jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۰۴۲۴۶   ۲۰ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۴

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

متهمان رانت 650 میلیون یورویی با کدام اطلاعات غلط تبرئه شدند؟

متهمان رانت 650 میلیون یورویی با کدام اطلاعات غلط تبرئه شدند؟!

کیهان در خبری نوشت : سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اسناد انکارناپذیر رانت 650 میلیون یورویی تصریح کرد، برخی مشاوران احتمالا اطلاعات نادرستی به رئیس‌جمهور داده‌اند.

مصطفی افضلی‌فرد در نشست خبری اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: بنده از سخنان رئیس‌جمهور در چهار‌ محال و بختیاری متعجب شدم و احساس می‌کنم که مشاوران رئیس‌جمهور اطلاعات نادرستی به او داده‌اند وگرنه روحانی فردی فاضل با سوابق انقلابی درخشان است که هرگز دوست ندارد در دولت وی تخلف و یا رانتی صورت بگیرد.

وی با یادآوری اینکه این پرونده از زمانی رو شد که در قالب شکایت توکلی یکی از نمایندگان مجلس به کمیسیون اصل 90 که انحصاری عمل کردن یکی از شرکت‌ها، زمینه‌ساز این رانت عظیم شده است،‌ گفت: در این زمینه کمیسیون اقتصادی و اصل 90 مجلس ورود پیدا کردند تا با دلایل و مستندات، انحصار یکی از شرکت‌ها در واردات با توجه به اطلاعات به دست آمده از شرکت مبداء خارجی، روشن شد که این فرایند برخلاف ماده 45 برنامه چهارم توسعه و سیاست ابلاغی کلی مقام معظم رهبری بوده است.

وی با یادآوری اینکه این رویه که نوعی انحصار‌طلبی محسوب می‌شود برخلاف اصل سوم قانون اساسی کشور بوده که عده‌ای بخواهند از منافع ملی و دولتی، سوءاستفاده کنند، بیان کرد: بنده از گفته‌های رئیس‌جمهور در کهگیلویه‌وبویراحمد تعجب کردم.

افضلی‌فرد ادامه داد: پیگیری این موضوع از طریق کمیسیون اقتصادی و اصل 90 یک روند عادی را داشته، همان‌طوری که ما در دولت گذشته نیز موارد تخلف را پیگیری کردیم. وی گفت: اینکه ادعا شده بیان این مسائل توسط مخالفان دولت و یک جریان خاص در حال پیگیری و رصد است درست و منطقی به نظر نمی‌رسد بلکه ما انتظار داریم اصل قانون در حوزه اجرا مد نظر قرار گرفته و برای ما هیچ فرقی نمی‌کند که دولت قبلی و یا فعلی بخواهند این تخلف را انجام دهند چرا که تخلف است و رسیدگی به آن نیز باید با جسارت کامل انجام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: ما انتظار داشتیم تا با هدف جلوگیری از انحصار از ظرفیت 120 شرکتی که کشتی آنها بر روی آب است در این واردات و یا صادرات استفاده شود نه اینکه بخواهند به شکل انحصاری چند شرکت را برگزینند و بخواهند با آنها در ارتباط باشند.

در همین حال وبسایت تابناک با اشاره به حمایت روحانی از عاملان ایجاد رانت 650 یورویی (3 هزار میلیارد تومانی) برای یک تاجر خاصی که ضمنا یکهزار میلیارد تومان بدهی معوقه بانکی دارد نوشت: لحن و چگونگی حمایت روحانی از وزیر صنایع در موضوع پرونده 650 میلیون یورویی که دیوان محاسبات بر این باور است، در آن اعطای امتیاز اتفاق افتاده و تاجر درگیر در آن به واسطه امتیازهای اعطایی، سود چشمگیر اقتصادی برده است، نشان داد که حمایت روحانی از مدیران خود تا چه میزان شبیه روشی است که احمدی‌نژاد پیش گرفته بود.

تابناک با بیان اینکه گمان نمی‌رفت روحانی حاضر باشد با چنین روشی به حمایت از مدیران خود بپردازد افزود: از این روش، هر دو رئیس‌جمهوری قبلی و فعلی بر پاک بودن مدیران خود تاکید دارند و هر دو مسائل مطرح را تلاش برای لکه‌دار کردن چهره دولت دانستند.یادآور می‌شود اقدام رئیس‌جمهور از وزارت صنعت در ماجرای رانت مورد اشاره در حالی است که وزیر صنعت به دنبال اظهارنظر سخنگوی دولت مبنی بر اینکه «رئیس‌جمهور از گران شدن خودرو توسط شورای رقابت مکدر شد» گفته بود کسانی اطلاعات غلط به رئیس‌جمهور داده‌اند!

از که بریدی و با که پیوستی؟!

کیهان منتشر کرد : حمایت مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی از سران و عوامل فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 با استقبال گسترده رسانه‌های بیگانه و سایت‌های وابسته به گروهک‌های ضد انقلاب روبه‌رو شد که ضمن تقدیر از مسیح مهاجری، اظهارات وی را شجاعانه! قلمداد کردند.

در مراسمی که روز شنبه 18 مرداد ماه به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در برج میلاد برپا شد، و با استقبال بسیار اندک خبرنگاران همراه بود، برخی از حامیان فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 فرصت را غنیمت شمرده و با نادیده گرفتن وطن‌فروشی و جنایات شرم‌آور سران و عوامل فتنه به حمایت از آنان پرداخته و یکطرفه داد سخن دادند!

یکی از سخنرانان این مراسم آقای مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی بود که بدون اشاره به ظلم بزرگ و آشکار سران فتنه و اسناد فراوان و غیرقابل انکاری که از پادویی ذلت‌بار آنان برای مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس در دست است، به تجلیل از آنان پرداخت و توضیح نداد که چگونه در کسوت یک روحانی می‌تواند و به خود اجازه می‌دهد از کسانی که واژه «مفسد فی‌الارض» فقط گویای بخشی از خیانت آشکار آنان به اسلام و انقلاب و امام است، حمایت کند؟! و این پرسش را نیز بی‌پاسخ گذاشت که ادعای پیروی ایشان از امام راحل(ره) با حمایت چند سال اخیر وی از اصحاب و سران فتنه 88 چگونه قابل قبول است؟

آیا سران فتنه 88 و عوامل میدانی آنها، به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اهانت نکردند؟ روز قدس به نفع اسرائیل شعار ندادند؟ روز 13 آبان به حمایت از آمریکا عربده نکشیدند؟ به ساحت ملکوتی امام راحل(ره) اهانت نکردند؟ و تصویر مبارک ایشان را پاره پاره و لگدمال نکردند؟ آشکارا از فرمول دیکته شده مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران پیروی نکردند؟

آیا با منافقین، بهایی‌ها، سلطنت‌طلب‌ها، گروهک‌های کومله، دموکرات، پژاک، عبدالمالک ریگی دست به ائتلاف آشکار و بی‌پرده نزدند؟! فلان خانم چادری را به جرم این که چادر بر سر دارد و حامی اسلام و انقلاب است، با اسلحه سرد و گرم مورد حمله قرار ندادند؟ فریاد مرگ بر بسیجی! سر ندادند؟ مسجد را به آتش نکشیدند؟ فلان بسیجی موتورسوار را با قمه تکه پاره نکردند؟ فلان مرد دارای محاسن را وادار به سر دادن شعار مرگ بر ... نکردند؟ و هنگامی که از این شعار خودداری کرد، آیا او را در مقابل چشمان نگران و اشکبار همسر و فرزند خردسالش به قتل نرساندند؟ آیا نتانیاهو با افتخار! و آشکارا از فتنه‌گران به عنوان «بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران» یاد نکرد؟ آیا اوباما، حمایت مالی و سیاسی از آشوبگران را یک هدف استراتژیک برای مقابله با ایران اسلامی معرفی نکرد؟ جرج بوش آنها را پیاده‌نظام آمریکا در ایران معرفی نمی‌کرد؟ آیا تمامی دشمنان اسلام و انقلاب و امام و ایران در حمایت آشکار از سران فتنه به میدان نیامدند؟

آیا شعار «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» سر ندادند؟ کدامیک از این جنایات بی‌شرمانه قابل انکار است؟ آقای مهاجری اصرار دارد از مهندس موسوی با عنوان نخست‌وزیر دوران امام(ره) یاد کند و تعجب‌آور است که توضیح نمی‌دهد مگر «شریح»، قاضی دوران امام علی علیه‌السلام نبود؟ و مگر به قول حضرت امام(ره)، میزان حال فعلی افراد نیست؟ باید خطاب به آقای مهاجری گفت؛
به قول دشمن پیمان دوست بگسستی
ببین که از که بریدی و با که پیوستی؟

اعتراف نتانیاهو به شکست! با جنگ نمی‌توانیم مسئله‌ای را حل کنیم

کیهان در خبری مدعی شد : رادیو رژیم صهیونیستی با اعتراف به شکست اسرائیل در عملیات نظامی علیه غزه اعلام کرد، اعتراض‌ها در اسرائیل به وزیر جنگ و رئیس ستاد کل ارتش این رژیم اوج گرفته که چرا نتوانسته‌اند جنگ را به سر ببرند و امنیت منطقه جنوب را تامین کنند.

رادیو اسرائیل گفت: در اسرائیل برخی از شخصیت‌ها از ژنرال ذخیره موشه یعلون وزیر دفاع و نیز از ارتشبد بنی‌گانتس رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، انتقاد کرده‌اند که چرا در حالی که هنوز توافق بر سر خاتمه این بحران جنگی به دست نیامده در روزهای قبل به ساکنان مردم در جنوب گفته بودند که «امنیت بازگشته و اگر از شهرهای خود رفته‌اند، می‌توانند با آسودگی به محل زندگی خود بازگردند».

شهردار شهر جنوبی «سدروت»، شهری که در این بحران شاهد صدها راکت از میان حدود سه هزار و پانصد راکت شلیک شده به اسرائیل بوده، از این دو مقام بلندپایه امنیتی و نظامی انتقاد کرد. در کنار شهردار «سدروت» شمار دیگری از مقامات و رسانه‌ها از ژنرال یعلون و ارتشبد گانتس انتقاد کردند و گفتند آن دو جان مردم را به خطر انداختند و نتوانستند تشخیص دهند که حماس راکت‌اندازی را تجدید می‌کنند. بر اساس نظرسنجی‌ها، شهروندان اسرائیل و به ویژه ساکنان شهرک‌های پیرامونی غزه می‌گویند که نمی‌خواهند ادامه این وضع را تحمل کنند.

این خبر در حقیقت اعتراف به دروغ بودن مواضع اولیه کسانی چون نتانیاهو است که مدعی بودند توانسته قدرت مقاومت را منکوب کنند و به اهداف شروع جنگ دست یابند. رادیو اسرائیل در ادامه گزارش خود خبر دیگری را هم داد و گفت: «نتانیاهو پنج‌شنبه به فاکس‌نیوز گفته بود، هیچ اطمینانی وجود ندارد که غائله پایان یافته باشد او بعید ندانست که هنوز تونل‌های شناخته نشده‌ای وجود دارد که حماس از غزه به خاک اسرائیل و به داخل آبادی‌ها حفر کرده است. نتانیاهو در این مصاحبه تاکید کرد که با جنگ نمی‌توان مسئله‌ای را حل کرد و لازم است به تلاش‌های دیپلماتیک دست بزنیم»!رادیو رژیم صهیونیستی همچنین تصریح کرد: هیچ چشم‌اندازی برای پایان جنگ وجود ندارد. حماس بدین ترتیب می‌خواهد اوضاع را برای اسرائیل به وخامت بکشاند و به خواسته‌های خود در مذاکرات قاهره برسد.

تبدیل فردو به مرکز تحقیقاتی آرزوی برآورده نشدنی آمریکا

کیهان نوشت : مشاور سابق دولت آمریکا می‌گوید لغو تحریم‌ها علیه ایران به توافق جامع نیاز دارد که ضمن آن فعالیت‌های تاسیسات فردو تعلیق می‌شود.
رابرت اینهورن در مصاحبه با نشریه صهیونیستی جوییش ویک گفت: در مذاکرات هسته‌ای در برخی از موضوعات عمده پیشرفت صورت گرفته است. یکی ازمشکلات بزرگ مربوط به رآکتور اراک بود که به اعتقاد آمریکا، برای تولید پلوتونیوم مورد استفاده در سلاح‌های هسته‌ای ایجاد شده است.وی افزود: «به نظر می‌رسد توافقی برای طراحی دوباره این رآکتور صورت گرفته باشد تا مقدار پلوتونیوم تولیدی آن به حدی کاهش پیدا کند که قابل استفاده در برنامه سلاح‌های هسته‌ای نباشد.»آینهورن که عضو مرکز اطلاعات و امنیت قرن 21 در مؤسسه بروکینگز است، افزود: «پیشرفت دیگری که در مذاکرات حاصل شده است، به تاسیسات غنی‌سازی فردو مربوط می‌شود.

وی گفت: ایده‌آل این بود که فردو تعطیل شود اما ظاهراً توافقی برای ایجاد تغییر در هدف این تاسیسات و معلق کردن تمامی فعالیت‌های غنی‌سازی آن صورت گرفته است.»

آینهورن افزود: «ایران واقعاً می‌خواهد به یک توافق در این زمینه برسد تا تحریم‌ها برچیده شوند. این موضوع دلیل اصلی این کشور برای شرکت درگفت‌وگوها است.»و

ی در پاسخ به پرسشی درباره تغییرات حاصل شده پس از کاهش تحریم‌ها براساس توافق موقت، گفت:‌ «نخست وزیر اسرائیل نگران این موضوع بود که توافق موقت چنان انگیزه‌ای به جامعه تجاری در سراسر جهان ببخشد که از سرگیری تجارت با ایران را کلید بزند.

اما مشخص شد که شرکت‌ها محتاط و منتظر یک توافق کامل و پایانی هستند. بنابراین، ایرانی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه برچیده شدن کامل تحریم‌ها، دستیابی به یک توافق جامع است.»این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا که در عین حال تاکید کرد فعلاً شکاف‌ها در مذاکرات بسیار عمیق است در همین حال وب‌سایت رجانیوز ضمن تحلیلی نوشت: مذاکرات کارشناسی میان عراقچی و شرمن در حالی در ژنو برگزار شده است که با گذشت حدود دو هفته از اظهارات اخیر معاون وزیر امور خارجه آمریکا در کنگره، هیچ یک از مقامات وزارت امور خارجه این اظهارات را تکذیب نکردند.

در حالی که وندی‌ شرمن در اظهاراتی در کنگره، ادعاهای جدیدی درباره برنامه هسته‌ای ایران از جمله تاسیسات فردو مطرح کرده است وزیر امور خارجه ایران و معاونان وی تاکنون این اظهارات را تکذیب نکردند.شرمن دو هفته پیش هنگامی که یکی از سناتورها از وی پرسید:‌«جان کری اخیراً گفته است که تاسیسات فردو دیگر برای غنی‌سازی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

به نظر شما ایران از چنین تاسیساتی با این ساختار خاص چه استفاده‌ای خواهد کرد؟، گفت: ما در مذاکرات به این نتیجه رسیده‌ایم که تنها از سایت نطنز برای غنی‌سازی استفاده شود و درباره آینده فردو در حال مذاکره هستیم.»

چند ساعت پس از انتشار این خبر خبری در خبرگزاری‌ها با تیتر «تکذیب اظهارات شرمن توسط عراقچی» منتشر شد، که در این خبر به نقل از عباس عراقچی آمده بود:‌هنوز هیچ توافقی در هیچ یک از موضوعات مورد مذاکره، از جمله در خصوص اراک و فردو به دست نیامده و اختلافات همچنان باقی است. اما با رجوع به سخنان وندی شرمن مشخص می‌شود که معاون وزیر امور خارجه آمریکا هیچ گاه مدعی «توافق» درباره فردو و اراک نشده است، بلکه وی نیز همانند عراقچی گفته است درباره «فردو در حال مذاکره هستیم» اما آنچه که عراقچی نسبت به آن سکوت کرده، توافق درباره غنی‌سازی در نطنز به عنوان تنها تاسیساتی که حق غنی سازی دارد، می‌باشد. شرمن در این باره گفته است «در مذاکرات به این نتیجه رسیده‌ایم که تنها از سایت نطنز برای غنی‌سازی استفاده شود.»

دستور یک وزارتخانه برای تشویق فرزندان استثنایی

خراسان در خبری شرح داد : بر اساس بخشنامه روزهای اخیر مسئولان یکی از وزارتخانه های اقتصادی به همه کارمندان و مدیران، مقرر شده به منظور تقدیر از زحمات فرزندان کارمندان رسمی، پیمانی، قانون کار و قرارداد مشخص در سال تحصیلی سال 1393، دانش پژوهان عقب مانده ذهنی یا تیزهوش نیز با ارائه گواهی قبولی بدون در نظر گرفتن معدل، از 600 هزار ریال تشویق در مقاطع ابتدایی تا 1 میلیون ریال تشویق در مقطع دانشگاهی بهره مند شوند.

پروسه عجیب شکایت دولت از ساخته نشدن مدرسه 6 کلاسه

خراسان در خبری نوشت : بر اساس بررسی های کارشناسان یک نهاد نظارتی، مشخص شده پس از نامه نگاری های فراوان و زمان بر میان دستگاههای مختلف اجرایی استانی و مرکزی، در نهایت با تایید نماینده ویژه رییس جمهور و ابلاغ معاون اول رییس جمهور،مشکلات ناشی از اجرای قرارداد مربوط به تکمیل یک دبیرستان 6 کلاسه در یکی از شهرهای غرب کشور که بین یک شرکت خصوصی و اداره نوسازی مدارس منعقد شده برای داوری حل اختلافات، به شورای عالی فنی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ارجاع شده است.

تذکر دور از انتظار 41 نماینده مجلس به وزیر ارشاد

ایران نوشت : خبر اول اینکه مطلع شدیم سایت رجانیوز دیروز نوشت 41 نماینده مجلس به وزیر ارشاد به دلیل <اصرار روزنامه دولت بر بازداشت سردبیر رجانیوز> تذکر دادند. به نوشته این سایت، آنان از علی جنتی سؤال کرده‌اند «آیا این عمل به توصیه رهبر انقلاب مبنی بر حمایت از جریانات فرهنگی مؤمن و انقلابی است؟» اما اصل ماجرا چه بوده است؟

سردبیر فعلی رجانیوز در فواصل سال‌های 89 و 90 مدتی سرپرستی روزنامه ایران در اصفهان را برعهده داشت و در مردادماه سال 90 (در دوران دولت دهم) از سمت خود برکنار شد و به دلیل آنکه درآمد حاصل از فروش روزنامه و درج آگهی را تسویه نکرده و بدهی مالی نسبتاً سنگینی به مؤسسه شهرستان‌های ایران داشت، در همان زمان پرونده وی در مراجع قضایی مطرح شد.

در دوره مدیریت جدید مؤسسه شهرستان‌های ایران که مسئولیت توزیع و فروش روزنامه‌ها و نشریات مختلف از جمله روزنامه ایران را برعهده دارد، چندین بار از وی خواسته شد برای تسویه بدهی و تعیین تکلیف اقدام کند و مصالحه صورت پذیرد که پاسخ مناسبی داده نشد لذا آن مؤسسه اقدامات قضایی را پی گرفت که منجر به صدور احضاریه از سوی مقام قضایی شد.

سردبیر رجانیوز به حکم احضاریه مقام قضایی نیز توجهی نکرد که این امر به صدور حکم بازداشت وی منجر شد. شکایت از وی اولاً ارتباطی با روزنامه ایران نداشت و مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان‌ها به عنوان متولی توزیع و فروش روزنامه از وی شکایت کرده بود و ثانیاً بازداشت وی نیز صرفاً به دلیل بدهی مالی که 3 سال طول کشیده و با هدف بازگرداندن حقوق آن مؤسسه بوده است.

سردبیر رجانیوز دیروز با حضور در دادسرای ناحیه 7 تهران مورد بازجویی قرار گرفت و تا زمان تشکیل دادگاه آزاد شد. سایت رجانیوز شنبه شب با انتشار خبری تلاش کرده بود موضوع را سیاسی جلوه دهد و دولت را به برخورد با رسانه‌ها متهم کند. به نظر می‌رسد نمایندگان محترم مجلس نیز با تکیه بر خبر منتشره از سوی آن سایت، اقدام به صدور این تذکر کرده‌اند.

درخواست شبکه‌های اجتماعی از همسر رئیس جمهوری

ایران در خبری نوشت : خبر دیگر اینکه همزمان با مخالفت دولت با تفکیک جنسیتی، کاربران شبکه‌های مجازی خواستار تحرک و واکنش بیشتر همسر رئیس جمهوری و وزرای کابینه شدند. اعضای این شبکه‌ها با اشاره به فعالیت همسران اعضای کابینه در ابتدای کار دولت درخواست کردند که بار دیگر در استقبال از سخنان اخیر روحانی تحرکات خود را از سر بگیرند.

زمان رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی

ایران در خبری مدعی شد : با خبر شدیم که دادسرای کارکنان دولت با ابلاغ کتبی، تاریخ رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی را 10 شهریور ماه تعیین کرد. به گزارش ایرنا وقت رسیدگی از سوی شعبه 15 بازپرسی دادسرای کارکنان دولت به وکیل شکات و وکیل متهم ردیف اول به صورت کتبی اعلام شده است.

«خلیل بهرامیان» وکیل مدافع جمعی از کارگران در پرونده تأمین اجتماعی نیز گفت: بر اساس شکایتی که موکلانم کرده‌اند، بیش از 150 نفر باید در ارتباط با تخلفات صورت گرفته در این سازمان، در مرجع قضایی پاسخگو باشند. سعید مرتضوی پرونده‌های مختلفی در دستگاه قضایی دارد که یکی از این پرونده‌ها، پرونده تخلفات وی در زمان ریاست بر سازمان تأمین اجتماعی است.

درخواست انصراف دولت از پیگیری یک لایحه

ایران در خبری منتشر کرد : دست آخر اینکه انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران از دولت خواست پیگیری لایحه انجمن صنفی خبرنگاران را متوقف کند.

به گزارش ایران این انجمن در نامه ای خطاب به حسن روحانی اظهارات اخیر وی مبنی بر اینکه «دولت لایحه‌ای را در زمینه انجمن مربوط به صنف خبرنگاران تهیه خواهد کرد تا این انجمن بتواند در زمینه کار خبرنگاران فعال باشد» را مورد اشاره قرار داد و از آن انتقاد کرد.

انجمن صنفی روزنامه نگاران در این نامه تاکید کرده: «صنف روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران در حال حاضر دارای تشکل مستقلی است که با سابقه 18 سال فعالیت ونزدیک به 4000عضو صنفی، بزرگ‌ترین تشکل صنفی این حرفه در تاریخ روزنامه نگاری ایران بوده و به رغم همه تنگناها و سختی ها، منشأ خدمات شده است.»

اندونزی هم نگران داعش است

جمهوری اسلامی در خبری نوشت : "دین شمس الدین" رئیس مجلس علمای اندونزی از مردم این کشور درخواست نمود با دوری از تفکرات گروه داعش، از گسترش ایدئولوژی این گروه در اندونزی جلوگیری نمایند.

به گزارش خبرگزاری اندونزیائی آنتارا، وی با اشاره به اینکه آحاد مردم اندونزی و سازمان‌های اسلامی با افزایش میزان هوشیاری خود باید مانع از سوءاستفاده گروه داعش از فرصت‌ها باشند، گفت: داعش یک گروه تندرو با دیدگاه‌های به دور از اعتقادات اسلامی است.

این گروه به اماکن مقدس اسلام حمله‌ور شده است و با اقدمات خود در پی تخریب اتحاد امت مسلمان در کشورهای مختلف می‌باشد. دولت اندونزی اخیراً بصورت رسمی با موجودیت گروه داعش در اندونزی مخالفت و نشر و توسعه تفکرات این گروه را ممنوع اعلام کرده است.

استاد حامی غزه را از دانشگاه بیرون کردند

جمهوری اسلامی در خبری منتشر کرد : نوشته‌های یک استاد دانشگاه در حمایت از مردم فلسطین و محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به غزه منجر به لغو قرارداد وی در دانشگاه ایلینویز آمریکا شد.

به گزارش العالم، "استیون سلایطه" در مهر ماه 92 دعوتنامه‌ای برای همکاری در دانشگاه ایلینویز به عنوان استادیار دریافت کرده بود، اما روز دهم مرداد ماه جاری نامه لغو قرارداد خود با این دانشگاه را دریافت کرد.

سایت شبکه خبری "سی ان ان" آمریکا، نوشت: "باهر عزمی" مدیر مرکز حقوق قانون اساسی در آمریکا بر این باور است که دیدگاه سلایطه درباره غزه که در توییتر آن را منتشر کرده است، دلیل لغو قرارداد وی است. روبن نیل کیلر، سخنگوی دانشگاه ایلینویز درباره اخراج این استاد، ادعا کرد که سیاست‌های دانشگاه اجازه نمی‌دهد کارمندان آن درباره مسائل شخصی اظهارنظر کنند.

این در حالی است که دیدگاههای سلایطه درباره فلسطین بر کسی پوشیده نیست و وی به انتقادات بی‌وقفه از سیاست‌های رژیم صهیونیستی در برابر فلسطینیان مشهور است.

سلایطه شش کتاب نیز تالیف کرده که "روح مرده اسرائیل" و "تفرقه نژادپرستی بر ضد عرب در آمریکا" از جمله آنها است. سلایطه در توییتر نوشته است: "فقط اسرائیل می‌تواند در طی چند هفته 300 کودک بکشد و خود را به عنوان قربانی معرفی کند."

مجوزی برای بی بی سی صادر نشده

قدس در خبری منتشر کرد: علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که درباره صحت و سُقم بازگشایی دفتر بی بی سی در تهران پرسید، گفت: اصلاً قرار نیست دفتر هیچ کدام از شبکه‌های بی بی سی فارسی و بی بی سی انگلیسی و عربی در تهران بازگشایی شود و هیچ مجوزی برای شبکه بی بی سی صادر نشده است.

فعالیت تبلیغاتی کافی است

قدس منتشر کرد: محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: در موضوع دریاچه ارومیه فعالیت تبلیغاتی کافی است و کارها برای احیای دریاچه ارومیه را آغاز و برنامه های زمان بندی مشخص برای اجرای آن اعلام شود.

تحصن پشت درساختمان ریاست جمهوری

قدس با انتشار خبری مدعی شد: علی ایرانپور، نماینده مردم مبارکه در مجلس با یادآوری تجمع اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان در نهاد ریاست‌جمهوری در اعتراض به توقف طرح تونل گلاب 2، گفت: 16 نماینده معترض که بعد از پایان صحن علنی دیروز مجلس در مقابل نهاد ریاست جمهوری حاضر شدند، پشت درهای بسته ماندند.

تیم سپاهان با همین هواپیما پریده بود!

قدس نوشت : طبق تأیید اعضای تیم فوتبال سپاهان، هواپیمایی که صبح دیروز به دلیل نقص فنی در موتور سمت چپ خود در حوالی محله تهرانسر سقوط کرد، همان هواپیمایی بوده که باشگاه سپاهان برای پرواز به تبریز جهت دیدار با گسترش فولاد چارتر کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر