jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۲۶۵۲۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۵

جام جم ورزشی: اگر این مرد نبود اکنون باشگاهی به نام بارسلونا وجود نداشت اما این ناجی بزرگ اکنون حتی سنگ قبر هم ندارد.

ناجی بارسلونا هنوز سنگ قبر ندارد+عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، پاتریک اوکونل سال 1959 در لندن درگذشت. این بازیکن ایرلندی که در منچستریونایتد هم بازی کرده است در دورانی که جنگ های داخلی در اسپانیا به اوج رسیده بود مانع از فروپاشی باشگاه بارسلونا و محو شدن این باشگاه کاتالانی از صحنه فوتبال و ورزش شد. البته این کل ماجرا نیست، پس از اینکه رییس وقت باشگاه بارسلونا یعنی سانیول در جریان جنگ داخلی بارسلونا کشته شد بازیکنان این تیم نیز در معرض قتل عام قرار داشتند اما اوکونل از جان گذشته این بازیکنان را با خود به مکزیک برد تا خطر بزرگی از سر آنها بگذرد و بدترین فاجعه تاریخ بارسلونا رقم نخورد.در آن زمان اوکونل سرمربی بارسلونا بود. اوکونل پیش از اینکه سرمربی بارسلونا شود سرمربی رئال بتیس بود و این تیم را 79 سال پیش برای اولین و آخرین بار قهرمان لالیگا کرد.

اما این ایرلندی که بی شک لایق لقب اسطوره است در حالی بیش از نیم قرن از مرگش می گذرد هنوز سنگ قبر ندارد و همانند گمنامان به خاک سپرده شده است. این شرایط قطعا لایق کسی که ناجی بارسلونا بود نیست. در زیر عکسی از پاتریک اوکونل می بینید:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر