jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۰۲۸۴۸   ۱۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۷

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عملکرد ضعیف بیمه‌ها در حمایت از هزینه‌های درمان زوج‌های نابارور در کشور،‌ گفت: متاسفانه هزینه‌های گزاف درمان ناباروری باعث می‌شود 20 درصد زوج‌های نابارور در کشور، کمتر رغبت به درمان مشکل خود برای فرزندآوری داشته باشند که این امر مهم در آینده مشکلاتی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

20 درصد زوج‌های نابارور، پول درمان ندارند

به گزارش مهر، سلیمان عباسی افزود: باید زمینه ارائه خدمات مناسب، اعم از کاهش هزینه‌های درمان ناباروری را فراهم کنیم تا شاهد افزایش جمعیت در کشور باشیم.

وی با تاکید بر این‌که هزینه‌های ناباروری بسیار سنگین است، تاکید کرد: بیمه موظف به حمایت از زوج‌های نابارور است، اما متاسفانه نسبت به این اقدام کوتاهی کرده و اعلام می‌کند که فعلا برنامه‌ای برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های درمان ناباروری ندارد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: به طور حتم همه نهادها باید در سیاست‌های کلان کشور مانند افزایش جمعیت سهیم باشند. در این میان تحت‌پوشش قرار دادن هزینه‌های درمان ناباروری آن‌قدر سنگین نیست که بیمه‌ها بخواهند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنند، بنابراین باید با کار کارشناسی،‌ برنامه‌ریزی صورت گیرد تا بیمه‌ها فعال شده و حمایت‌های خود را در این زمینه ارائه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش