jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۹۷۰۵۵   ۲۶ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۹

وزیر بهداشت کاهش دسترسی به سیگار و قلیان خواستار شد و گفت: با تولید و مصرف دخانیات به ویژه سیگار و قلیان مخالفیم.

مصرف سیگار و قلیان هزینه سلامت را افزایش می دهد

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی پس از نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در جمع خبرنگاران یکی از موارد مطرح شده در این جلسه را موضوع سیگار و قلیان عنوان کرد و گفت: افراد جامعه وقتی در اثر استعمال سیگار و قلیان مریض می شوند بیماری های صعب العلاج، معلولیت و آسیب های اجتماعی حاصل از مرگ و میر افراد افزایش می یابد که این هزینه های عمومی سلامت را نیز بالا می برد که بخشی از این موارد قابل جبران هم نیست.

وی مشکل عمده را ورود غیرقانونی سیگار به کشور بیان کرد و افزود: هر قدر هزینه را بالا ببریم و دسترسی را کاهش دهیم، اگر دستگاه های نظارتی کار خود را به خوبی انجام ندهند کار بیهوده ای کرده ایم.

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی درخصوص نامه 4000 پزشک به رییس جمهور درخصوص افزایش جدیت در برخورد با مصرف قلیان گفت: مطالبه همه ما به ویژه وزارت بهداشت مبارزه با مصرف دخانیات به ویژه سیگار و قلیان است که امیدوارم دستگاه های ذی ربط، مسئولانه رفتار کنند.

استفاده از قلیان ممنوع است

دکتر هاشمی با بیان این که استفاده از قلیان ممنوع است به نامه 4000 پزشک به رییس جمهور اشاره کرد و افزود: دستگاه هایی که باید نظارت کند مشخص است؛ حال قوه قضاییه و اماکن مشخص در صورت دیدن تخلف باید متخلفان را به دست قانون بسپارند و مطابق قانون با آنها رفتار کنند که این به قوه قضاییه مربوط می شود.

وزیر بهداشت نامه 4000 پزشک به رییس جمهور را اقدامی نمادین از طرف کل جامعه پزشکی برشمرد و افزود: این به این معناست که همه جامعه پزشکی و همه خانواده ها و همه ایرانیان علاقه مند هستند که قانون دقیقا رعایت شود و در مواردی هم که تخلف می شود به شدت برخورد شود. (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها