jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۹۷۶۳۰   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۵

استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف میوه‌های دارای فیبر مانند شلیل، هلو، زردآلو، آلو، سیب، پرتقال، انگور و گیلاس تشنگی را در طول روز کاهش می‌دهد.

میوه‌های فیبردار تشنگی را کاهش می‌دهد

دکتر محمد صفریان با اشاره به اینکه این میوه‌ها دارای فیبر است و آب موجود در آنها در ساعات اولیه پس از سحر آزاد می‌شود، گفت: توصیه می‌شود در ماه مبارک رمضان از مواد غذایی که دارای فیبر است و آب بیشتری جذب می‌کنند به عنوان نوعی ذخیره آب بدن استفاده شود.

وی افزود: در ساعات اولیه پس از افطار که افراد احساس تشنگی زیادی دارند، افراد باید از میوه‌ هایی با درصد آب فراوان مانند هندوانه، خربزه و طالبی استفاده کنند.

این متخصص تغذیه گفت: مواد غذایی که بتوانند به طور تدریجی کربوهیدرات موجود در خود را آزاد کنند مانند میوه‌جات، سبزیجات، حبوبات و غلات سبوس‌دار از این دسته هستند.

صفریان با بیان اینکه مصرف این مواد غذایی در وعده سحر می‌تواند موجب احساس سیری بیشتری در فرد شود، افزود: مواد شامل قند، شکر، انواع بیسکوئیت و شکلات‌ها، شیرینی‌ها، نوشابه و آبمیوه‌های مصنوعی، انواع دسرهای شیرین، زولبیا و بامیه، نان‌های بدون سبوس مانند نان سفید، نان باگت و ... به دلیل اینکه کربوهیدرات موجود در خود را به سرعت آزاد می‌کنند موجب قندخون و گرسنگی سریع‌تر می‌شود.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها