jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۲۸۵۴   ۰۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مدیر طرح ملی حفاظت از تالاب‌های ایران گفت: خشکسالی حیات 70 درصد از تالاب‌های کشور را به مخاطره انداخته است.

به گزارش ایرنا، محسن سلیمانی در حاشیه بازدید مدیران طرح‌های بین‌المللی محیط‌زیست و منابع طبیعی کشور از طرح بین‌المللی حبله رود در گرمسار عنوان کرد: خشکسالی شدید امسال در کشور شرایط تالاب‌ها را بحرانی‌تر کرده است. وی تالاب‌های هامون و پریشان را از جمله این تالاب‌ها برشمرد و اظهار کرد: برای نجات این تالاب‌ها به همکاری دستگاه‌های مختلف مرتبط نیاز است.سلیمانی تاکید کرد: برای کمک به نجات تالاب‌ها اعتبارات وزارتخانه‌هایی نظیر کشاورزی و نیرو نیز باید همسو با برنامه‌های حفاظت از تالاب‌ها شود.

سلیمانی یادآور شد: مدیران مذکور در این بازدید قصد دارند از تجربیات مثبت طرح بین‌المللی حبله رود در طرح‌های تحت‌پوشش خود بویژه درباره توجه به معیشت بهره‌برداران استفاده کنند. هفت طرح بین‌المللی در بخش‌های محیط‌زیست و منابع طبیعی در کشور در حال اجراست که طرح حفاظت از یوزپلنگ ایرانی، حفاظت از تنوع زیستی زاگرس، ترسیب کربن، تالاب‌ها و مدیریت جنگل‌های هیرکانی از جمله این طرح‌هاست.طرح بین‌المللی حفاظت از مدیریت منابع آب و خاک حبله رود در سطح یک میلیون و 200 هزار هکتار از حوضه آبخیز استان‌های سمنان و تهران در حال اجراست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها