سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید فوتبال ایران با کارلوس کروش دستاورد خاصی نداشته است و شرایط طوری پیش رفته که مردم فکر می‌کنند سرمربی تیم ملی، وزیر ورزش ایران است.
کد خبر: ۷۱۲۴۶۱
حمله سرپرست پرسپولیس به کروش

پنجعلی همچنین مشکلات فوتبال ایران را فراتر از شخص سرمربی می‌داند و می‌گوید اگر فوتبال ما چند سال تعطیل شود بهتر از این است که "کجدار و مریز" ادامه فعالیت بدهد.

محمد پنجعلی درباره وضعیت قرارداد کارلوس کروش و مبهم بودن آینده نیمکت تیم ملی فوتبال ایران با بیان مطالب فوق اظهار کرد: من از روز اول هم گفتم مشکل فوتبال ما با کروش حل نمی‌شود. وقتی ما استادیوم و زیرساخت مناسب نداریم کروش چه کار می‌خواهد انجام بدهد؟

وی با تاکید بر اینکه تیم ملی با مشکلات زیادی به جام جهانی اعزام شد، گفت: کروش کار خاصی در تیم ملی انجام نداده است. فقط در بازی برگشت با کره جنوبی بود که تیم ملی نتیجه خوبی گرفت و البته آن هم یک معجزه بود. در آن بازی هم 90 دقیقه دفاع کردیم و در عین ناباوری کره را شکست دادیم.

سرپرست پرسپولیس خاطرنشان کرد: مشکل فوتبال ما معلوم است. در این چند سال کدام تیم باشگاهی ما تا مرحله نیمه نهایی یا نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده است؟ کدام تیم و باشگاه استادیوم استاندارد و به روز دارد؟ آیا استقلال و پرسپولیس از خودشان استادیوم دارند؟ چه چیز ما حرفه‌ای و درست و حسابی است؟

پنجعلی افزود: حالا کروش فوتبال ما را با این شرایط می‌بیند. همه فکر می‌کنند او وزیر ورزش و جوانان است که درباره همه چیز نظر می‌دهد برای اینکه او را بیهوده بزرگ کرده‌اند. ما در جام جهانی سه باخت آوردیم و برگشتیم. در جام جهانی تاکتیک خاصی به جز دفاع کردن نداشتیم.

وی تصریح کرد: البته نه کروش مشکل دارد و نه شخص دیگری. تفکری که بر فوتبال ما حاکم است آنرا به این روز انداخته است.

سرپرست پرسپولیس در پاسخ به این سئوال که "اگر کروش سرمربی تیم ملی نباشد، چه فردی می‌تواند این پست را بر عهده بگیرد"؟ گفت: من می‌گویم سرمربی تیم ملی ایرانی باشد ولی همان امکانات و شرایطی که برای کروش در نظر می‌گیرند به سرمربی ایرانی هم بدهند.

پنجعلی یادآور شد: چطور ما در همه چیز می‌گوییم ایرانی‌ها توانمند هستند. چطور دانشمندان ایرانی به همه چیز می‌رسند. هواپیمای بدون سرنشین می‌سازیم و خیلی مسائل دیگر ولی در فوتبال از این استعدادها و توانمندی‌ها نداریم؟

وی اظهار کرد: برای درست شدن فوتبال اول باید تفکر و امکانات را درست کرد. باید فوتبال را تعطیل کنیم یا یک پروسه 10، 12 ساله را طی کنیم. باید از کشورهایی که از نظر فرهنگی، آب و هوایی و فوتبالی شبیه به ما هستند الگوبرداری کنیم. بیاییم کره جنوبی و ژاپن را الگو قرار دهیم. به نظرم فوتبال را چند سال تعطیل کنیم بهتر از این است که "کجدار و مریز" فعالیت کنیم.

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در پایان درباره دیدار این هفته این تیم با تراکتورسازی تبریز هم گفت: برد مقابل صبای قم به بازیکنان کمک کرد تا خودشان را پیدا کنند. آنها از نظر روحی و روانی در وضعیت خوبی قرار دارند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها