jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۱۲۳۳   ۰۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۴

رییس کلانتری 139 مرزداران از دستگیری سارقانی خبرداد که هر روز برای سرقت از پایتخت‌نشینان از کرج به تهران می‌آمدند.

سفر50 کیلومتری سارقان برای دزدی از پایتخت نشینان

سرگرد حسین مافی گفت: ساعت17،‌ روز بیست و ششم مرداد ماه امسال، عوامل این یگان در حال گشت‌زنی در خیابان «ناهید» بودند که یکی از شهروندان درحالی‌که مضطرب و نگران به نظر می‌رسید به ماموران مراجعه و بیان کرد، در هنگام خروج از منزل متوجه شدم دو پسر جوان در حال سرقت یک دستگاه موتورسیکلت پالس هستند که به دنبال اظهارات این شهروند سریعا ماموران به محل اعزام که سارقان به محض مشاهده ماموران سوار بر یک دستگاه خودرو پژو 206 بژ رنگ شده و اقدام به فرار کردند که مراتب توسط ماموران از طریق مرکز پیام به سایر واحدها اعلام می‌شود.

وی افزود: واحدهای انتظامی به تعقیب آنان پرداخته و علی رغم اخطارهای مکرر پلیس و شلیک پنج تیر هوائی توجهی نکرده و کماکان با سرعت بسیار بالا خیابان‌ها را به صورت خلاف برای طی مسیر می‌کردند که در ادامه ماموران لاستیک‌های خودرو متهمان را مورد هدف و تعداد شش تیر به سمت آن شلیک شد که خودرو در حین ورود به خیابان ستایش با یک دستگاه خودرو تیبا تصادف کرده و متوقف شد که در این لحظه سر نشینان از خودرو پیاده و متواری شدند اما یکی از ماموران به تعقیب نامبرده پرداخته در حوالی خیابان سازمان آب این فرد را دستگیر کردند.

رییس کلانتری 139 مرزداران با بیان اینکه متهمان خود را «داریوش» و «فرامرز» معرفی کردند، گفت: فرامرز درحالی که از ناحیه ران پای چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفته، دستگیر شد و در ادامه طی هماهنگی با اورژانس، متهم تیر خورده جهت مداوا به بیمارستان اعزام شد.

وی افزود: اما در کلانتری از داریوش بازجویی به عمل آمد و او بیان کرد حدود یک هفته است همراه فرامرز برای سرقت موتورسیکلت از شهرستان کرج به تهران می‌آمدیم و در طول این چند روز 4 دستگاه موتورسیکلت سرقت کردیم که یک دستگاه پالس قرمز از جلوی مترو صادقیه، یک دستگاه هوندا 125 از محدوده ستارخان، یک دستگاه ریو سفید از پارکینگ صادقیه و یک دستگاه آپاچی سفید در محدوده مرزداران سرقت کردیم.

سرگرد مافی گفت: متهم حاضر برای تحقیقات تخصصی تر و دستگیری سایر مرتبطان این پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر