jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۷۰۵۰۲۵ ۲۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۲۳

تحقیقات جدید موسسه HRS نشان می‌دهد که لندن همچنان گران‌ترین شهر اروپا برای اقامت است و امسال نیز این رقم 10 درصد افزایش یافته است.

لندن همچنان گران‌ترین شهر اروپا

به طور متوسط هزینه اقامت هر شب در لندن، حدود 130 پوند (حدود 700 هزار تومان) خرج برمی‌دارد، این نشان می‌دهد که لندن از پاریس و کپنهاگ که متوسط هزینه هر شب اقامت در آنها 117 پوند است، پیشی گرفته است.

در حالی که لندن گران‌ترین هتل‌های انگلیس را در خود جای داده است، شهر دیگر بزرگی چون ادینبورگ، گران‌ترین شهر در انگلیس است که هزینه 97 پوندی برای اقامت یک شب در هتل‌هایش نشان می‌دهد این شهر نیز با افزایش قیمت 13 درصدی روبه‌روست.

جالب است که پایتخت ولز هم 13 درصد به قیمت هتل‌هایش افزوده است.

در لیورپول اما، قیمت هتل‌ها نسبت به سال گذشته 2 درصد کاهش یافته است و قیمت متوسط اقامت هر شب، 72 پوند است. این رشد قیمت نشان می‌دهد که اقتصاد انگلستان نسبت به سال گذشته با رشد خوبی مواجه بوده است.

جان وست، مدیر بخش انگلیس و ایرلند HRS معتقد است با توجه به بازیابی‌ اقتصادی یکی دو سال اخیر، گردشگری موفق شده دوباره به جایگاه گذشته خود برسد. لندن، کپنهاگ و پاریس گران‌ترین مقاصد گردشگری اروپا هستند. شهرهای لیسبون و آمستردام نیز در مکان‌های بعدی قرار دارند. ضمن این که ارزان‌ترین کشور اروپایی برای گردشگری، لهستان است که متوسط قیمت اتاق‌های شهر ورشو، تنها 72 پوند است.

منبع: Travelandtourismdaily.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر