معاون اول قوه قضاییه گفت: بسیاری از جنبه‌هایی که از طریق فضای مجازی منتشر می‌شود، مغایر اخلاق است و دولت و حکومت در برابر این موضوع مسئولیت دارند و نباید بی‌تفاوت از کنار آن بگذرند.
کد خبر: ۷۱۳۱۵۰

به گزارش ایرنا، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در آیین تودیع و معارفه رئیس‌کل دادگستری استان فارس در شیراز افزود: امروز امکانات استفاده از فضای مجازی در دست کودکان و نوجوانان قرار دارد و اگر در مقابل آنچه از طریق فضای مجازی به ذهن آنان وارد می‌شود بی‌تفاوت بمانیم، قطعا جامعه ما آسیب خواهد دید.

وی با بیان این‌که همه باید دراین زمینه احساس نگرانی کنند، گفت: نگوییم مردم خودشان خوب را از بد تشخیص می‌دهند، نگوییم مردم خودشان این را انتخاب کرده‌اند، جامعه باید احساس تکلیف کند و بداند که شاید تمیز خوب از بد برای مردم آسان نباشد.

معاون اول قوه قضاییه با بیان این‌که اغلب صحنه‌های نامطلوب از طریق فضای مجازی در مقابل چشم و ذهن و فکر کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد، گفت: کسانی که می‌خواهند نسل سوم فلان فناوری را به کشور وارد کنند آیا ابزارهای فرهنگی و پیوست‌های امنیتی و فرهنگی این فناوری را هم فراهم کرده‌اند؟

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های استفاده از فضای مجازی در کشور ما ملی و بومی نیست، چرا باید برای انتقال یک پیام از طریق فضای مجازی ابتدا آن پیام را در اختیار دشمنانمان درآن​سوی مرزها قرار دهیم، بعد خودمان آن را ببینیم و به ما برگردد؟

محسنی اژه‌ای ادامه داد: زیرساخت استفاده از فضای مجازی باید در کشورمان ملی و بومی بشود و این شدنی است، کسی با استفاده بیشتر از فناوری مخالفتی ندارد، اما مسئولان هم باید در این زمینه مسئولیت خود را بشناسند و آن را انجام دهند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها