jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۳۰۴۴   ۱۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۷

مجلس خبرگان رهبری امروز چهارشنبه در پایان شانزدهمین اجلاس رسمی خود، گروه تروریستی داعش را یک گروه تندرو، انحرافی و دست پرورده سازمانهای جاسوسی امریکا و اسراییل دانست که با حمایت مالی عربی و باقیمانده حزب بعث عراق، به دنبال ایجاد اختلاف و اغتشاش بین مسلمانان و تغییر نقشه خاورمیانه است.

داعش به دنبال تغییر نقشه خاورمیانه است

به گزارش فارس متن این بیانیه به شرح زیر است:مجلس خبرگان رهبری در پایان شانزدهمین اجلاسیه رسمی خود، پس از دو روز نشست و تبادل نظر پیرامون مسائل داخلی و بین‌المللی، در آستانه ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج - علیه آلاف التحیة و الثناء - ضمن تبریک ایام‌الله دهه کرامت محضر مبارک حضرت بقیة الله الاعظم - عجل‌الله تعالی فرجه الشریف-، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران، نکات زیر را مورد تأکید قرار می‌دهد:

1. بی‌شک، ولایت مطلقه‌ فقیه، عامل حدوث و بقاء انقلاب و نظام اسلامی بوده و امام راحل عظیم الشأن- قدس سره - و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) با مدیریت و رهنمودهای شایسته‌‌ی خود، عملاً مترقی بودن این اصل را به اثبات رسانده‌اند؛ مجلس خبرگان رهبری، ضمن تقدیر و تشکر از اتخاذ مواضع حکیمانه‌ی مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف، تأکید می‌نماید عمل به رهنمودهای ایشان موفقیت و عزت ایران اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

2. با توجه به عنایت ویژه‌ی مقام معظم رهبری به مسائل فرهنگی و نگرانی معظم‌له در این زمینه، با عنایت به این که زیر بنای تمام برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی باید صبغه‌ی فرهنگ اصیل دینی داشته باشد تا بتواند نظام اسلامی را به‌عنوان یک الگو به جهان عرضه نماید و اسلام را آن‌گونه که هست به جوامع بشری معرفی نماید؛ لذا مجلس خبرگان، ضمن تأکید بر جایگاه رفیع و مسئولیت خطیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و تشکر از تلاش‌های آن شورای محترم در عرصه‌ی فرهنگ، علم و فن‌آوری؛ از این شورا و سایر نهادهای فرهنگی اعم از حوزه‌های علمیه، علماء اعلام، نویسندگان عالی نظام، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و آموزش عالی، وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، سازمان‌های میراث فرهنگی و گردشگری، صدا و سیما و همه‌ی رسانه‌ها و مطبوعات می‌خواهد که تمام تلاش خود را برای تبیین و ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه به کار گیرند و به مطالبات رهبر بزرگوار انقلاب(دام ظله) و اقشار مختلف مردم متعهد و خانواده‌های محترم شهدا، در زمینه‌ی فرهنگ، پاسخ مناسب دهند و اجازه ندهند مردم مسلمان کشور، بخصوص جوانان عزیز، از هجمه‌ی فرهنگی جهان سلطه و برنامه‌ها‌ی‌ گسترده‌ی دشمنان آسیب ببینند. انتظار می‌رود تمامی نهادها و دستگاه‌های مسؤول در امر فرهنگ، در راستای حفظ و تحکیم ارزش‌ها و رعایت موازین شرعی که ثمره ی مجاهدت علما و خون شهیدان است تلاش بیشتری نموده و با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت فرهنگی جامعه که شالوده‌ی انقلاب امام و قیام ملت بوده، با ابتکار عمل و برنامه‌ریزی دقیق، به صورت فعال و با اقتدار و تدبیر لازم برخورد نمایند.

3. مقام معظم رهبری در دیدار اخیر رئیس‌جمهور و هیأت محترم وزیران، پانزده توصیه‌ی مهم و راهبردی داشتند. به طور قطع، حرکت در منشور ترسیم شده از سوی معظم‌له می‌تواند دولت را در دستیابی به اهداف پیش رو، یاری نماید. مجلس خبرگان، ضمن اعلام حمایت از قوای سه گانه؛ به ویژه دولت محترم، تأکید می کند که تحقق وعده های دولت و توسعه ی همه جانبه ی فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور، در گرو «به کارگیری همه ی نیروهای باتجربه و معتقد به نظام»، «پرهیز از اقدامات سطحی و جناحی»، «حمایت از نخبگان، متخصصان و مبتکران»، «اجرای صحیح سیاست های کلی سند چشم انداز، اصل44 و اقتصاد مقاومتی» و «توجه به مسأله ی تکثیر نسل و ایجاد بسترهای مناسب برای آن» خواهد بود.

4. وحدت و یکپارچگی آحاد ملت، اقوام، گروه‌ها و به ویژه مسؤولان نظام اسلامی، رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و اصلاح امور بوده و خواهد بود. در فراز و نشیب‌های گوناگون انقلاب، هرگاه وحدت و آرامش جامعه حفظ شده، شاهد موفقیت، پیشرفت و غلبه بر دشمنان انقلاب و اسلام بوده‌ایم. خبرگان ملت از همگان، به‌ویژه قوای سه گانه می خواهد با وحدت کلمه و همدلی بیشتر، به تفرقه افکنان و توطئه‌گران اجازه‌ی میدان داری نداده و بستر مناسبِ حفظ عزت و سربلندی ایران اسلامی را با وحدت، محبت و انسجام ملی در سایه‌ی اسلام و رهبری ولی فقیه بیش از پیش محقق نمایند.

5. روز قدس امسال، با توجه به حملات ددمنشانه‌ی اسرائیل غاصب به باریکه‌ی غزه و شهید و مجروح شدن بیش از 13هزار مرد و زن و کودک بی‌گناه، در داخل و خارج از کشور، پرشورتر از گذشته در دفاع از فلسطین عزیز و غزه‌ی مظلوم، با حضور چشمگیرتر مردم همیشه در صحنه برگزار شد. نمایندگان مجلس خبرگان رهبری از تمامی مردم عزیز کشورمان و همه ی آزادیخواهان جهان که در حمایت از مردم بی پناه غزه بپاخاستند؛ تشکر کرده و اقدامات وحشیانه‌ی رژیم کودک کش اسرئیل و حامیان وی از غرب و برخی کشورهای عربی و سکوت مرگبار سازمان‌های مدّعی دفاع از حقوق بشر را به شدت محکوم نموده و اعلام می‌دارد که تنها توکل بر خدا و مقاومت مردم فلسطین بود که شکستی تاریخی بر پیکره‌ی رژیم سفاک صهیونیستی وارد کرد و بار دیگر ندای حق طلبانه‌ی پیروزی خون بر شمشیر را به گوش جهانیان رساند و مردم مظلوم غزه توانستند پس از قریب دو ماه استواری و مجاهدت وصف ناپذیر، اسرائیل غاصب را به زانو درآورده و خواسته ی به حق خود را بر این رژیم درنده خو، تحمیل نمایند. مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک این پیروزی به ملت فلسطین و گروه های مقاومت اعلام می‌دارد که این رژیم با کشتن انسان‌های بی‌دفاع و حمله به مناطق غیرنظامی، مساجد، مدارس، بیمارستان‌ها و مؤسسات بین‌المللی، مرتکب جنایت جنگی شده و باید محاکمه و مجازات شود و بداند که نمی‌تواند برعزم جدی مردم مقاوم غزه و کرانه ی باختری، برای تشکیل دولت فلسطینی با محوریت قدس شریف فائق آید. مبارزان فلسطینی هم بدانند که «ان الله علی نصرهم لقدیر».

6. مجلس خبرگان رهبری اقدامات ددمنشانه‌ی گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق را به شدت محکوم می‌کند. جنایت های این گروهِ تندرو، انحرافی و دست پرورده ی سازمان‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل خبیث و حامیان مالی عربی آن، دل هر دردمندی را به درد می آورد. بی شک، همراهی باقی مانده های حزب بعث و کسانی که از نتیجه‌ی انتخابات اخیر پارلمان عراق ناخشنود بودند؛ در پیشروی های این گروهک تکفیری، مؤثر بوده است. این گروه جانی، به دنبال ایجاد اختلاف و اغتشاش بین مسلمانان و تغییر نقشه ی خاورمیانه است، ما ضمن تبریک پیروزی‌های اخیری که در «اِمِرلی» و «موصل» به دست آمده؛ رمز موفقیت را توکل برخدا و وحدت و یکپارچگی همه‌ی گروه ها، طوایف و اقوام عراقی و مقاومت ارتش، مجاهدان و عشایر عراق در سایه ی توجه به نقش مرجعیت دینی و عمل به قانون اساسی این کشور می‌دانیم. هم‌چنین مجلس خبرگان رهبری، روند قانونی طی شده برای انتخاب نخست وزیر جدید عراق و ائتلاف احزاب و گروه های عراقی را به فال نیک گرفته و بر لزوم هر چه بیشتر وحدت و همبستگی اقوام در عراق تأکید و اعلام می دارد: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در کنار دولت، ملت و مرجعیت عراق بوده و از ایجاد ثبات و امنیت پایدار در این کشور اسلامی؛ حمایت می‌کند.

7. ضمن حمایت از اقدامات تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای، از آنان می‌خواهیم: براساس نظرات داهیانه‌ی مقام معظم رهبری، با رصد توطئه‌های دشمنان، کار را با تدبیر، سرعت، قاطعیت بیشتر و هماهنگ با عزت نظام اسلامی و حفظ دستاوردهای دانشمندان و بخصوص شهدای هسته‌ای پیش ببرند.

8. مجلس خبرگان رهبری ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های گسترده‌ی حافظان امنیت کشور، انهدام پهپاد اسرائیلی را که حق مسلّم نظام اسلامی در راستای حراست از تمامیت ارضی کشور بوده ، تبریک گفته و برای همه‌ی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تمام ماموریت‌های خطیر پیش‌رو آرزوی موفقیت می‌نماید.

9. در آستانه ی سال تحصیلی جدید و بازگشایی حوزه های علمیه، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مدارس، ضمن دعای خیر و آرزوی موفقیت برای کلیه ی طلاب علوم دینی، دانشجویان و دانش‌آموزان، اساتید، مربیان و معلمان سخت کوش کشورمان؛ از این عزیزان می خواهیم با تلاش مستمر برای کسب علم و دانش و مهارت و تخصص، به رشد اخلاقی و معنوی و فضائل الهی و انسانی نیز اهتمام داشته باشند. خبرگان رهبری از مسؤولان نهادهای آموزشی می خواهد با حفظ آرامش فضای علمی کشور، بسترهای لازم را جهت رشد و پویایی علمی جامعه، فراهم آورده و بر تبیین، ترویج و تقویت بنیان های دینی، همت گمارند تا شاهد رشد شاخص های علمی، توفیقات بیشتر فرهیختگان و تعمیق مبانی اسلامی در بین نسل جوان و آینده سازان کشورمان باشیم. هم چنین از رئیس جمهور محترم می خواهیم باتوجه به اهمیت جایگاه وزارت علوم و آغاز سال تحصیلی دانشگاهها، هرچه سریع تر فرد شایسته و مناسبی را برای تصدی این منصب به مجلس شورای اسلامی، معرفی نماید.

10. با توجه به در پیش بودن کنگره‌ی عظیم حج ابراهیمی، فرارسیدن موسم حج‌ که بی‌شک چشمه‌ی جوشان فیض الهی است را به امت اسلامی تبریک گفته و از حاجیان سعادتمند که توفیق درک این ایام را در سرزمین وحی دارند می‌خواهیم این فرصت را مغتنم بدانند و برای کسب معنویتِ بیشتر، زدودن زنگارهای دل و موفقیت ملت‌های مسلمان، بخصوص کشورهای عراق، بحرین، یمن و فلسطین و نابودی دشمنان به درگاه ربوبی ذات احدیت، دعا و تضرع نمایند.

در پایان، ضمن آرزوی شفا و بهبودی کامل برای آیت الله مهدوی کنی؛ رییس مجلس خبرگان رهبری، یاد امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و یاد و خاطره ی بزرگانی همچون مرحوم محمدی گیلانی، مرحوم معصومی زرندی، مرحوم سید صابر جباری و مرحوم ماموستا مجتهدی که عضو این مجلس بودند و در روزها و ماه های اخیر به لقاءالله پیوستند را گرامی می‌داریم. هم‌چنین با گرامی داشت 12شهریور، روز مبارزه با استعمار انگلیس و تجلیل از قهرمانان عرصه‌های جهاد و مقاومت و مبارزه با استکبار و صهیونیزم در طول تاریخ، سلامت و سربلندی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای - دام ظله العالی - و ملت شریف ایران را از خداوند متعال، مسئلت می نماییم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها