jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۲۶۳۵۷   ۱۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۶

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: آمریکایی‌ها با ارسال پیام‌هایی به دولت لبنان، تهدید کرده‌اند اگر لبنان با کمک نظامی ایران موافقت کند، واشنگتن به هرگونه حمایت‌ از ارتش لبنان پایان خواهد داد.

هشدار آمریکا به لبنان درخصوص همکاری با ایران

به گزارش تسنیم، آمریکایی‌ها، همکاری لبنان و ایران در حوزه دفاعی را نقض تحریم‌های ایران می دانند.

ناگفته های دانش جعفری درباره حوادث پس از انتخابات

داوود دانش‌جعفری، وزیر پیشین اقتصاد و رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضایی در انتخابات سال 88 با حضور در برنامه تلویزیونی شناسنامه، ناگفته هایی را از روزهای پس از انتخابات سال 88 مطرح کرد.

به گزارش فارس، دانش‌جعفری با تشریح جلسه‌ای که چند روز بعد از انتخابات با حضور نمایندگان ستادهای انتخاباتی در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، در پاسخ به پرسش مجری که آیا در آن جلسه، نمایندگان ستادهای انتخاباتی دو نامزد معترض درباره تقلب صحبتی کردند، گفت: خیر. حتی یادم است یک نفر از ستاد آقای موسوی اعلام کرد که مگر می‌شود تقلبی با 11 میلیون رأی صورت گرفته باشد؟ تقلب با چند رأی، قابل تصور است، اما این گونه نیست که مثلا چند میلیون رأی را بشود جابجا کرد و صراحتا این را گفت. وی در بخش دیگری از این برنامه گفت: کار اقتصادی برای کسانی که مسئولیت دارند سم است.

پارلمان انگلیس درباره فلسطین رای‌گیری می‌کند

در حالی که مردم فلسطین، انگلیس را از عوامل اصلی اشغال سرزمین خود به دست صهیونیست‌ ها می‌دانند، روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی به نقل از منابع آگاه نوشت: به احتمال زیاد مجلس عوام انگلیس از رای‌گیری تاریخی شناسایی یکجانبه دولت فلسطین حمایت خواهد کرد.

وبگاه شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم به نقل از روزنامه گاردین نوشت: قرار است در مجلس عوام انگلیس طرح پیشنهادی گراهام موریس از حزب مخالف کارگر که مبتنی بر شناسایی دولت فلسطین توسط دولت انگلیس است، روز دوشنبه به رای گذاشته شود. این طرح از دولت انگلیس می خواهد به‌طور یکجانبه دولت فلسطین را شناسایی کند.

براساس این گزارش، تصویب طرح شناسایی فلسطین در مجلس عوام انگلیس، سمبلیک خواهد بود و برای دولت این کشور، الزام‌آور نیست، اما در صورت تصویب، آثار بین‌المللی خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر