jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۰۸۳۰۱   ۳۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۶

جام جم ورزشی: محمد مایلی کهن که روزهای پرحاشیه ای را سپری می کند، یکی از جدی ترین منتقدان کارلوس کروش به شمار می رود و طبعا از خبر تمدید قرارداد او خوشحال نشده است.

اگر دنیای دیگری وجود داشته باشد یقه رویانیان را می گیرم

مایلی کهن امروز در گفتگو با فارس در مورد مسائل مختلفی اظهارنظر کرده است:

ظاهراً قرار است قرارداد کروش روز یکشنبه امضاء شود نظر شما در این مورد چیست؟

من نظرم را قبلاً گفته‌ام به هر حال به کفاشیان و تاج و همه آقایانی که در این قرارداد نقش داشتند تبریک می‌گویم. کروش بعد از جلسه با کفاشیان گفت که این قرارداد یک سر برد بوده و او باخته و کفاشیان برده است. ظاهراً کروش از بدو تولدش عاشق ایران بوده است و به خاطر ایران این باخت تحقیرآمیز را پذیرفته، این همه سیاه‌نمایی جای تأسف دارد. کروش گفته این قرارداد یک سر برد بوده آخر چقدر سیاه‌نمایی؟!

شما هم میِ‌توانید به جای اینکه این همه حرص و جوش بخورید و به جای روشنگری کارتان را پیش ببرید، از این مسئله ناراحت نیستید که اینگونه رفتار می‌کنید؟

نه ناراحت نیستم، من می‌توانستم سکوت کنم و اکنون به میلیارد بگویم پول خورد. من هم مثل خیلی از آقایان در این کشور بوده‌ام و راه درست و نادرست را می‌دانم اما حداقل وظیفه‌ام را در قبال افراد جامعه انجام می‌دهم من اعتقاد دارم در این کشور استعداد موج می‌زند نه فقط در فوتبال که در همه عرصه‌ها پر از استعداد هستیم، متأسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح و ناکارآمد اینگونه شده‌ایم. در همین فوتبال ببینید اکنون میلاد فخر‌الدینی،‌امید ابراهیمی و پیام صادقیان‌ها را داریم. کاری به اشتباهات صادقیان در زمین ندارم ما بازیکنان مستعد زیاد داریم عبدالله کرمی،‌هادی عقیلی، مهدی رحمتی اما جالب است که در بین 4 تیم در جام جهانی چهارم می‌شویم و جشن گرفته‌ایم و سپس سیاه‌نمایی آغاز می‌شود حتی قبل از امضای قرارداد. آنقدر این وضعیت ادامه دارد که حتی رئیس‌جمهور بعد از شکست پیام می‌دهند جایی خواندم که نوشته بودند، شما دیگر چه مردمی هستید تیم ملی‌تان می‌بازد به خیابان می‌ریزید. نه اینگونه نیست، سیاه‌نمایی‌ها آغاز شده، کروش جزو 10 مربی گران جهان است آن وقت می‌گویند ما پول نداریم.

یعنی کروش در این قرارداد شرایط خوبی دارد؟

او از بدو تولدش عاشق ایران بوده و تمام قراردادهایش را به خاطر ایران رد کرده است. البته می‌دانید که کروش به خاطر اینکه 100هزار دلار از آلشپورت بگیرد پیراهن این تیم را نپوشید و همه چیز آن عیب داشت و بازیکنان هم به طور خودجوش از این مارک ایراد می گرفتند اما پس از دریافت پول همه چیز خوب شد و بازیکنان هم به طور خودجوش آن را تأئید کردند.

پرسپولیس در جدول لیگ برتر یازدهم است. نظر شما در مورد این باشگاه چیست؟

زمانی که رویانیان مدیرعامل باشگاه بود پیش من واسطه فرستاد و من هم پیش رویانیان رفتم و حرف‌هایم را به او گفتم البته به خاطر واسطه‌ای که فرستاده بود من پیش رویانیان رفتم نه اینکه خودم بخواهم این کار را بکنم و حرف‌هایم را در مورد پرسپولیس به او زدم. آقای رویانیان اگر دنیای دیگری وجود داشته باشد مطمئن باشید که یقه شما را در آن دنیا می‌گیرم اگر هم وجود نداشته که هیچ.

برخی از پیشکسوتان پرسپولیس مثل کلانی می‌گویند که نمی‌خواهند این باشگاه سامان بگیرد و از بین برود. نظر شما چیست؟‌

من در گذشته گفتم که آقایان آمده‌اند تا پرسپولیس را نابود کنند. وقتی تیم می‌برد همه چیز خوب است اما وقتی تیم می‌بازد همه چیز عیب پیدا می‌کند جز مسائل فنی! آنطور که من اطلاع دارم اسپانسر تا کنون 14-15میلیارد تومان پول به باشگاه داده است، بعد چگونه است که آقایان می‌گویند اگر بخواهم حرف بزنم یک کتاب باید بنویسم.

مشکل پرسپولیس به نظر شما چیست؟

مشکل پرسپولیس بعد از انقلاب این بوده که در این باشگاه در روی پاشنه تک افراد مخصوص می‌چرخیده است الآن هم همین وضع است شما بهتر از من می‌دانید، پرسپولیس ساختار ندارد و ظاهراً فقط باید به آن پول تزریق کنیم و کسی هم سؤال و جوابی نپرسد. مشکل پرسپولیس این است حالا چه خصوصی شود چه عمومی باشگاه باید چارت داشته باشد و وظایف مشخص باشد و افراد باید در مواقع لزوم خودشان پاسخگو باشند اما اکنون در مواقع خاص همه چیز عیب دارد جز خودشان با این شرایط حتی اگر بانک مرکزی هم پشتوانه پرسپولیس باشد و بهترین بازیکنان دنیا را هم بیاوریم آش همان و کاسه همان است.

به رأی محکومیت دادگاه در مورد شکایت دایی اعتراض نخواهید کرد؟

من گفتم تا حالا به فکر اعتراض نبودم و سعی هم می‌کنم اعتراض نکنم اما نگفتم که 100درصد به این رأی اعتراض نمی‌کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها