jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۱۴۸۶   ۰۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۲

دو خواهر که اینترنتی از حساب مردم سرقت می‌کردند، از سوی پلیس فتای استان کرمانشاه دستگیر شدند.

سرقت خواهران از حساب‌های بانکی مردم

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه در این باره گفت: چند روز پیش مردی با حضور در پلیس فتا عنوان کرد: کارت بانکی‌ام را گم کرده بودم. روز بعد وقتی برای مسدود کردن حسابم و دریافت کارت جدید به بانک مراجعه کردم، متوجه شدم 9 میلیون و 500 هزار تومان از موجودی‌ام کم شده است.

سرهنگ اسداله زحمتکش افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات در این باره آغاز شد و در ادامه ماموران متوجه شدند پول‌های شاکی طی چند مرتبه اینترنتی به حساب سه شهروند منتقل و سپس برداشت شده است. با شناسایی این افراد و احضار به پلیس فتا، آنها گفتند با مالباخته آشنایی ندارند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد، چند روز پیش زمانی که مقابل دستگاه خودپرداز بانک ایستاده بودند، دو زن با ماسک بهداشتی و عینک دودی آنها را فریب داده و از کارت آنها برای انتقال پولشان استفاده کرده‌اند.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه افزود: با اطلاعات به دست آمده از دو زن فراری، آنها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و دو روز پیش هنگام پرسه زدن مقابل یک دستگاه خودپرداز شناسایی و دستگیر شدند. متهمان با انتقال به پلیس فتا اعتراف کردند خواهر هستند و با استفاده کارت‌های گمشده مردم از حساب آنها سرقت می‌کرده‌اند.

یکی از متهمان درباره نحوه دزدی‌هایشان گفت: من و خواهرم با پرسه زدن در خیابان‌های شهر و یافتن کارت‌های بانکی گمشده که رمز آنها نیز کنارشان بود، مقابل دستگاه خودپرداز رفته و رمز دوم آن را به دست آورده و سپس یکی از ما با جلب اعتماد کسانی که مقابل خودپردازها ایستاده بودند، شماره حساب آنها را می‌گرفت و اینترنتی پول‌های سرقتی را به آن حساب‌ها واریز و سپس برداشت می‌کردیم.

با صدور قرار قانونی برای این دو متهم زن، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
من
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
چرا چهره شان را نشان نمیدهید اینها بعد از زندان دو باره شروع میكنند همان اش و همان كاسه داغتر
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر