jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۹۹۲۵۰   ۰۳ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۶

رییس جمهوری با متفاوت دانستن روز قدس امسال نسبت به سال های گذشته اقدامات رژیم صهیونیستی را یک توطئه ضدانسانی و نسل کشی دانست و گفت: همه دنیای اسلام باید به صورت متحد روز جهانی قدس را روز خشم، تنفر، وحدت و ایستادگی علیه اسراییل اعلام کنند.

دنیای اسلام روز قدس را ایستادگی علیه اسراییل اعلام کنند

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امسال با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: امروز شاهد بمباران مردم غزه با انواع سلاح ها هستیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه روز قدس امسال از سال های قبل اهمیت بیشتری دارد، اظهار داشت: در روز قدس سال های گذشته، فریاد مردم برای این بود که سرزمین مسلمانان و قدس عزیز که به اشغال اشغالگران درآمده است، باید آزاد شود و مردم به وطن شان برگردند.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه اسراییل باید بفهمد سلاح های گذشته نمی تواند آنها را برای ادامه اشغالگری نگاه دارد و باید در مسیر انسانیت و خواست مردم و جهانیان قدم بردارد، تصریح کرد: اولین خواست جهانیان این است که حصر شکسته شود، مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود، آتش و خون تمام شود، حمله به غزه قطع شود و مردم بتوانند زندگی معمولی و عادی داشته باشند.

روحانی با تاکید بر اینکه برای این کار همه دنیای اسلام باید به پا خیزند، اظهار داشت: آن روزی می توانیم در برابر متجاوزان پیروز شویم که مسلمانان ید واحد باشند.

رییس جمهوری گفت: امیدوارم همه مسلمانان دنیا احساس کرده باشند که امروز در برابر اسراییل راهی جز وحدت، ایستادگی و مقاومت وجود ندارد.

روحانی با تاکید بر اینکه نمی شود با تکیه کردن به مجامع بین المللی مردم فلسطین به حقوق حقه خودشان دست پیدا کنند، اظهار داشت: ساکتان در برابر این جنایت در تاریخ شرمنده هستند و شرمنده خواهند بود و تاریخ نسبت به آنها قضاوت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: انسان های بی گناه و کودکان کشته می شوند و آنها یا ساکت هستند و یا از جانی حمایت می کنند و این چیزی نیست که تاریخ آنها را فراموش کند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر