jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۹۲۹۵   ۰۳ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۶

همزمان با روز قدس و پس از تظاهرات گسترده شب گذشته هزاران فلسطینی در کرانه باختری، رژیم صهیونیستی شهر رام‌الله را به طور کامل در محاصره گرفته و هزاران نیروی خود را برای رویارویی با تظاهرات فلسطینیان به حالت آماده باش درآورده است.

صدای انتفاضه سوم از روز قدس می آید

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، شب گذشته (پنجشنبه شب) هزاران فلسطینی تظاهرات گسترده‌ای را علیه تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه برگزار کردند که با واکنش نظامیان رژیم صهیونیستی، سه فلسطینی به شهادت رسیدند.

گروه‌های مقاومت نیز اعلام کردند که امروز پس از نماز جمعه خیابان‌های قدس و کران باختری را به صحنه درگیری با رژیم صهیونیستی تبدیل خواهند کرد.

تظاهرات بی سابقه از زمان انتفاضه

مسئولان رژیم صهیونیستی اذعان کردند که این تظاهرات از زمان انتفاضه فلسطین در سال‌های 2000 تا 2005 بی‌سابقه بوده و بزرگترین تظاهرات فلسطینیان علیه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری در سال‌های اخیر محسوب می‌شود.

در پی برگزاری این تظاهرات بزرگ و نیز فرا رسیدن روز قدس، نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف مرزی میان کرانه باختری با سرزمین‌های اشغالی مستقر شده‌اند و شهر رام‌الله که نهادهای دولتی تشکیلات خودگردان در آن واقع شده نیز از سوی رژیم صهیونیستی به محاصره درآمده است.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین به شکل گسترده‌ای در داخل شهر قدس استقرار داده شده‌اند و هر گونه رفت و آمد فلسطینیان را به شدت زیر نظر دارند. در تظاهرات شب گذشته در رام‌الله همچنین بیش از 200 تن زخمی شدند.

بنا بر اعلام منابع بیمارستانی رام‌الله شهدای فلسطینی به دلیل اصابت مستقیم گلوله جان خود را از دست داده‌اند و در بین آن‌ها یک جوان کمتر از 20 سال نیز به چشم می‌خورد که از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفته است.

حرکت 10 هزار نفری به سوی قدس

مسئولان فلسطینی اعلام کردند، بیش از 10 هزار تن در این تظاهرات که لحظاتی پس از آغاز آن به خشونت کشیده شد شرکت داشتند. سازمان دهندگان این تظاهرات با دعوت از طریق شبکه‌های اجتماعی از مردم فلسطین خواستند تا برای حرکت به سوی قدس و وارد شدن به آن تظاهرات کنند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که هزاران تظاهرکننده فلسطینی با در دست داشتن کوکتل مولوتف و سنگ به نظامیان و پلیس اسرائیل حمل کردند و مدعی شد که نیروهای اسرائیلی تنها از وسایل مجاز برای رویارویی با آن‌ها استفاده کرده‌اند.

این در حالی است که براساس گزارش‌های پزشکی، شهدای این درگیری‌ها به دلیل اصابت مستقیم گلوله جنگی به شهادت رسیده‌اند.

گفته می‌شود در این درگیری‌ها یک نظامی رژیم صهیونیستی نیز کشته شده است اما این خبر از سوی منابع مستقل و یا رسمی تایید نشده است و صهیونیست‌ها تنها به زخمی شدن دو نیروی نظامی خود اذعان کرده‌اند.

همزمانی تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه و شهادت هزاران فلسطینی با روز قدس امسال، آتشفشان خشم مردم فلسطین را شعله ور کرده است و با پیروزی های مقاومت فلسطینی در جنگ زمینی با ارتش صهیونیستی، به نظر می رسد روحیه سایر فلسطینیان به ویژه در کرانه باختری نیز برای رویارویی با رژیم اشغالگر تقویت شده است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر