jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۴۰۱   ۲۸ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۵۰

متهمان با بیهوش کردن صاحب مغازه، 260 میلیون تومان اموال او را سرقت کردند

سرقت از آنتیک‌فروشی با غذای نذری

زوج جوانی که با تعارف غذای نذری به صاحب یک‌آنتیک‌فروشی در شهرستان شهریار در غرب استان تهران، او را بی‌هوش کرده و 260 میلیون تومان اموال او را سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش جام‌جم، اوایل هفته گذشته صاحب یک مغازه آنتیک‌فروشی با حضور در شعبه هشتم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از زن جوانی به اتهام سرقت شکایت و عنوان کرد، زنی به عنوان مشتری به مغازه آمد و چند نمونه وسایل آنتیک و قدیمی را انتخاب کرد. روز بعد پس از تهیه اموال درخواستی از او خواستم برای تحویل آن به مغازه‌ام بیاید.

شاکی افزود: هنگامی که این زن به ملاقاتم آمد، افطار شده بود. او غذای نذری نیز برایم آورده بود که با خوردن آن بی‌هوش شدم. ساعاتی بعد وقتی به‌هوش آمدم از زن مشتری خبری نبود و بخشی از وسایل آنتیک و قدیمی مغازه که 260میلیون تومان ارزش داشت، سرقت شده بود.

با تشکیل پرونده به دستور مهدی سلیمانی، دادیار پرونده، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارق فراری و کشف اموال سرقتی آغاز شد. ماموران با چهره‌‌نگاری رایانه‌ای از زن سارق متوجه شدند، تصویر وی به یک متهم سابقه‌دار شباهت دارد. با به دست آمدن تصویر زن سارق، مالباخته او را به عنوان سارق اموالش معرفی کرد.

با شناسایی متهم پاتوق‌های احتمالی زن سارق زیر نظر گرفته شد تا این که وی چند روز بعد در مخفیگاهش درجنوب شهر دستگیر شد.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی غرب استان تهران و مواجهه حضوری با شاکی به سرقت اموال مغازه وی با همدستی شوهرش اعتراف کرد.

متهم گفت: من و شوهرم هر دو سابقه‌دار هستیم و از منازل و مغازه‌ها سرقت می‌کنیم. چندی پیش وقتی از زندان آزاد شدیم، به پیشنهاد شوهرم تصمیم به دزدی از مغازه شاکی گرفتیم.

شناسایی محل سرقت

او چند بار به مغازه شاکی که یک مرد سالخورده بود رفت و همه جا را بررسی کرد. وقتی متوجه شد وی همیشه در مغازه تنهاست و دوربین مداربسته در این محل نیست تصمیم به دزدی گرفتیم.

وی اضافه کرد: به عنوان مشتری به مغازه شاکی رفته و به بهانه این که می‌خواهم برای ادامه زندگی به کشور ترکیه سفر کنم و وسایل آنتیک و قدیمی می‌خواهم، مغازه‌دار را فریب دادم. شب حادثه شوهرم غذای نذری مسموم را آماده کرد و من برای مغازه‌دار بردم. وقتی او بی‌هوش شد شوهرم به من ملحق شد و بخشی از اموال قیمتی و آنتیک را دزدیده و فرار کردیم. در پی اظهارات متهم، ماموران به خانه‌اش اعزام و شوهرش را نیز دستگیر کردند. این متهم نیز با انتقال به پلیس آگاهی به همدستی با همسرش در جریان این دزدی اعتراف، اما ادعا کرد، طراح اصلی سرقت پدر همسرش بوده است.

با صدور قرار قانونی برای زوج سارق، آن دو روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی برای دستگیری دیگر متهم پرونده و کشف اموال سرقتی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر