۵۵درصد بازنشستگان حداقل بگیرند

طرح جایگزین پرداخت مطالبات دولت

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال 88 برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، 2300 میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شد اما در آن سال از کل این مبلغ فقط 900 میلیارد تومان پرداخت کردند و سازمان تامین اجتماعی بدین منظور طی 5 سال بیش از 7 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است.
کد خبر: ۶۹۷۲۳۷
پرداخت 7 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

دکتر سید تقی نوربخش در گفت و گو با مهر افزود: از سال 88 نسبت به اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدام کرده ایم و تاکنون علی رغم عدم تخصیص منابع لازم یک مرحله از همسان سازی انجام شده و تا کنون نیز هر سال اجرایی می شود.

به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، در سال جاری نیز اعتباری بدین منظور اختصاص داده شده و بازنشستگان تقاضای اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق را دارند که در سال جاری نیز علاوه بر اجرای مرحله قبل در صورت تامین منابع نسبت به این موضوع اقدام می کنیم.

نوربخش گفت: در مرحله اول سازمان تامین اجتماعی هفت هزار و 300 میلیارد تومان از سال 88 برای اجرای قانون همسان سازی هزینه کرده یعنی بیش از 6 هزار میلیارد تومان اضافه بر منابع اختصاص یافته شده به بازنشستگان برای همسان سازی هزینه شده است.

وی علت اینکه بازنشستگان عنوان می کنند همسان سازی آنها انجام نشده گفت: آنها تقاضای اجرای مرحله دوم همسان سازی را دارند در صورتی که اعتبارات ما بدین منظور کافی نیست اما با توجه به منابع امسال همان افرادی که در سال های قبل این قانون برایشان اجرا شده نسبت به همسان سازی حقوقشان اقدام خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در مورد اجرای نظام ارجاع در سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: این سازمان بزودی در مراکز درمانی ملکی تحت پوشش اجرایی می شود و در این صورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه از سوی بازنشستگان و افراد تحت پوشش نیست به طوریکه حتی هزینه ایاب و ذهاب آنها نیز پرداخت می شود.

به گفته نوربخش، البته با اجرای نظام ارجاع بخشی از هزینه های سازمان نیز در مراکز درمانی کاهش پیدا می کند چون فرد دیگر نیازی نیست که به مراکز مختلف برای درمان مراجعه کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بازنشسته زیر خط فقر
United States
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۸
۰
۰
وقتی در كشوری معاش حرف اول را بزند تكلیف معاد چی میشود .ما را بردند زیر خط فقر در این دوران بازنشستگی .كه مجبور شدیم دوباره شاغل شویم . امید واریم انان كه كار شكنی در اعمال حق می كنند به دست داعش گرفتار شوند.
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها