jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۱۲۰۶۵   ۱۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۹

جام جم ورزشی: در میان تمام فوتبالیست های زن دنیا مارتا ملی پوش برزیلی تیم تریسوی سوئد حسابی جداگانه دارد. او بالاترین دستمزد را میان فوتبالیست زن می گیرد.

گران ترین فوتبالیست زن دنیا رکورد خودش را می شکند+عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، مارتای برزیلی و 27 ساله که تا به حال چهار بار عنوان برترین بازیکن زن دنیا را به دست آورده دو سال پیش به تریسوی سوئد پیوست و با عقد قراردادی 400 هزار دلاری عنوان گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان را به دست آورد. البته 400 هزار دلار در فوتبال مردان رقم قابل توجهی نیست اما برای یک فوتبالیست زن رقمی نجومی است.

اکنون مارتا که عنوان گران ترین فوتبالیست تاریخ فوتبال زنان را یدک می کشد در آستانه شکستن رکورد خودش قرار دارد. او قرار است با تریسو تمدید کند آن هم با مبلغ 600 هزار دلار. البته او از وولفسبورگ آلمان هم پیشنهادی 500 هزار دلاری در دست دارد اما ترجیح می دهد با تیم کنونی خود تمدید کند.

متوسط درآمد فوتبالیست های حرفه ای زن در سراسر دنیا به 100 هزار دلار در سال هم نمی رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها