آخرین جزییات از حادثه سقوط بویینگ 777

جسد 121 نفر از سرنشینان هواپیمای مالزی پیدا شد

دفتر مطبوعاتی اداره موقعیت های اضطراری اوکراین امروز جمعه در بیانیه ای از کشف 121 جسد سرنشینان هواپیمای مسافربری بویینگ سرنگون شده خطوط هوایی مالزی در منطقه دونتسک خبر داد.
کد خبر: ۶۹۷۱۱۴
جسد 121 نفر از سرنشینان هواپیمای مالزی پیدا شد

در بیانیه گفته شده است: در حال حاضر 95 نفر از ماموران اداره موقعیت های اضطراری اوکراین در محل حادثه به جستجوی اجساد می پردازند.

ماموران دولتی در جستجوی اجساد قربانیان سانحه هوایی از 18 دستگاه و تجهیزات ویژه استفاده می کنند.

هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی با 298 سرنشین روز گذشته (پنجشنبه 26 تیرماه) در استان دونتسک در شرق اوکراین سقوط کرد و همه افراد واقع در آن کشته شدند.

مقامهای اوکراینی و شبه نظامیان جدایی طلب یکدیگر را متهم به سرنگونی این هواپیما کردند.

در همین حال خبرگزاری ریانووستی به نقل از شاهدان عینی از کشف دو جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده خبر داد.

این تجهیزات در محل سقوط هواپیما در محدوده ای تحت کنترل شبه نظامیان در حومه شهر تورز» یافت شدند.

خبرگزاری ایتارتاس هم امروز اعلام کرد: شناسایی هویت قربانیان سانحه هواپیمای مالزی در شهرهای خارکوف اوکراین یا «راستف-نا-دانو» روسیه انجام می گیرد.

به گزارش رسانه های روسی، بیش از 100 نفر ازمسافران هواپیما را افرادی تشکیل می دادند که قصد شرکت در کنفرانسی در مورد بیماری ایدز داشتند.

پاول آستاخوف نماینده رییس جمهور روسیه در امور حقوق کودکان هم امروز به خبرنگاران گفت که بیش از 80 نفر از مسافران هواپیما، کودکان و نوزادان بودند.

در حال حاضر در مناطق مختلف استان های دونتسک و لوهانسک به غیر از محل سقوط هواپیما درگیری های مسلحانه جریان دارد.

ایگور استرلکوف وزیر دفاع جمهوری خودخوانده دونتسک اعلام کرد که برای انجام تحقیقات در مورد هواپیمای مالزی نیازی به توقف اقدامات مسلحانه نیست.

به گزارش ایتارتاس، دولت مالزی گروهی از کارشناسان را برای انجام تحقیقات به اوکراین اعزام کرده است.

در حال حاضر مقام های دولت مالزی و خطوط هوایی «مالشین ایرلاین» با مقامهای روسیه و اوکراین در تماس هستند.

روسیه نیز امروز از اوکراین خواستار اجازه برای ارسال گروهی از امدادگران وزارت موقعیت های اضطراری برای شرکت در تحقیقات و اقدامات مربوط به سانحه هواپیمای مالزی شد که این درخواست از طرف کی یف بدون پاسخ مانده است.

کمیته بین دولتی هواپیمایی مستقر در روسیه که دست اندر همکاری در زمینه امور هواپیمایی و خدمات پرواز در جامعه همسود می باشد امروز در بیانیه ای خواستار تشکیل کمیسیون بین المللی برای تحقیق در مورد این سانحه هوایی تحت نظارت ایکائو شد.

در این بیانیه بر لزوم تحویل جعبه سیاه های هواپیمای مالزی به سازمان ایکائو تاکید شده است.

در همین حال به گزارش ایتارتاس، سازمان هواپیمایی اوکراین امروز حریم هوایی مناطق دونتسک و لوهانسک را به روی هواپیماهای مسافربری بست.

قرار است امروز سازمان امنیت و همکاری اروپا برای بررسی مساله اوکراین و حادثه هوایی در منطقه دونتسک جلسه فوق العاده برگزار کند.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها