jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۶۳۰۴   ۱۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: بزودی برنامه ارتقای آموزشی مربیان بهورز به کاردانی و ارتقای مراکز آموزش بهورزی به مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان به عنوان بخشی از طرح تحول نظام سلامت، آغاز می‌شود.

به گزارش مهر، علی‌اکبر سیاری افزود: بیش از 30 هزار بهورز در کشور فعالیت می‌کنند و پیشرفت تحصیلی و ارتقای علمی بهورزان از برنامه‌هایی است که در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: ارتقای سطح مراکز آموزش بهورزی به مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان یکی از برنامه‌های مهم این دوره است که مصوبه آن را از شورای گسترش گرفته‌ایم.

معاون وزیر بهداشت توضیح داد: بهورزان، نمونه بسیار مناسبی از فناوری کم‌هزینه و بهترین پیام‌آوران سلامت در کشورند که با تلاش مضاعف خود و با کمترین امکانات نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم دارند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت ابراز کرد: در برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، که در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با ابلاغ وزیر بهداشت کلید خورد، ساخت و بهره‌برداری از 1995 خانه بهداشت جدید تا بهمن امسال، تحول در خدمات مراقبت‌های اولیه برای 23 میلیون روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر در اولویت قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر