jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۷۵۳۵ ۲۹ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

پنج روز پس از مرگ دلخراش کارگری که به بهانه ایجاد سد معبر در خیابان تهرانپارس مورد ضرب و شتم تعدادی از ماموران پیمانکاری شهرداری منطقه 4 قرار گرفته بود و پنجشنبه بیست و سوم مرداد در بیمارستان فوت کرد، واکنش‌ها به این حادثه همچنان ادامه دارد.

شهردار منطقه 4 درباره حادثه مرگ این کارگر بصراحت اعلام کرد این موضوع ارتباطی به شهرداری ندارد و درگیری صورت گرفته بین یک کارگر با عوامل پیمانکار خصوصی منطقه بوده است.

از سوی دیگر، اعضای شورای شهر تهران جلسه روز گذشته خود را به بررسی ابعاد این ماجرا اختصاص دادند و حتی حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این جلسه و ارائه توضیحات وی نیز نتوانست اعضای شورای شهر را قانع کند و با واکنش‌های تند و انتقادآمیز آنها همراه شد.

شورای شهری‌ها همگی در این موضوع اتفاق‌نظر داشتند که شهرداری به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در حادثه مرگ این کارگر مسئول است و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

شهرداری: 10 روز فرصت دهید

به گزارش ایلنا، معاون خدمات شهری شهرداری تهران هنگام ارائه توضیحاتی درباره حادثه مرگ این کارگر، از اعضای شورای شهر خواست به شهرداری فرصت دهند طی ده روز آینده کلیات و جزئیات را به شورا ارائه دهد.

مجتبی عبداللهی با بیان این‌که فرد کشته شده دستفروش نبوده و درگیری هم نه با عوامل سد معبر بلکه با عوامل پیمانکار بازیافت رخ داده است، افزود: حادثه پنجشنبه هفته گذشته رخ داده و متوفی یک هفته در بیمارستان بستری بوده است، اما با وجود تلاش‌های پزشکان و پیگیری پیمانکار، علی چراغی جان خود را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: پس از وقوع این حادثه، پیمانکار بلافاصله خود را به کلانتری معرفی و آگاهی نیز وی را احضار کرد و تشکیل پرونده صورت گرفته است.

عبداللهی از اعضای شورای شهر خواست فرصت کوتاهی در اختیار شهرداری تهران قرار دهند تا برای ارائه گزارش در مورد این حادثه کار کارشناسی صورت بگیرد.

انتقاد از انتخاب پیمانکاران بی‌صلاحیت

توضیحات معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه با واکنش‌های تند و انتقادی اعضای شورای شهر مواجه شد به طوری که آنها نه تنها از توضیحات این مقام مسئول در شهرداری تهران قانع نشدند بلکه شهرداری را نیز در برخی موارد مانند چگونگی انتخاب پیمانکاران به کوتاهی متهم کردند.

محسن سرخو، عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از نحوه انتخاب و گزینش پیمانکاران شهرداری افزود: متاسفانه برخی پیمانکاران را از بین لات‌های تهران می‌آورند و آنها نیز وسایلی را با خودشان حمل می‌کنند که جرم است.سرخو از شهرداری خواست درمورد احقاق حقوق خانواده جانباخته وارد عمل شود و تاکید کرد: شهرداری باید بگوید که چه کاری در قبال خانواده متوفی که نان آور خود را از دست داده‌اند، در راستای احقاق حقوقشان انجام خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر