سرعت پس از طی مسافت 500 متر به ثبت رسیده است. رکورد جدید درحالی به دست آمده است که تاکنون این عنوان به خودرویی تعلق داشته که میانگین سرعتش 73 کیلومتر بر ساعت بوده است.

خودروی eVe محصول تفکر خلاقانه تیم دانشجویی «Sunswift» است که رکورد 26 ساله این دسته از خودروها را شکسته است.

این تیم دانشجویی از سال 1996 فعالیت خود را آغاز کرد و «eVe» پنجمین خودروی برقی سرعتی آنها محسوب می شود.

فدراسیون جهانی اتومبیلرانی این رکوردشکنی را تأیید کرده و بدین ترتیب از سوی کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز مورد پذیرش قرار گرفته است.

اکنون دانشجویان این تیم تلاش می کنند با انجام اصلاحات لازم، مجوز مورد نیاز برای استفاده از خودروی جدیدشان را در جاده های استرالیا کسب کنند. پیش بینی می شود طی یک سال آینده فرآیند کسب مجوزهای لازم به پایان برسد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو