jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۱۸۲۶۴   ۲۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۴:۳۰

رئیس اتحادیه اتوسرویس، تعمیرگاه، کارواش و پارکینگ تهران گفت: تعرفه پارکینگ‌ها براساس مکان قرار‌گیری پارکینگ در محدوده زوج و فرد یا طرح ترافیک و همچنین مسقف یا غیرمسقف بودن آنها متفاوت است.

تعرفه پارکینگ خودرو در یک شبانه‌روز؛ 2800 تا 4500 تومان

به گزارش باشگاه خبرنگار، علیرضا راسی با بیان این‌که تعرفه‌ها براساس کار کارشناسی مشخص و نهایی می‌شوند، اظهار کرد: به‌طور کلی تعرفه‌ پارکینگ‌ها در تهران از 2800 تا 4500 تومان در یک شبانه‌روز محاسبه می‌شود و این نرخ برای ماشین‌های سواری، ون‌ها، اتوبوس‌ها یا کامیون‌ها متفاوت است. وی با بیان این‌که پارکینگ‌ها به سه بخش تقسیم می‌شوند که بخشی مربوط به اتحادیه بوده و دارای پروانه معتبر صنفی هستند، گفت: البته برخی پارکینگ‌ها دارای پروانه نبوده و از دید ماموران ما پنهان هستند که اقدامات لازم را برای شناسایی این پارکینگ‌ها انجام می‌دهیم.

راسی با بیان این‌که تعدادی از پارکینگ‌ها متعلق به بخش خصوصی بوده و توسط آنها اداره می‌شود، افزود: بخش دیگری از پارکینگ‌ها را شهرداری و سازمان حمل‌ و نقل ایجاد کرده‌اند و اداره آنها را به عهده دارند که در آنها نرخ شهرداری یا اتحادیه رعایت می‌شود و البته نیازی به مجوز از طرف ما ندارند.

رئیس اتحادیه اتوسرویس، تعمیرگاه، کارواش و پارکینگ تهران تصریح کرد: البته به محض این‌که این پارکینگ‌ها به پیمانکار یا بخش خصوصی سپرده شود زیرمجموعه ما محسوب خواهند شد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر حدود 150 پارکینگ دارای مجوز در تهران مشغول فعالیت هستند، گفت: یکی از بهترین رسته‌های شغلی در حوزه‌ ما کارواشی‌ها هستند، چون این رسته کمترین کار تخصصی را دارد؛ یعنی کسانی که در کارواش فعالیت می‌کنند به توان تخصصی کمتری نیاز دارند و کار فنی چندانی برای فعالیتشان نیاز ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر